Inwestycje drogowe w osiedlu Pruślin

Trwają roboty drogowe związane z przebudową nawierzchni i budową kanalizacji deszczowej w ulicy Cisowej. To kolejna z inwestycji realizowanych w osiedlu Pruślin. Prace trwają także przy budowie kanalizacji deszczowej w ulicy Leszczynowej. Po zakończeniu tego etapu powstanie tu jezdnia z kostki betonowej. Ponadto Miejski Zarząd Dróg jest w trakcie opracowywania materiałów przetargowych dla budowy kanalizacji deszczowej oraz przebudowy nawierzchni jezdni ulicy Hebanowej i Sportowej.

+

W ostrowskim osiedlu nr 5 „Pruślin” trwają prace budowlane związane z przebudową nawierzchni jezdni oraz budową kanalizacji deszczowej w ulicy Cisowej w Ostrowie Wielkopolskim. W celu odwodnienia nawierzchni jezdni powstaje tu kanał deszczowy z włączeniem do kolektora deszczowego w ulicy Ekologicznej poprzez ulice: Jeżynową i Jodłową. Kanalizacja zostanie wykonana z rur PVC o średnicy ϕ315 o łącznej długości około 613 m.

Aktualny stan zaawansowania robót to około 50 procent, a planowany termin zakończenia budowy kanalizacji deszczowej to 20 maja 2016 r. – mówi Marcin Wieruchowski, dyrektor Miejskiego Zarządu Dróg w Ostrowie Wielkopolskim.

Roboty drogowe na ulicy Cisowej rozpoczną się pod koniec kwietnia. W ramach przebudowy ulicy zostanie wykonana jezdnia z kostki betonowej o grub. 8 cm na długości 438 m i szerokości 5,5 m. Umowny termin zakończenia przebudowy nawierzchni jezdni to 30 lipca 2016 r. Wykonawcą robót jest Przedsiębiorstwo Budownictwa Drogowego i Ogólnego „KANBRUK” sp. z o.o. z Ostrowa Wielkopolskiego.

Również w ulicy Leszczynowej trwa obecnie budowa kanalizacji deszczowej. Powstaje tu kanał deszczowy z włączeniem do kolektora deszczowego w ul. Grabowskiej. Kanalizacja zostanie wykonana z rur PP o średnicy ϕ600 o łącznej długości około 465 m.

Ten etap inwestycji wykonany jest w 1/3. Jej zakończenie zaplanowane zostało na koniec czerwca tego roku. Po wybudowaniu kanału deszczowego rozpoczniemy roboty drogowe, których zakończenie zaplanowano na koniec sierpnia 2016 roku  – tłumaczy Marcin Wieruchowski.

W ramach budowy nawierzchni przy ulicy Leszczynowej zostanie wykonana jezdnia z kostki betonowej o grub. 8 cm na długości 450,3 m i szerokości 5 m.

CZYTAJ  Najmłodsza morsująca ma 6 lat

Wykonawcą kanalizacji deszczowej firma Usługi budowlano – kanalizacyjne „Budokan” Czesław Gwizdek, natomiast prac drogowych firma Gembiak – Mikstacki sp. j. z Krotoszyna.

To jednak nie koniec zaplanowanych inwestycji w tej części miasta. Obecnie ostrowski MZD jest w trakcie opracowania materiałów przetargowych dla inwestycji dotyczących budowy kanalizacji deszczowej i przebudowy nawierzchni jezdni ulicy Hebanowej (kanał deszczowy o długości około 510 m, nawierzchnia jezdni o długości około 680 m) oraz budowy kanalizacji deszczowej i rozbudowy nawierzchni jezdni ulicy Sportowej(kanał deszczowy o długości około 435 m, nawierzchnia jezdni o długości około 605 m).

Obie inwestycje powinny zakończyć się w 2016 roku.

6 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Najczęściej głosowano
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
darek
6 lat temu

na pruslinie robia bo tam wplywowi ludzie mieszkaja. u nas na kasztanowej wszystkie media juz sa ale nawierzchnie chyba mieszkancy sami poloza bo miasto nam napewno nie zrobi

pp
6 lat temu

Zadupie to ty masz w głowie.

Ostrów
6 lat temu

Jeszcze nikt się nie wyżalił że u niego na zadupiu nie remontują? Aż dziwne biorąc pod uwagę mentalność większości ostrowiaków. Z całym szacunkiem dla tych normalnych

roman
odpowiada  Ostrów
6 lat temu

A gdzie Ty mieszasz?

BK
odpowiada  roman
6 lat temu

W szklance. Jak wsypię cukru.

roman
odpowiada  Ostrów
6 lat temu

To poprawię: ” Ostrów” , a Ty gdzie MIESZKASZ – odpowiedz ? Może w zadymionym tzw. „centrum”?

6
0
Napisz co o tym sądziszx