OSTROW24.tv - Ostrów Wielkopolski

Nie będzie pasów przy MOPS-ie. To dobrze?

Radny Zygmunt Banasiak chciał, żeby miasto rozważyło powstanie przejścia dla pieszych w okolicach ostrowskiego MOPS-u. Dziś wiemy już jednak, że do tego nie dojdzie.

+

Pasy miały znaleźć się na na wprost bramy wjazdowej do MOPS-u. Propozycja wydawała się nawet ciekawa, bo w tym miejscu dochodzi do wielu niebezpiecznych zdarzeń z udziałem pieszych. Wiadomo już jednak, że z pomysłu radnego nic nie wyjdzie. Całą inicjatywę negatywnie zaopiniował Miejski Zarząd Dróg w Ostrowie Wielkopolskim. Co ciekawe, urzędnicy powiedzieli “nie” właśnie ze względu na kwestie bezpieczeństwa.

– Przejście dla pieszych przez ul. Limanowskiego na odcinku od ul. Kaliskiej do Al. Słowackiego jest zlokalizowane w pobliżu skrzyżowania z drogą krajową. Przy przejściu tym znajdują się sygnalizatory, co dodatkowo stwarza bezpieczne przejście pieszych na drugą stronę ulicy. Natomiast przy lokalizacji wskazanej przez pana Zygmunta Banasiaka pieszy musiałby przejść przez trzy pasy ruchu, co w znacznym stopniu spowodowałoby zagrożenie jego bezpieczeństwa – informuje MZD w Ostrowie Wielkopolskim.

radne-przejscie

 

mops-przejscie

 

 

 

 

 

 

 

 

Czy urzędnicy podjęli w tym przypadku właściwą decyzję? A może rację miał radny? Zachęcamy do wyrażania swoich opinii w komentarzach.

 

8 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Najczęściej głosowano
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
xxx
5 lat temu

Brawo! Jednak czasem można logiczne decyzje podejmować… stare baby niech się ruszą do pasów 30metrów dalej…

gochna
5 lat temu

I dobrze kawałek obok jest przejście i sygnalizacja świetlna wiec nie wiem o co chodzi chyba o lenistwo a przecież ruch to zdrowie

look
odpowiada  driver i podatnik
5 lat temu

Dokładnie tak, przecież obecny stan słuzy przede wszystkim bezpieczeństwu pieszych, a że jest dla nich niewygodny – mówi się trudno. Pomysł radnego jest przejawem głupoty. Ale nie dziwi mnie to, przecież to radny z komitetu Andrzeja Dery, więc nie wymagajmy zbyt wiele.

dno
5 lat temu

czyli trzymajac sie przepisow policja powinna kasowac kilka mandatow na minute od rzechodniow przechodzacych do leclerca. od swiatel pod shellem do szkoly pielengniarek nie ma zadnej zebry, zycie swoje jesli jest duzy ruch pieszych do marketu w czym problem pomalowac zebre? przyjazne panstwo?

Apropo tych rejonow, czy ktos zauwazyl to samo ze wjazd do leclerca jest ,,, utrudniony? sa dwa wjazdy jeden ze znakiem zakaz wjazdu ludzie i tak masowo tedy wjezdzaja, drugi z jakas beznadziejna wysepka zrobiona na ostro (dla jadacych od strony szpitala.

Tata
5 lat temu

Zamontować przy bramie MOPS katapulty. Będą bezpieczne przerzucać klientów tej instytucji na drugą stronę.

olga
5 lat temu

CZy chodziło o ułatwienie życia klientom MOPS-U. Za mało czasu mają?

driver i podatnik
5 lat temu

już się na ten temat wypowiadaliśmy na forum opisując absurd przejścia dla peszych w tym miejscu. słuszna decyzja a Radni niech lepiej włczą myślenie lub lepiej się wyedukują bo jesli zajmują sią takimi problemami to jest śmieszne i strata czasu opłacanego przez Polskich podatników.

Ostrów
5 lat temu

Bez przesady, ludziom już się w dupach przewraca z tej wygody i lenistwa. Polecam iść dalej i wybrać się na spacer wirtualny

8
0
Napisz co o tym sądziszx
()
x