Złóż wniosek na dotację do wymiany ogrzewania

Z myślą o poprawie jakości powietrza wprowadzane są w mieście rozwiązania mające na celu polepszenie obecnego stanu. Po promocji ogłoszonej przez spółkę OZC na przyłączenia obiektów do sieci kolejnym takim zabiegiem jest dofinansowanie dla ostrowian na wymianę systemów ogrzewania węglowego na ekologiczne źródła ciepła. Wnioski o udzielenie dotacji w tegorocznej edycji wprowadzonego w ubiegłym roku programu można będzie składać od 11 maja 2016 roku. Mieszkańcy Ostrowa Wielkopolskiego będą mogli uzyskać nawet 5 tysięcy złotych dofinansowania.

+

Również w tym roku mieszkańcy Ostrowa będą mogli ubiegać się o udzielenie dotacji na wymianę systemów ogrzewania węglowego na ekologiczne źródła ciepła – ogrzewanie gazowe, elektryczne, olejowe, pompę ciepła lub podłączenie do miejskiej sieci ciepłowniczej.

Pracujemy nad rozwiązaniami, które pozwolą poprawić jakość powietrza w naszym mieście. Jednym z nich jest, wprowadzony w ubiegłym roku, program dotacji do wymiany pieców. Dzięki niemu kilkudziesięciu ostrowian przeszło na ekologiczne systemy ogrzewania. Gorąco namawiam mieszkańców do skorzystania z dofinansowania – zachęca Beata Klimek, prezydent Ostrowa.

Środki na wymianę pieców dla mieszkańców Ostrowa zostały zabezpieczone w miejskim budżecie. To 350 tys. zł.

Wnioski będzie można pobierać od 27 kwietnia 2016 roku w Referacie Obsługi Mieszkańców (parter Urzędu Miejskiego), w Referacie Ochrony Środowiska (II piętro UM, pok. 218, 212, 202), a także na stronie internetowej www.umostrow.pl.

Będzie można je składać do 31 sierpnia 2016 roku. Warto się jednak pospieszyć – dofinansowanie przyznawane będzie do wyczerpania środków finansowych zabezpieczonych w budżecie. Wnioski, wraz z załącznikami, należy składać we wspomnianym wyżej Referacie Obsługi Mieszkańców lub przesłać na adres Urzędu Miejskiego w Ostrowie Wielkopolskim (Al. Powstańców Wielkopolskich 18, 63-400 Ostrów Wielkopolski). Za datę złożenia wniosku uznaje się dzień wpływu do Urzędu Miejskiego w Ostrowie Wielkopolskim.

Do ubiegania się o dotację uprawnione są podmioty niezaliczone do sektora finansów publicznych, w szczególności: osoby fizyczne, wspólnoty mieszkaniowe, osoby prawne, przedsiębiorcy oraz jednostki sektora finansów publicznych będące gminnymi lub    powiatowymi osobami prawnymi.

WAŻNE – podmioty muszą posiadać tytuł prawny do budynków mieszkalnych lub lokali mieszkalnych położonych na terenie Gminy Miasto Ostrów Wielkopolski.

POLECANE NEWSY
5 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Najczęściej głosowano
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
hadwao
6 lat temu

Kiedyś paliłem węglem w piecu a teraz podłączyłem się pod OZEC.Ale wygoda ,w domu czysto bez kurzu ,rachuneczki niewielkie i zdrowe i czyste powietrze wokół domu .Czas zaoszczędzony na paleniu przeznaczam na majsterkowanie i pracę w ogrodzie .Zimą lepię bałwany razem z wnukami .Zona mówi ,że po zakończeniu palenia węglem okna w domu przestały się brudzić .

sąsiad
odpowiada  hadwao
5 lat temu

idiota!

Xxx
6 lat temu

To ja kupie pięć a wy mi opał ekologiczny

Mieszkaniec
6 lat temu

Nie wiecie czy może wymienić węglowy na węglowy ekologiczny?

Mieszkaniec
6 lat temu

Z miłą chęcią podpiol bym się do ozc ale mieszkam przy tzw długiej wrocławskiej a tu ozc brak zarządca budynków mzgm wraz z durna wspólnotą nic nierobia by takowe przyłącza były a 2 kamienice z 27lokalami ogrzewanymi piecami kaflowymi trochę zanieczyszczeń w powietrze daje….

5
0
Napisz co o tym sądziszx