Kim jest prezes CRK?

Centrum Rozwoju Komunalnego to następca Holdikomu. Nowa spółka ma już swojego prezesa. Został nim Marek Kolasiński. Co o nim wiemy?

+

Nowy prezes CRK z wykształcenia jest chemikiem. Studiował na Akademii Rolniczej w Poznaniu, a następnie ukończył studia podyplomowe w zakresie marketingu i zarządzania na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza. Wiedzę zdobywał również na Politechnice Poznańskiej, gdzie w instytucie inżynierii środowiska ma za sobą studia podyplomowe w zakresie uzdatniania wody i oczyszczania ścieków.

– Pan Marek Kolasiński oprócz bardzo dobrego wykształcenia ma ogromne doświadczenie, jeśli chodzi o realną i praktyczną gospodarkę komunalną. Realizował i koordynował projekty o łącznej wartości 400 milionów złotych. Dotyczą one między innymi zagospodarowania biogazu, termicznego suszenia osadów, modernizacji oczyszczalni ścieków, zeroenergetycznej oczyszczalni ścieków, budowa biogazowani wraz z systemem kogeneracji czy pompy ciepła na oczyszczalni – wymienia zalety nowego prezesa CRK prezydent Beata Klimek. – To nie jest jednak tak, że sam zrealizowałem projekty na 400 milionów złotych. Brałem jednak udział w ich przygotowywaniu na różnych etapach – doprecyzowuje Kolasiński.

Prezes CRK pracował ostatnio w poznańskiej spółce Aquanet. Przez ostatnie dwa i pół roku był tam głównym technologiem do spraw optymalizacji i wdrożeń. W jaki sposób znalazł się w Ostrowie Wielkopolskim? Beata Klimek twierdzi, że nikt konkretny nie rekomendował jej kandydatury Marka Kolasińskiego. – O tym, że będziemy powoływać spółkę, informowaliśmy już od dawna. Mieliśmy czas, żeby rozejrzeć się, kto w tej branży ma doświadczenie wynikające z nadzorowania i koordynowania projektów związanych z wdrażaniem nowych technologii – tłumaczy prezydent Ostrowa Wielkopolskiego.

Beata Klimek zaprzecza również, że Kolasiński trafił do CRK z polecenia Tomasza Lewandowskiego, byłego przewodniczącego Rady Nadzorczej Holdikomu a obecnie przewodniczącego Rady Nadzorczej Wodkanu. Nowy prezes z kolei dodaje, że Lewandowskiego wcześniej nie znał. – Zdecydowanie zaprzeczam, że to pan Tomasz Lewandowski rekomendował nam pana Kolasińskiego. To nie ma żadnego związku – podkreśla Beata Klimek.

CZYTAJ  18-latce ponownie uratowano życie

11 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Najczęściej głosowano
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
kwaśny olek
7 lat temu

najważniejsze ,że ma słuszne poglady polityczne I przynależność !!

suzuki
odpowiada  kwaśny olek
7 lat temu

Jaką opcję ten pan reprezentuje.

arci
7 lat temu

Dajcie mu szanse – za rok GO rozliczymy!!!!!!!!!

chomik
7 lat temu

i co dalej

kefir
odpowiada  chomik
7 lat temu

A co ma być? Nic. Przelewy pensji i nagród pójdą w terminie.

kefir
7 lat temu

Rozstawianie swojaków przy odmalowanych korytach.

drajwer
7 lat temu

Kim un yest?

fama
7 lat temu

No i świeży umysł ma facet. Nie skażony jakimkolwiek doświadczeniem w zarządzaniu spółkami. Będzie się uczyć, może się nauczy, a może nie. Tylko dlaczego znowu eksperyment na naszym mieście? Chyba, że chodzi o to, żeby już kompletnie skompromitował twór jakim jest CyRK i będzie można go zlikwidować (patrz- zmienić szyld np na Duży Urzędniczy Park Administracyjny im. Beaty Klimek) 😉

Piter
7 lat temu

Czy to ma znaczenie kim jest co robił jakie ma wykształcenie ważne że będzie komu płacić a konto pewnie ma bez dna

zmęczony
7 lat temu

Sam zainteresowany prostuje od razu, bo już się Becia rozkręciła w chwaleniu! Na sesjach też słyszeliśmy jakie to kompetencje ma doradca od niczego, jak ZIT-y uruchomi, inkubator przedsiębiorcy i co…..proza zycia! Urlopik za urlopikiem i tajemnica w kolejnych interpelacjach! Lewandowski jak szybko zabłysnął na konferencji w sprawie Holdikom-u tak szybko zniknął z Rady nadzorczej! Kpina z tymi królikami z kapelusza! Pytam się gdzie był konkurs na prezesa Pani transparentna?!

xxx
7 lat temu

Doświadczenie pasuje jak „ulał”. Lanie wody Beacie Kliemek wychodzi najbardziej i wpuszczanie w kanał wyborców. Jak się nie ma zasad to potem są kwasy. Stąd specjalista z wykształcenia chemik. Rozłoży wszystko w każdych warunkach. I to na swoje konto.

11
0
Napisz co o tym sądziszx