OSTROW24.tv - Ostrów Wielkopolski

Policjanci postrzelili napastnika z siekierą

W piątek o godz. 15:00 doszło do postrzelenia 55-latka. Policjanci przybyli do jednej z posesji przy ul. Jankowskiej w Wysocku Małym by przeprowadzić interwencję. Kobieta, która czuła się pokrzywdzona przez męża awanturnika, weszła do radiowozu, który zaparkował na drodze przed posesją. Gdy ten fakt zauważył powód interwencji, wziął siekierę i ruszył w stronę radiowozu.

+

Policjanci widząc to wezwali go do zachowania zgodnego z prawem. 55-latek uderzył siekierą w szybę radiowozu od strony kierowcy. Mężczyzna wciąż podążał za oddalającymi się policjantami. Zostali wtedy zmuszeni do oddania strzałów ostrzegawczych (około 4-5). Następnie jeden z policjantów strzelił w kolano napastnika i wtedy go obezwładnili. Na miejsce wezwano pogotowie, które w asyście policjantów zabrało mężczyznę do szpitala, gdzie stwierdzono ranę przelotową.

Ranny napastnik trafił na blok operacyjny, gdzie lekarze zamierzają w pełni zdiagnozować powstały uraz. Czynności na miejscu prowadzone są pod nadzorem prokuratora. Mężczyzna, zdaniem lekarza znajdował się pod wpływem środków odurzających (możliwe, że alkoholu).

POLECANE NEWSY
15 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Najczęściej głosowano
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
maly
5 lat temu

i co pewnie teraz pelna moc zeby mu kolano zrobic?
jak to teraz wyglada dalej

A7x
5 lat temu

Powinni go po prostu zastrzelić.
Teraz będzie żył na koszt podatnika.
Od rana pod wpływem alkoholu, do tego jakieś prochy- patologia.

Wiarus
5 lat temu

Każdy policjant musi znać prawo użycia broni. Bronię można użyć jak ma skończone 18 lat.

Były żołnierz służby zasadniczej
5 lat temu

Policjanci popełnili kardynalny błąd. Kolejność interwencji powinna być następująca: najpierw należy wezwać delikwenta do odpowiedniego zachowania ostrzeżeniem stój bo strzelam. Następnie oddaje się strzał w kolano, a potem 2 strzały w powietrze, żeby niepotrzebnie nie marnować amunicji.

sąsiad
odpowiada  ormowiec
5 lat temu

jako ormowiec nie jesteś obywatelem więc daruj sobie te wypociny

do P.S
odpowiada  ps
5 lat temu

A moze to nie wina sluzby zdrowia,tylko niewlasciwe sformulowanie tekstu w aqtykule? Mysle,ze raczej o to chodzi. . .

ormowiec
odpowiada  gosc
5 lat temu

brawo! brawo! po trzykroć brawo!

Adam
5 lat temu

Czyli policjant zużył 5-6 kul? Cóż za marnotrawstwo. W USA pewnie by to zakończyli jednym ewentualnie dwoma i nie trzeba by fatygować lekarzy, co najwyżej koronera… Niech się chłopina cieszy że mieszka w Polsce.

ormowiec
odpowiada  sąsiad
5 lat temu

Brawo. Dołączam się do apelu i wnioskuję o order i nagrodę pieniężną, wysoką.
Niniejszym zaświadczam, że zwykły pracownik wykonujący swoje obowiązki nie ma prawa do tzw. traumy i nawet nie wie co to jest. Niniejszym jako obywatel obywatelskiego spoleczenstwa wnosze o odznaczenie funkcjonariuszy bioracych udzial w akcji medalem lub orderem krzyzem walecznych orderu odrodzenia Polski katolicko-narodowej.

ps
5 lat temu

“Ranny napastnik trafił na blok operacyjny, gdzie lekarze zamierzają w pełni zdiagnozować powstały uraz.” .Cała prawda o naszej służbie zdrowia ,gdzie lekarze tylko” zamierzają”!

15
0
Napisz co o tym sądziszx
()
x