OSTROW24.tv - Ostrów Wielkopolski

Niebezpieczne skrzyżowanie. Co zrobić?

W ostatnim czasie dochodzi do niebezpiecznych zdarzeń drogowych na skrzyżowaniu ulic Matejki i Jankowskiego. Problem staje się coraz poważniejszy. Jak można go rozwiązać?

+

Temat został podniesiony podczas ostatniej Sesji Rady Miejskiej. Na problem zwracają uwagę mieszkańcy, a także wielu kierowców, którzy przejeżdżają codziennie w tamtych okolicach. Nikt nie ma jednak jak na razie gotowej recepty, jak rozwiązać tę kwestię.

Czy sprawę załatwi zamontowanie lustra? W ostatnim czasie w naszym mieście pojawia ich się coraz więcej. W wielu przypadkach zdaje to egzamin. Pytanie tylko, jaka jest przyczyna kolizji na wspomnianym skrzyżowaniu. Jedno jest pewne, sprawą już wkrótce zajmie się Miejski Zarząd Dróg w Ostrowie Wielkopolskim, który będzie analizować różne rozwiązania mające na celu poprawę bezpieczeństwa kierowców.

Zachęcamy do dyskusji w komentarzach i przedstawiania swoich propozycji rozwiązania problemu.

43 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Najczęściej głosowano
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
mieszkaniec
5 lat temu

Problem z tym skrzyżowaniem mają tylko Ci, którzy nie patrzą na znaki i nie myślą o tym co robią. Na bezmyślność nie pomogą ani ronda ani lustra. Przecież to nie jest jedyne takie skrzyżowanie w mieście? Tu nawet rondo nie załatwi sprawy, bo co niektórzy nawet na rondzie nie potrafią się zachować zgodnie z przepisami.

luk
5 lat temu

No i chyba ostatnio znów była stłuczka… na bezmyslnosc i nieuwagę lustra nie pomoga 😛

xxx
5 lat temu

Lustra postawione na skrzyżowaniu dla tych mądrali, którzy twierdzili, że dzieki Nim sie cos poprawi… haha smiechu warte, na tych lustrach jest gorsza widocznosc niz jesli poprawnie staniesz na linii STOP na skrzyzowaniu. Przeciez to nie wyeliminuje zamyslonych i bezmózgich kierowców, ktorzy akurat sie w ogole nie zatrzymaja na tej krzyzówce… a tym bardziej nie spojrza w lustro!

.
odpowiada  dario
5 lat temu

taki zakaz obowiązuje tylko nikomu nie chce się przyjechać, porobić zdjęcia, powysyłać mandaty

Ostrów
odpowiada  .....
5 lat temu

Można. Tylko po co? Rozładuje to ruch? No nie, tam nie ma dużego natężenia ruchu

Ostrów
odpowiada  Robert
5 lat temu

Jeśli na tym konkretnym skrzyżowaniu nawet ktoś pojedzie te 100 km/h to pokonując je tak jak bozia przekazała jesteśmy w stanie zobaczyć ten pojazd z daleka i ocenić czy zdążymy bezproblemowo przejechać przez nim czy lepiej chwilkę zaczekać i go przepuścić. Jeśli jedzie te 100km/h to chyba zbyt wiele czasu nie potrwa aż pokona to skrzyżowanie i będziemy mogli bezpiecznie ruszyć, takiego znowu ruchu na tym konkretnym skrzyżowaniu nie ma żebyśmy musieli czekać dwie minuty aż zrobi się dostateczna ilość miejsca. Zresztą jak ktoś chce wjeżdżać pod auto niech wjeżdża, jego sprawa, jego zdrowie, ja tylko uważam że to skrzyżowanie nie wymaga żadnej zmiany no może poza wysłaniem od czasu do czasu straży miejskiej z miarą aby sprawdziła czy ktoś nie stoi zbyt blisko skrzyżowania ale powodów do przebudowy nie widzę, już lepiej te pieniądze przeznaczyć na 500+

Ostrów
odpowiada  adam
5 lat temu

Jest znak STOP, jeśli ktoś do tego znaku się nie stosuje to żadne rozwiązanie nie przyniesie korzyści, tutaj trzeba dotrzeć do mentalności ludzi z których każdy jest zbyt ważny żeby przestrzegać przepisów, każdy czuje się jakby miał immunitet

olga
odpowiada  obserwator
5 lat temu

Tak dla porządku- ze zgrozą a nie ze zgrozom;-)

kierowca
5 lat temu

proponuję wprowadzić obowiązek wykonywania zatok postojowych przy posesjach /domach jednorodzinnych/a wtedfy samochody właścicieli nie będą tarasowały ulicy

dario
5 lat temu

Jedyne lekarstwo wprowadzic zakaz postoju aut blisko skrzyzowania czasami jest problem zeby tam przejechac a nowy parking wybudowany od smigielskiego prawie pusty kazdy parkuje pod oknem blokujac jeden pas jezdni a pozniej slaba widocznosc trzeba sie wychylic zeby zobaczyc czy ktos jedzie. Nawet na pasach parkuja czasami wieczorem. I oznakowac porzadnie jeden znak stopu nie wystarcza.

43
0
Napisz co o tym sądziszx
()
x