Ale wtopa! Drogowcy dali ciała

Udostępnij
Tweet

We wtorek punktualnie o godzinie 12:00 do użytku miało zostać oddane skrzyżowanie DK-25 z ulicą Kaliską – Bracką (Olsztyńską) – Al. Słowackiego – Nowa Krępa. Już teraz wiemy jednak, że do tego nie dojdzie. I całe szczęście!

+

Jak się okazuje, ktoś odwalił niezłą fuszerkę. Oznakowanie pasów na jezdni kompletnie nie współgrało z tym, co pokazywały sygnalizatory świetlne. Z oznaczeń poziomych na drodze wynikało, że z prawego pasa można pojechać prosto lub w prawo. Tymczasem tak naprawdę ruch możliwy jest w… lewo lub prosto. Tak zresztą pokazują światła.

Nie to w całej sprawie jest jednak najśmieszniejsze. Skrzyżowanie zostałoby pewnie oddane do użytku punktualnie z wszystkimi niedociągnięciami, gdyby nie starszy mężczyzna, który zwrócił uwagę na problem drogowcom. Na pierwszy rzut oka mogło się wydawać, że mieszkaniec jest upierdliwy i się czepia. Później jednak okazało się, że ma bardzo dużo racji, a skrzyżowanie nie nadaje się do uruchomienia.

Drogowcy w końcu zrozumieli swój błąd. Najpierw przesunęli huczne otwarcie skrzyżowania na 13:00. Później z 13:00 zrobiła się 14:00. Na końcu dowiedzieliśmy się jednak, że ruch będzie odbywać się od godziny 18:00. Teraz we wspomnianym miejscu trwają prace. Kilka osób stara się zmazać nieprawidłowe oznaczenia z jezdni. Może tym razem wszystko zostanie zrobione porządnie.

Mężczyzna zwrócił uwagę na jeszcze jedną istotną rzecz. Na wspomnianym skrzyżowaniu zostało zrobione prawie wszystko. No właśnie, prawie, bo ktoś zapomniał o kawałku chodnika. Brakuje go na odcinku niewiele ponad 20 metrów. Z całą pewnością koszt jego dokończenia nie byłby wysoki. I w tym przypadku zabrakło jednak staranności. Apelujemy o poprawkę i więcej wyobraźni przy oddawaniu do użytku kolejnych skrzyżowań.

źródło: ostrowska.tv
POLECANE NEWSY
Udostępnij
Tweet
CZYTAJ  Zamknięto znane miejsce rozrywki
Subskrybuj
Powiadom o
59 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Macler
8 lat temu

Suchajcie, p.Piotr ma rację. Jak jechałem z Kalisza i na Al.Słowackiego skręcając w lewo na zielonym są kolejne światła na wprost jest kolor zielony, po czym można skręcić również w lewo na Krępe, a na wprost pieszy na kaliskiej chcąc wejść na pasy, po naciśnięciu przyciska zapala się zielony. Pytam dlaczego? …
Dlaczego obrażacie innych skoro nie znacie faktów. Proszę tą sygnalizacje dokładnie sprawdzić, bo dzięki seniorowi i może p.Piotrowi można naprawić błedy. Pozdrawiam.

olo
8 lat temu

A kiedy na Al. Słowackiego i Kaliskiej włącza wreszcie oświetlenie – procedury, oszczędności czy coś innego?

Eugeniusz
8 lat temu

Bardzo długo trwało też uruchomienie sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniu ulic Kaliska i Harcerska , prace trwały jeszcze zimą ubiegłego roku , potem postawiono sygnalizatory , kilkakrotnie zrywając i ponownie kłaść kostkę brukową na chodnikach..Absurd ile można razy niszczyć i naprawiać..Gdy były najgorsze warunki pogodowe , prace trwały , z nadejściem wiosny ustały.Sygnalizatory stały nieczynne prawie 3 miesiące.Potem o dziwo w kwietniu włączono tylko światła pomarańczowe migające , chyba żeby użytkowników drogi przyzwyczaić do oznakowania świetlnego .No i wreszcie po prawie 4 miesiącach sygnalizacja zadziałała.. Cześć i chwała wykonawcom , za tak expresowy termin. Już myślałem iż uruchomienie nastąpi uroczyście dopiero 22 lipca z wielką pompą jak za czasów PRL.No ale i tak chwała „szybkim wykonawcom” Teraz bezpieczniej będzie się poruszać po tym skrzyżowaniu jak i pieszym , jak i kierowcom..
Ps . Dino przy ul.kaliskiej zbudowano przez 1 rok , gdyby nie mrozy , może jeszcze szybciej , a tu ?????.
Proszę drogowców o jeszcze o zlikwidowanie dziury na przejściu z ul.Kaliskiej od strony Harcerskiej w stronę Rynku , cały czas jest tam wielka kałuża wody , nawet jak nie pada deszcz. Nie każdy umie skakać.

Antoni M.
8 lat temu

„Trzeba by się temu przyjżeć!” – niezły „dyplomata” się znalazł. 🙂 A swoją drogą, fajnie, że wylot na Kalisz jest już dwu dwu pasmowy. Obywatele: trochę optymizmu i poczucia humoru, a nie tylko powoływanie komisji śledczych, szukanie winnych, wręczanie wypowiedzeń i uśmiercania arabów (koni chodowlanych).

Ostrowianin
8 lat temu

Temu panu który uzmysłowił budowlańcom kompromitujący błąd należy się nagroda. Ciekawe, czy ktokolwiek mu podziękuje za obywatelską postawę?

Karola
odpowiada  Ostrowianin
8 lat temu

ha ha nagroda dobre sobie w TV przedstawili to tak, że to oni zauważyli błędy i dlatego wszystko było z opóźnieniem a o Panu z osiedla nawet nikt nie wspomniał

59
0
Napisz co o tym sądziszx