OSTROW24.tv - Ostrów Wielkopolski
Zmiany w budżecie. Komu zrobią dobrze?

Zmiany w budżecie. Komu zrobią dobrze?

Podczas ostatniej Komisji Działalności Gospodarczej, Ładu Przestrzennego i Gospodarki Gruntami ostrowscy radni pozytywnie zaopiniowali zmiany w budżecie na 2016 rok. Czego one dotyczą?

+

O jednej ze zmian informowaliśmy już wcześniej. Z wolnych środków zabezpieczona zostać ma kwota 60 tysięcy złotych na budowę windy dla osób z niepełnosprawnością ruchową w Szkole Podstawowej numer 5. Poza tym, miasto ma przeznaczyć 100 tysięcy złotych na parking przy ulicy Asnyka i po 30 tysięcy złotych na termomodernizację Sali Sesyjnej przy Urzędzie Miejskim i Urzędu Miejskiego.

Szereg inwestycji będzie dotyczyć także ostrowskich ogrodów działkowych – im. 3 Maja, im. 22 lipca, im. Stefana Czarneckiego, „Zacisze”, „Przyroda”, „Zakątek”, im. Tadeusza Kościuszki czy „Słonecznik”. Dotyczą one między innymi kwestii sanitarnych i wodociągowych, modernizacji sieci energetycznej, remontu dachu czy wykonania ogrodzenia. Szczegóły znajdują się poniżej. Jak widać w ten sposób prezydent Beata Klimek realizuje kolejny z punktów programu wyborczego, w którym obiecała działkowiczom pieniądze na inwestycje. Przypomnijmy, że to prawdopodobnie dzięki tej grupie Beata Klimek otrzymała w pierwszej turze wyborów prezydenckich aż 7 tys. głosów.

Miasto zamierza również rozbudować ofertę Biblioteki Publicznej im. Stefana Rowińskiego o bibliotekę multimedialną. Na ten cel ma zostać wydane 30 tysięcy złotych.

 

Masz newsa? Poinformuj nas! Prześlij zdjęcie lub wideo. Twórz portal ostrow24.tv
CZYTAJ  Basen Olimpijska wraca do gry. Znamy termin otwarcia!
5 komentarzy
ostrowianin
10 lat temu

Czy mozna sie dowiedzięc ile kosztowala inwestycja na ul glowackego ,od poniatowskiego w strone betoniarni i kiedy byla uchwalona

kabanos
10 lat temu

A Taczaka tonie w błocie

xxxxxxxx
10 lat temu

Dalsze inwestowanie w ogrody działkowe w Ostrowie Wlkp to potwierdzenie tezy, że młodzi przed 60 nie mają co szukać w mieście.

Yyyyy
odpowiada  xxxxxxxx
10 lat temu

Brawo a więc ogrody działkowe są dla ludzi po 60tce hahaha komentarz miesiąca pierwsza nominacja

kuba
10 lat temu

masz babo placek

5
0
Napisz co o tym sądziszx
×