OSTROW24.tv - Ostrów Wielkopolski

Ruszyła modernizacja Ogródków Jordanowskich

Choć mamy dopiero luty, pogoda sprzyja prowadzeniu inwestycji. Ruszyła właśnie modernizacja Ogródków Jordanowskich. Wszystko po to, aby od początku sezonu użytkownicy placu zabaw mieli do dyspozycji toaletę oraz przewijak dla niemowląt. To pierwszy etap modernizacji Ogródków Jordanowskich, które docelowo mają stać się integracyjnym placem zabaw przystosowanym dla dzieci niepełnosprawnych.

+

Obecnie na terenie Ogródków Jordanowskich trwa wykonywanie przyłącza kanalizacji sanitarnej. W miejsce starego szaletu postawiony zostanie kontener, w którym znajdzie się nie tylko toaleta przystosowana dla osób niepełnosprawnych, ale także miejsce do przewijania niemowląt.

Chcemy zmieniać to, że dotąd Ostów Wielkopolski był postrzegany przez młode mamy jako miejsce mało przyjazne niemowlakom, bo brakowało choćby miejsc, gdzie można np. przewinąć malucha – mówi prezydent Beata Klimek. –  Jest to największy plac zabaw w naszym mieście, bardzo chętnie odwiedzany przez rodziców z dziećmi, musimy więc zadbać o ich komfort. Myślę, że modernizacja tego miejsca, którą planujemy w kolejnych etapach, sprawi, że korzystających z tego placu zabaw będzie jeszcze więcej.

Modernizowany obiekt miałby zachować dotychczasową funkcję obiektu rekreacyjnego, który integrowałby dzieci pełnosprawne i niepełnosprawne w ramach zabaw na świeżym powietrzu. W kolejnych etapach plac zabaw doposażony zostanie w nowe urządzenia do zabawy, także takie, z których mogłyby korzystać dzieci niepełnosprawne. W planach jest także przygotowanie tutaj boiska do piłki nożnej, stołów do ping-ponga, piłkarzyków oraz urządzeń siłowni zewnętrznej. W ten sposób powstanie miejsce wypoczynku dla całych rodzin.

W ramach modernizacji ogródków utwardzone zostaną także ścieżki, zamontowane nowe ławki i stojaki do rowerów oraz oświetlenie.

10 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Najczęściej głosowano
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Zdzisław
4 lat temu

Czy ta modernizacja ma w ogóle sens skoro “Ogródki” są zlokalizowane w narożniku krzyżujących się ulic o ciągle wzrastającym natężeniu ruchu i ilości wydzielanych trujących spalin. Ciekawe czy pani Prezydent posłała by tam swoje milusińskie?

mamuśka
odpowiada  ?
4 lat temu

Ten wielki grzybek jest w sam raz, żeby wskoczyć na siku i to pod warunkiem, że się ma gabaryty anorektyczki.

?
4 lat temu

Modernizacja ogródków jordanowskich??????????? Jaka modernizacja? Czy ta modernizacja jest juz skończona????????????? Ta zielona plastykowa beczka z daszkiem. to ma byc to WC z przewijakiem??? Ja cie kręcę, co za ubaw! Dobrzy giganci jesteście!!

soloż
4 lat temu

Mam tylko nadzieje, że wzdłuż ruchliwej ulicy, zamiast starego płotu który stoi tam od PRLu, postawią coś na wzór kurtyn dzwieko chłonnych, coś na wzór tych co są wzdłuż autostrad. Bo skoro chcecie coś ulepszać rozbudowywać, to postarajcie sie to robić z głową! A wejscie zrobić od strony bocznej, czyli od strony przystanku. nikomu to nie zaszkodzi, a wręcz poprawi bezpieczeństwo rodziców i dzieci.

soloż
4 lat temu

Bravo! Nowy plac zabaw, wiecej atrakcji! I to tuż obok warkotu samochodów i trujących SPALIN!!! BRAWO bezmózgowce jedne!!

jonx
4 lat temu

super – będzie można spędzić jeszcze więcej czasu wdychając świeże spaliny i delektując się szumem aut…

ar
4 lat temu

Komu przeszkadzal ten zywoplot ktory rosl wzdluz ulicy , teraz siedzac na ogrodkach slychac i widac tylko szum aut

loloo
4 lat temu

Ten na zdjęciu co ma meter i 60 cm jest udany, kiedyś miałem okazję go posłuchać przez chwilkę, tzw. SZPEC od dobrej gadki 🙂 Czy na stanowiska do urzędu nie ma dobrych specjalistów ?

Janka
4 lat temu

oczywiście ani słowa o tym, że sprawę ogródków, a szczególnie toalet podnieśli radni z komisji Edukacji, Kultury, Kultury Fizycznej i Sportu i że to po ich wizji lokalnej i konkretnym wniosku ruszyły działania. Sukces ma tylko jedną matkę, jak bezpłatny pobyt w przedszkolu, becikowe czy karta seniora. 😉 Matka jest tylko jedna 😉

wowa
4 lat temu

brawo oby tak dalej

10
0
Napisz co o tym sądziszx
()
x