OSTROW24.tv - Ostrów Wielkopolski

Problem w przedszkolami? PiS będzie interweniować

Od września dzieci 6-letnie nie będą musiały pójść do szkoły. Rodzice będą mieć wybór i wysłać je do przedszkoli lub podstawówek. PiS zapowiada, że samorządy muszą dostosować się do nowego prawa i nie ma od niego żadnych odstępstw.

+

Samorządy mają obowiązek zapewnić realizację tego prawa. Żadne tłumaczenia o braku miejsc w przedszkolach nie są prawdziwe i nie mogą być respektowane – przekonuje posłanka Prawa i Sprawiedliwości Joanna Lichocka.

Warto przypomnieć, że do tej pory wiele samorządów, w tym ten ostrowski, namawiali rodziców, by posłali dzieci sześcioletnie do szkoły. W ich ocenie korzyści płynących z takiego rozwiązania byłoby bardzo wiele. Skutkiem miała być jednak przede wszystkim wystarczająca liczba miejsc w przedszkolach dla trzylatków.

PiS podkreśla, że rodzice powinni podejmować decyzje sami i nie ulegać żadnym naciskom. Ministerstwo Edukacji Narodowej zamierza podejmować natychmiastowe interwencje, jeśli prawo nie będzie respektowane. – Jeśli którykolwiek z rodziców natknie się na jakiś problem, to bardzo prosimy, żeby szukać wsparcia rządu. Na stronie Ministerstwa Edukacji Narodowej jest poradnik dla rodziców. Można go pobrać i znaleźć w nim numery telefonów służące do rozwiązywania konkretnych problemów. Interwencje będą natychmiastowe. Do dyspozycji jesteśmy również w każdym biurze poselskim Prawa i Sprawiedliwości – zapowiada Joanna Lichocka.

22 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Najczęściej głosowano
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
k43
odpowiada  Tomasz
5 lat temu

Właśnie po ostatnim liście p.minister nie bardzo można takie rozwiązanie zrobić. I tu cały jest ambaras.

Krystyna
5 lat temu

Tomaszu jest tylko jeden problem- rodzice muszą się zgodzić na to. Zerówka w szkole to 4 godziny dziennie. Zerówka w przedszkolu to może być i 10 godzin i trzy posiłki, nie mówiąc już o zabawkach, atmosferze itd… Ilu rodziców się zgodzi na zamianę siekierki na kijek?

Aaaaaaaa
5 lat temu

`w przedszkolu na zebraniu z p. Dyrektor jednej ze szkół było jasne zadanie pytanie Czy dzieci w klasie 0bw szkole nauczą się czegoś więcej czy to jest powtórzenie całego materiału który jest teraz realizowany w przedszkolach w grupach 0? Odpowiedź P. Dyrektor to ze materiał będzie powtórzony ze nic więcej dzieci się nie nauczą. To ja jako rodzic 6latka wolę aby został on w przedszkolu ze swoimi kolegami i kolezankami i swoja pania ktora zba niz ma isc do szkoly i wszystkiego uczyc sie od nowa nowych nauczycieli i koleżanki i tak to czeka w 1 klasie ale wtedy będzie grupa na 3 lata a nie na rok

Tomasz
5 lat temu

Rozwiązanie jest proste dzieci szescioletnie mogę iść do szkoły do oddziałów zerowych w celu przygotowania ich do nauki w klasach pierwszych i zrobi się miejsce w przedszkolach dla trzylatka . Niepotrzebnie dyrektorzy przedszkoli robią zamieszanie.

farmaceuta
odpowiada  Ja
5 lat temu
POmysłowy
5 lat temu

Jak babcie i matki muszą pracować, to niech te pierwsze zatrudnią się u córek bawiąc im dzieci.

xxx
odpowiada  Ostrów
5 lat temu

po1. większość babć pracuje! po.2 jak się wprowadza głupie prawo olewając konsekwencje to taki burdel powstaje…

Andrzej
5 lat temu

Drogie wytapetowane szczekające “mamuśkii” w mercedesach za pieniądze swoich męzów, które myślą że są ze swoimi dziećmi pępkiem świata. Uprzejmie prosi się o zamknięcie japy.

olga
5 lat temu

Proponuję każdej matce 6- cio latka 5000 za posłanie do szkoły. I problem sam się rozwiąże…..

olga
odpowiada  Ostrów
5 lat temu

A gdzie jest powiedziane, że babcia musi niańczyć wnuka? A poza tym kobiety pracują już nie do 50 czy 55 roku życia. A będzie jeszcze gorzej.

22
0
Napisz co o tym sądziszx
()
x