OSTROW24.tv - Ostrów Wielkopolski

Jarmark startuje już w najbliższy piątek

Ostrowski Rynek zapełnił się straganami, pojawił się zając z wikliny, a także duże, metalowe, wielkanocne jajko. To niewątpliwy znak, że niebawem rozpocznie się w Ostrowie Jarmark Wielkanocny. Wyroby wędliniarskie, doskonałe świeże pieczywo, miód i wszystko to, co upiększy wielkanocne stoły będzie można nabyć już od najbliższego piątku. Jarmark potrwa od 19 do 23 marca, a stoiska czynne będą od godziny 10.00 do 17.00. Tegoroczną nowością będzie niedzielny Kiermasz Staroci.

+

Na ostrowskim Rynku tradycyjnie już pojawiły się stragany ostrowskiego Jarmarku Wielkanocnego. Będzie można zakupić tu wędliny, chleb, pieczywo świąteczne, miód, chrzan, owoce suszone, koszyczki, serwetki, pisanki, biżuterię, artykuły z nadrukiem imion, zabawki, balony, wyroby cukiernicze oraz wyroby rękodzielnicze.

Same zakupy to jednak nie wszystko. Przed ostrowskim Ratuszem pojawią się także stoiska gastronomiczne, na których posilić się będzie można watą cukrową, popcornem, prażynkami, goframi, ciepłymi i zimnymi napojami, sprężynkami ziemniaczanymi, hot dogami i wieloma innymi.

By najmłodsi nie nudzili się, podczas gdy dorośli dokonywać będą zakupów przygotowano dla nich sporo atrakcji. Będzie świąteczny plac zabaw z karuzelą i zjeżdżalnią pontonową, a także gry i zabawy losowe. O świąteczną atmosferę zadba magik Carlos, który wcieli się w rolę wielkanocnego zająca.

Tegoroczną nowością podczas Jarmarku Wielkanocnego będzie Kiermasz Staroci. 20 marca, w Niedzielę Palmową, poszukujący ciekawych eksponatów do własnych kolekcji, będą mogli poszperać w stoiskach z obrazami, porcelaną, znaczkami, monetami, zegarami, a także drobnymi, stylowymi meblami.

Przypominamy, tegoroczny Jarmark Wielkanocny potrwa od 19 do 23 marca, a stoiska handlowe czynne będą od godz. 10.00 do 17.00.

Serdecznie zapraszamy!

6 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Najczęściej głosowano
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Gilek
4 lat temu

Jarmark staroci będzie się odbywał cyklicznie co trzecią niedziele miesiąca od 9 na ostrowskim rynku

suzuki
4 lat temu

W latach osiemdziesiątych na Ostrowskim Rynku jarmark staroci odbywał się chyba kilkakrotnie ,przyjeżdżali handlujący z wielu zakątków kraju ,ludzie powiązani między innymi z Jarmarkiem Dominikańskim w Gdańsku i naprawdę mieli czym handlować dużo perełek dużo militari .

mieszkaniec Ostrowa
4 lat temu

Jak cos zrobic to porządnie jak lipe nie robic wogóle

Smakosz
4 lat temu

Już się szykuję na kupno świątecznego popcornu i hot dogów , a na deser wata cukrowa. Do popicia oczywiście, że coca cola.

do HIFI
4 lat temu

Nie chcesz nie przychodz

HiFi
4 lat temu

Ciekawe skąd nazbierają handlarzy starociami, chyba że tych pasibrzuchów z busów z witosa…tylko że oni mają do opchnięcia poniemieckie śmieci z wystawek,niewiele wspólnego mające ze starociami, a ja sam mam na pozbyciu trochę staroci ze strychu, trochę historii, Unitra, Tonsil, ZRK itd gdybym wiedział wczesniej to przygotowalbym to i owo na sprzedaż, ale nawet nie wiem czy mozna tak prywatnie i troche za pózno sie o tym dowiaduję i to z niezależnego żródła…organizacja ze strony miasta 1

6
0
Napisz co o tym sądziszx
()
x