127 na 250 jechało bez zapiętych pasów

Ostrowska policja w miniony czwartek, 17 marca, prowadziła działania pod kryptonimem „Pasy”. Policjanci zwracali uwagę na kierowców i pasażerów, którzy zapominają o obowiązku zapinania pasów bezpieczeństwa. Sprawdzali też, czy prawidłowo przewożone są dzieci i czy każdy siedzący za kółkiem jest trzeźwy. Pasy bezpieczeństwa ratują życie – ten slogan potwierdzają badania naukowe i testy.

+

„Moje życie, moja sprawa”, często policjanci słyszą te słowa podczas kontroli kierujących, którzy nie stosują się do obowiązku zapinania pasów.

Policja przypomina, że pasy są najprostszymi, a jednocześnie najskuteczniejszymi urządzeniami zapewniającymi bezpieczeństwo podczas jazdy. Stosowanie ich powoduje zmniejszenie konsekwencji ewentualnego wypadku.

Dlatego też, w trakcie czwartkowych działań funkcjonariusze z ostrowskiej drogówki zwracali szczególną uwagę na to, czy kierowcy i pasażerowie mieli zapięte pasy bezpieczeństwa. Akcja miała również na celu sprawdzenie, czy przewożone dzieci są umieszczone w specjalnych fotelikach umocowanych na tylnym siedzeniu – dostosowanym do wagi, wzrostu i wieku małego pasażera.

W trakcie prowadzonych przez cały dzień działań, skontrolowali blisko 250 kierujących. Mundurowi ujawnili, aż 127 kierowców i 2 pasażerów, którzy podróżowali bez zapiętych pasów. Policjanci ujawnili również jeden przypadek przewożenia dziecka w sposób nieprawidłowy.

Celem działań ostrowskiej drogówki jest podniesienie poziomu bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz świadomości kierujących o zagrożeniach występujących na drodze. Dlatego też, policjanci zapowiadają, że nadal będą konsekwentnie przekonywać kierowców do zapinania pasów bezpieczeństwa.

POLECANE NEWSY
CZYTAJ  Strażacy świętowali w Ostrowie
Subskrybuj
Powiadom o

38 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Zbych
8 lat temu

No to generalnie dużo ludzi nie zapina pasów. To błąd. Ja zawsze zapinam, mam taki nawyk. Ale powinny być za to najwyżej punkty, bez kary… To moja decyzja i moje zdrowie/życie. Może policja zacznie wystawiac mandaty jak zimą czapki nie założę? Tacy są troskliwi o nas?

rr
8 lat temu

niech lepiej robia wiecej kontroli z alkomatem !!!

?
8 lat temu

Panowie Polucjanci! Może byście wreszcie wzieli sie za tych z „wyregulowanymi” światłami mijania! Pasy swoją drogą! Do mnie należy wybór, jade z pasami czy bez. Tylko i wyłącznie mój wybór. Nie rozumiem karania za brak pasów. To jest chore. Jeszcze raz napisze! To jest mój wybór. Moje bezpieczeństwo lub jego brak! A światła???? Czy to jest mój wybór??!!! Pytam, czy narażam siebie, czy innych uzytkowników drogi??!! Brak ku.wa jakiego kolwiek sensu, w tym waszym łapaniu kierowców, jadących bez pasów. Zastanówcie sie choć trochę! Co drugie auto ma źle wyregulowane światła, a w co 10tym nie idzie wyregulować, bo auto tak strzelone że maska krzywa w uj! Jedno świeci na metr przed maską a drugie „przegląda” sobie rowy i pobocza, lub razi prosto w nadjeżdżającego z naprzeciwka!

Ostrów
odpowiada  ?
8 lat temu

To nie kwestia tylko świateł ale ogólnie stanu technicznego, nie lepsze i nie mniej ważne są opony.

ona
odpowiada  ?
8 lat temu

ojjjjjjjjj ZGADZAM SIE z Panem/Panią odnośnie świateł!!!!!!!!!!!! to jest czasem masakra jak niektórzy mają ustawione 🙁

Kuba
odpowiada  ?
8 lat temu

Tylko leżeć w szpitalu będziesz za nasze pieniądze.

trataa
odpowiada  ?
8 lat temu

To nie jest twój wybór. O pasach mówią przepisy ruchu drogowego a wiec jeśli nie masz pasów to łamiesz prawo. I policja ma prawo za to cie ukarać. Pozdrawiam

?
odpowiada  trataa
8 lat temu

Tak owszem zgadzam sie z Tobą. Tylko zobacz jakie te przepisy są niesprawiedliwe i po prostu durnowate.

Ostrów
odpowiada  trataa
8 lat temu

Zaraz napisze że jego wyborem jest to czy pojedzie w mieście 50 czy 150 a policja nie ma prawa karać bo nikt mi nie będzie rządził

?
odpowiada  Ostrów
8 lat temu

Człowieku, zacznij myslec logicznie! Nie jade w miescie 150, bo po pierwsze. Nie rozwine takiej prędkości. Po drugie, nawet jesli ją rozwinę to stwarzam ogromne zagrożenie, nie tylko dla innych uczestników ruchu drogowego, również pieszych. Wiec nie pier.ol mi tutaj takich farmazonów, i nie porównuj sprawy oczywistej do tej nieoczywistej. Powiem Ci coś. Wyśpij sie lepiej człowieku porządnie, boś niedospany. Jak juz sie wyśpisz to dodaj komentarz, ale sensowny i logiczny!

38
0
Napisz co o tym sądziszx