OSTROW24.tv - Ostrów Wielkopolski

Kibic niszczył przystanki

Pod koniec października 2015 roku, w Nowych Skalmierzycach, zagorzały kibic jednego z klubów piłkarskich uszkodził dwa przystanki autobusowe. Sprawca okazał swój brak sympatii do innego klubu i naniósł farbą obraźliwe napisy, powodując szkody na łączną kwotę blisko 800 złotych. W tej sprawie zatrzymano 26-letniego mężczyznę, któremu grozi teraz nawet 5 lat więzienia.

+

Pod koniec października 2015 roku, w miejscowości Nowe Skalmierzyce doszło do uszkodzenia dwóch przystanków autobusowych. Zagorzały kibic jednego z klubów piłkarskich, naniósł na nich farbą obraźliwe napisy.

W wyniku pracy operacyjnej, policjanci Wydziału Kryminalnego ostrowskiej komendy ustalili i zatrzymali sprawcę zniszczenia mienia. W rozmowie z policjantami 26- latek przyznał się do popełnienia zarzucanych mu czynów. Jak tłumaczył, wracając z meczu do domu, chciał rozładować swoje emocje i okazać rywalizującemu klubowi brak sympatii, dlatego umieścił na przystankach obrażające go napisy.

Zebrany w sprawie materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie mężczyźnie zarzutów uszkodzenia mienia. Kodeks karny za to przestępstwo przewiduje karę nawet 5 lat pozbawienia wolności. Podobnie jak w innych sprawach związanych ze niszczeniem elewacji policjanci będą występować do Sądu z wnioskiem o nałożenie obowiązku naprawienia szkody. Mężczyzna spowodował szkody dla miasta i gminy Nowe Skalmierzyce na łączną kwotę blisko 800 złotych.

4 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Najczęściej głosowano
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
LP Fan
4 lat temu

Najpierw ogarnijcie co w WLKP znaczy słowo KIBOL!
Kibol to najwierniejszy fan, a media ukradły słowo Kibol z poznańskiej gwary i przedstawiają jakoś kogoś złego.

Kibol brzmi dumnie!
LP!

aaa
4 lat temu

czyżby ga..ek

jurgen
4 lat temu

co to za debil

Mateusz I. - Szczena
4 lat temu

Nie kibic tylko kibol – bezmózgi dres

4
0
Napisz co o tym sądziszx
()
x