Objazd tradycyjnie 1 maja – zapraszamy!

Udostępnij
Tweet

Przypominamy – w niedzielę, 1 maja, odbędzie się doroczny objazd inwestycji. W tym roku mieszkańcy będą mogli zobaczyć z bliska nie tylko zakończone, ale także trwające inwestycje. Na mapie objazdu znalazło się pięć punktów. Ostrowianie będą mieli okazję zobaczyć m.in. budowę hali sportowej przy Szkole Podstawowej nr 9 oraz przebudowę Basenu Miejskiego. Autobusy dla mieszkańców odjadą sprzed Urzędu Miejskiego o godz. 9.00 i 12.00.

+

Poza wspomnianymi już inwestycjami uczestnicy zwiedzą nowopowstały Regionalny Zakład Zagospodarowania Odpadów przy ulicy Staroprzygodzkiej oraz otwarty w tym roku Dom Dziennego Pobytu „Senior-Wigor”. Autobusy z mieszkańcami odwiedzą także Ostrowski Zakład Ciepłowniczy, gdzie zapoznają się z inwestycjami realizowanymi przez spółkę, również tymi mającymi przeciwdziałać niskiej emisji.

Odwiedziny w OZC SA to wybór nieprzypadkowy – mówi prezydent Beata Klimek. – W tym roku wszystkie działania proekologiczne ukierunkowane są na przeciwdziałanie niskiej emisji. Chcemy więc wykorzystać również objazd inwestycji, aby przypomnieć mieszkańcom, jak ważna dla naszego zdrowia jest troska o czyste powietrze. A na to ostatnie wpływ mamy my wszyscy.

Podczas samego przejazdu mieszkańcy dowiedzą się więcej o trwających miejskich inwestycjach, których tego dnia nie odwiedzą, a które znajdą się na trasie majowego objazdu. Dodatkowo, na monitorach umieszczonych w autobusach, będzie można zobaczyć obecny stan prac przy budowie II etapu obwodnicy Ostrowa Wielkopolskiego nagrany z „lotu ptaka”.

Autobusy odjadą sprzed Urzędu Miejskiego o godz. 9.00 i 12.00. Zapraszamy do udziału!

POLECANE NEWSY
Udostępnij
Tweet
Subskrybuj
Powiadom o

15 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Korteza
8 lat temu

RZZO to inwestycja Urbaniaka, na którą ściągnął prawie 20 milionów, jeśli mnie pamięć nie myli. Inwestycja krytykowana zdaje się przez obecne władze, doradców (gdzie te śmieci za 8 zł?!). Ile razy to samo będziemy oglądać? Jesteście żałośni. Przecież pani prezydent na początku kadencji mówiła, że „kto powiedział, że w mieście muszą być inwestycje?” Po co na siłę udowadniać, że coś się dzieje?

Karol
odpowiada  Korteza
8 lat temu

Jak to ile razy? Jeszcze 2 lata z rzędu. Jest się czym pochwalić to się chwalimy, aż ludzie uwierzą, że to robota pani Klimek. Kto dzisiaj pamięta o tym, że Urbaniak średnio w roku ściągał do Ostrowa 17 milionów, a pani Klimek w pierwszym roku niecałe pół miliona, w tym pewnie drugie pół i jak tak dalej pójdzie, to przez całą kadencję może ze 2-3 miliny jej się uda… No i basen będzie, chyba. I gazetka wychodzi. Jest pięknie 😉

Ja
8 lat temu

A ten pajac na.pierwszym zdjęciu co tam robi ?

Ostrowianin
odpowiada  Ja
8 lat temu

Pan redaktor wstawił starą fotkę, pajacu.

Ostrowianin
8 lat temu

Ludzie, takiego kitu jaki wstawiał emerytom radny Motylewski na ruinach basenu dawno nie słyszałem. On nie, tylko radni chcieli mieć najpierw basen odkryty, prezydent się zgodziła no to tak będzie. Radny zapomniał, że to mieszkańcy temu akwaparczkowi powiedzieli nie. I to prezydent zmieniła plany, a radni i to niejednogłośnie przyklapnęli. Manipulant. A jak to się wnuki radnego żalą, że obecne kryte pływalnie takie głębokie. Wolą brodziki. Tylko panie radny, w brodziku jeszcze się nikt nie nauczył pływać. Nie wiedział pan???

ostrowianin
8 lat temu

Grupka emerytów w autobusie może uwierzy, że w mieście się coś dzieje, ale my młodzi oczekujemy czegoś lepszego.Ostrów stoi w miejscu a czas ucieka.

???
8 lat temu

Ostrow mial po 1990 r, najslabszego prezydenta w osobie Urbaniak, zalozyl kartel PO jak w tym kraju Po

Karol
8 lat temu

Jedźcie ludzie, jedźcie. Kolejny raz obejrzycie zainicjowane przez prezydenta Urbaniaka OPP, RZZO, zobaczycie ruinę basenu, co to niby jest odbudowywany, ale nie jako basen a jako bajoro, zobaczycie zainicjowane przez prezesa Stagraczyńskiego inwestycje w OZC, rozpoczętą przez prezydenta Urbaniaka budowę hali przy SP9 i film o II etapie obwodnicy- pani Klimek aż się trzęsie do jej otwarcia 😉 Pani prezydent- a kiedy pani coś ciekawego zaproponuje, oprócz uścisków i całusków? co ze sprytnym- inteligentnym miastem? Uda się?

dym
odpowiada  Karol
8 lat temu

Karolku twoje pięć minut w społeczności Ostrowa już minęło !!!

Karol
odpowiada  dym
8 lat temu

Dymku, a co to ma do rzeczy? Może odpowiesz na któreś z pytań?

Wiechu
8 lat temu

A bedzie co wypić i zakąsić?

Ostrowianin
8 lat temu

A na 1 zdjęciu ta baba podobna do chłopa pańszczyźnianego, to kto to? Ktoś z ludu, czy z władz samorządowych?

Gustaw
8 lat temu

„W tym roku wszystkie działania proekologiczne ukierunkowane są na przeciwdziałanie niskiej emisji„.
Czy to jest dosłowny cytat? Bo jeśli tak, to wyszedł z tego niezły babol.

Edek
odpowiada  Gustaw
8 lat temu

Pewnie chodzi o to, żeby dym nie leciał nisko, tylko wysoko.

PSZCZÓŁKA MAJA
odpowiada  Gustaw
8 lat temu

GUCIO! Postawa proekologiczna to efekt poprawnego myślenia.

15
0
Napisz co o tym sądziszx