Będzie tunel pod obwodnicą Ostrowa

Dobre informacje płyną z Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad w Poznaniu.

„Prawdopodobnie jeszcze w tym roku zostanie ogłoszony przetarg na budowę przejścia pieszo-rowerowego na obwodnicy Ostrowa Wielkopolskiego. To przede wszystkim dobra informacja dla mieszkańców Czekanowa. Po wielu spotkaniach i rozmowach telefonicznych dziś dotarły bardzo dobre informacje. ”– mówi wójt gminy Ostrów Wielkopolski Piotr Kuroszczyk.

+

Przetarg zostanie ogłoszony w formie Zaprojektuj- wybuduj.  Będzie to tunel pod nową częścią budowanej obwodnicy.

Przypomnijmy. Wiele lat temu podczas projektowania obwodnicy Ostrowa Wielkopolskiego zapomniano o przejściu pieszo-rowerowym na granicy Ostrowa Wielkopolskiego i Czekanowa. Brak przejścia oznaczałby całkowite „odcięcie”  ruchu pieszo-rowerowego dla mieszkańców Czekanowa i okolicznych miejscowości. Od samego początku w tej sprawie interweniował wójt gminy Piotr Kuroszczyk wraz z władzami Nowych Skalmierzyc i Ostrowa Wielkopolskiego.

„Jestem po kolejnej rozmowie z Danutą Hryniewiecką, zastępcą dyrektora oddziału ds. inwestycji  z Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad,  która zapewniła mnie, że przejście będzie. To dla nas wszystkich bardzo dobra informacja. Udało się. Szczegóły inwestycji będziemy omawiać na spotkaniu pod koniec kwietnia. Wówczas w rozmowach uczestniczyć będzie także dyrektor GDDKiA w Poznaniu Marek Napierała. ” – podsumowuje wójt Piotr Kuroszczyk.

Obraz na stronie 20160406_125414.jpg

Obraz na stronie 20160406_125420.jpg

Współpraca władz Gminy Ostrów Wielkopolski z Generalną Dyrekcją Dróg Krajowych i Autostrad w Poznaniu układa się wzorowo. Samorząd by przyspieszyć realizacje wielu zadań GDDKiA współfinansuje inwestycje. Dzięki temu, w Gminie Ostrów Wielkopolski wybudowano m.in.: ciąg pieszo-rowerowy wzdłuż DK nr 36 w Zacharzewie. Jeszcze w tym roku ruszy budowa chodnika wzdłuż DK nr 36 w Lamkach. Inwestycja warta jest bagatela milion złotych.

 

POLECANE NEWSY
CZYTAJ  Zderzenie trzech aut przy Chynowej
Subskrybuj
Powiadom o

8 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
artur
8 lat temu

super ! infrastruktura drogowo-rowerowa jest zacofana w osw o dobre 20 30 lat o okolicznych wiochach nie wspominjąc super ze jakies cywilizowane rozwiązania bede dopiero w latach 20stych XXI w .ostrów to dziura.

romek
8 lat temu

Co się stało w Urzedzie Pracy w Ostrowie Wielkopolskim dlaczego taka niemiła obsługa .Za czasów PO było inaczej miło i kulturalnie ,a teraz makabra

Bolek
odpowiada  romek
8 lat temu

Za czasów PO było miło i kulturalnie bo wszyscy brali w łapę i można było wszystko załatwić. A teraz tego nie ma i dlatego piszesz że makabra.

wkurzeni4
odpowiada  Bolek
8 lat temu

Ty masz jednorazowo z „gorem”- czy to ciągła przypadłość? Jeżeli tak traktujesz sprawy, to szemrana spółka typu „SREBRNA” czy AIR-LINK mówi ci coś głąbie?

dno
8 lat temu

najwyzsza pora pomyslec i budowac pomalu sciezke rowerowa do skalmierzyc, nie mowie od razu ale etapami

Arek
8 lat temu

Co do ciągu pieszo rowerowego w Zacharzewie to on jest co prawda lecz ,,Polak” i tak jedzie ulicą i za nic ma nas kierowców. ..Pozdrawiam

Ostrów
odpowiada  Arek
8 lat temu

Poczekaj cierpliwie aź śpiący kierowca ciężarówki zrobi z jednego rowerzysty naleśnika to reszta się zacznie zastanawiać czy oby nie lepiej nie pchać się tam gdzie jadą te duże samochody

Mackpl
odpowiada  Ostrów
8 lat temu

Nie wrzucaj wszystkich do jednego worka mowiąc o kierowcach ciezarowek!

8
0
Napisz co o tym sądziszx