Wielkopolscy rolnicy roku spod Ostrowa Wlkp.

Udostępnij
Tweet

Jolanta i Grzegorz Majchrzak z Topoli Małej otrzymali prestiżowy tytuł Wielkopolskiego Rolnika Roku. To pierwsze tego typu wyróżnienie w Gminie Ostrów Wielkopolski i jedno z nielicznych w powiecie ostrowskim. Wczoraj na uroczystej gali w Sali Ziemi na Międzynarodowych Targach Poznańskich wręczono statuetki Siewcy Roku oraz czek na 10 tysięcy złotych. Była to XV edycja konkursu.

+

rolnicy-roku„Jesteśmy dziś bardzo szczęśliwi. Nasza praca została zauważona i doceniona. Otrzymanie tak prestiżowego tytułu jest ogromnym wyróżnieniem. Dziękujemy.” – mówi Grzegorz Majchrzak.

Statuetkę Siewcy Roku otrzymało do tej pory 126 rolników z całej Wielkopolski. Konkurs organizowany jest przez Samorząd Województwa Wielkopolskiego. Każdego roku kapituła wyróżnia wielkopolskich rolników, którzy m.in.: stosują nowoczesne technologie, mają profesjonalnie wyposażone gospodarstwa oraz wysoki poziom produkcji.

„Proszę przyjąć szczere gratulacje z okazji otrzymania tytułu Wielkopolskiego Rolnika Roku. Trud i ciężka praca została zauważona i doceniona przez tak ważne gremium. Państwa gospodarstwo stało się dziś nie tylko wizytówką Gminy Ostrów Wielkopolski, z czego jestem niezwykle dumny, ale również całej Wielkopolski. To ogromne wyróżnienie.” – powiedział wójt Gminy Ostrów Wielkopolski Piotr Kuroszczyk.

Grzegorz Majchrzak gospodarstwo prowadzi wspólnie z żoną Jolantą od 1996 roku.
„Otrzymaliśmy je wraz z żoną od teściów. Prowadzimy gospodarstwo specjalistyczne, zajmujemy się genetyką, prowadzimy hodowlę trzody chlewnej oraz produkcję roślinną, która w 100% jest przetwarzana na pasze. (…). Nie ukrywam, że wielokrotnie byłem namawiany by zgłosić się do konkursu. W tym roku za namową Piotra Walkowskiego oraz kolegów zgłosiłem swój udział. To dla mnie ogromny zaszczyt ale również mobilizacja.”- mówi Grzegorz Majchrzak z Topoli Małej. [wyp. archiwalna z 20.08.2015]

POLECANE NEWSY
Udostępnij
Tweet
Subskrybuj
Powiadom o

0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
0
Napisz co o tym sądziszx