OSTROW24.tv - Ostrów Wielkopolski

Komu przeszkadzał patriotyczny mural?

Jedna z mieszkanek naszego miasta zauważyła, że z ostrowskiego amfiteatru w Parku Miejskim zniknął patriotyczny mural. Komu przeszkadzał i dlaczego został usunięty?

+

Mieszkanka twierdzi, że mural zniknął tuż przed weekendem majowym. Powodem miał być fakt, że w przyszłym roku amfiteatr zostanie przebudowany. W związku z tym planowana jest impreza dla najmłodszych. Dzieci mają malować kwiaty i kolorowe wzory, a to nie współgrałoby z powagą naniesionych tam symboli. Jeśli ta argumentacja jest prawdziwa, to trzeba przyznać jej pomysłodawcy, że naprawdę bardzo się postarał, żeby ją wymyślić.

Termin przebudowy amfiteatru jest w dalszym ciągu odległy. Tak samo jak moment, w którym dzieci będą malować po jego ścianach. Miasto zdecydowało się jednak na usunięcie patriotycznych symboli zamiast je propagować i wyjaśniać najmłodszym ich znaczenie.

36 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
matka-polka
4 lat temu

Lepiej żeby dzieci namalowały tam kwiatki serduszka słoneczka robale uśmiechy…To chyba oczywiste?

clown
4 lat temu

PRECZ Z KOMUNIĄ !

KS
odpowiada  clown
4 lat temu

A biskupy na madagaskar.!!!

macari
4 lat temu

@ Ziut @Grodnianin …..mówimy i myślimy o tym samym historycznym wydarzeniu…..”Kilka godzin po polskiej akcji do Glinciszek wkroczył oddział 258. batalionu litewskiego pod dowództwem por. Polekauskasa. We wsi przebywali w tym czasie głównie kobiety, dzieci i starcy, większość mężczyzn była w pracy. Rozpoczęła się rzeź. Mieszkańców spędzono w jedno miejsce i rozstrzeliwano partiami. Nie oszczędzano dzieci. Kiedy po pierwszej salwie Litwinów okazało się, że maleńka, zaledwie trzyletnia Terenia Bałandówna wciąż daje oznaki życia, zbrodniarze dobili ją strzałem w głowę. W sumie rozstrzelano 39 osób, w tym dziewięcioro dzieci w wieku od 3 do 15 lat i dwie ciężarne kobiety. Ciała pomordowanych wrzucono w nieładzie do płytkiego dołu wykopanego nieopodal głównej drogi.” W przypadku Dubinek reakcja rotmistrza była wtórną wobec zbrodni dokonanej przez litewskich policjantów. https://www.ngopole.pl/2015/07/28/recenzja-ksiazki-glinciszki-i-dubinki-zbrodnie-wojenne-na-wilenszczyznie/

Ziut
4 lat temu

Nie rozumiem w imię czego mamy czcić bandziorów spod znaku Łupaszki.

m.
odpowiada  Ziut
4 lat temu

Lemingu poczytaj trochę a nie klepiesz co ci powiedzą z . To nie bandyci tylko ludzie, którzy bohaterstwo wykracza poza twój ograniczony rozumek .

x
odpowiada  m.
4 lat temu

A może tak – zamiast częstować nas inwektywami – odniósłbyś się do zbrodni popełnionej przez twojego idola?
Sieroto po faszyzmie…

Grodnianin
odpowiada  m.
4 lat temu

Powiedz to rodzinom pomordowanych w Dubinkach niewinnych cywilów, że ich morderca jest bohaterem.

xxl
odpowiada  Ziut
4 lat temu

Popieram.I uważam że jest potrzebny taki łupaszko na obecnie “rządzących”.!!!!!!

macari
4 lat temu

Dedykacja dla Prezydent Miasta Beaty Klimek <https://www.youtube.com/watch?v=NUVsHCD-xas

Kolejooorz!!!
4 lat temu

A mój syn tyle godzin to malował:(

Jessi 16 lat z Izraela
4 lat temu

Izraelu oj Polacy cebulka cały Izrael śmieje sie z was bo wybraliście PiS oni was zniszczą skusili was tymi 500+ sprzedaliście sie całe szczęście nie mieszkań juz w Polsce 13 lat wyjecalem od was bo znienawidziłem was jesteście obleśni okrutni i kradniecie codziennie chodzę do polskiej prostytutki obciąga mi penisa spuszczam sie jej do ust czasami nawet zlizuje resztki kału z mojego odbytu byłem rok temu w tej waszej polski srałem do umywalek i srupalem wszystko nienawidzę was kiedy Putin i kaczor was wykończy

Starszy szeregowy
4 lat temu

Ostrów to środowisko lewacko-PO-wskie. A to radny pułkownik Herwich któremu przeszkadza nocne podświetlenie katolickich kościołów, a to były poseł Krysztofiak, który wystawia na fejsie Sthura dworującego z Żołnierzy Wyklętych i katastrofy smoleńskiej. A to radny Kornaszewski pierwszy KOD-owec Ostrowa. Na końcu Klimkowa wzorująca się na koledze ze Słupska chociaż nie do końca, bo ten nie wpuścił cyrku ze zwierzętami do miasta w którym jest prezydentem. O podstarzałych chłoptasiach z BiG Cyc nie wspominam, bo trefnisie, którzy kiedyś śpiewali: Nie wierzcie elektrykom”, dzisiaj śpiewają o Macierewiczu jakby się bali wcielenia do obowiązkowej służby wojskowej, której w wieku poborowym za komuny nie zaznali.

X
odpowiada  Starszy szeregowy
4 lat temu

A ty jareczkowi zawsze bierzesz z połyskiem? Wywiązuj się z Przysięgi jaką składałeś w wojsku.

ANTONI WZYWA DO BRONI
odpowiada  Starszy szeregowy
4 lat temu

Szeregowy ! padnij i kitraj się w samarę bo cię tajna magnetyczna broń maciorywicza dosięgła!!!

były wojskowy
odpowiada  Starszy szeregowy
4 lat temu

https://www.youtube.com/watch?v=V3YxFizj6pk
przesyłam z pozdrowieniami.Big Cyc – Antoni wzywa do broni..

36
0
Napisz co o tym sądziszx
()
x