Masowe kontrole policji w Odolanowie

W ciągu kilku dni policjanci z Komisariatu Policji w Odolanowie baczniej przyglądali się poczynaniom na drogach kierowców na terenie gminy Odolanowa i Przygodzic. Kontrolowano trzeźwość kierowców, stan techniczny ich pojazdów i przestrzeganie przepisów ruchu drogowego. Przez dwa dni odolanowscy policjanci wraz z policjantami ruchu drogowego ostrowskiej komendy skontrolowali blisko 2 tysiące kierujących.

+

W ubiegły piątek, 5 lutego Policjanci z Komisariatu Policji w Odolanowie wraz z ostrowską „drogówką” przeprowadzili na drogach gminy Odolanów działania prewencyjne. Funkcjonariusze tylko tego jednego dnia sprawdzili stan trzeźwości blisko 800 kierujących. Natomiast w poniedziałek funkcjonariusze przeprowadzili działania na terenie gminy Przygodzice.

Policjanci także zwracali uwagę na stan techniczny pojazdów, ich wyposażenie Funkcjonariusze kontrolowali także prędkości samochodów, sposób przewożenia osób i ładunku, czy wszystkie osoby nimi podróżujące mają zapięte pasy bezpieczeństwa, a także czy nie została przekroczona dopuszczalna liczba pasażerów w pojeździe

Jednak głównym założeniem prowadzonych działań była kontrola stanu trzeźwości kierowców. Policjanci ujawnili w tym czasie 3 nietrzeźwych kierujących. Rekordzistą okazał się mężczyzna, u którego badanie stanu trzeźwości wykazało ponad 2 promile alkoholu w wydychanym powietrzu.

Dowodem na to, że świadomość społeczeństwa wciąż rośnie, jest fakt, że coraz częściej zmotoryzowani uczestnicy ruchu przychodzą zbadać swój stan trzeźwości w jednostkach policji.

A cel jest jeden – poprawa bezpieczeństwa na naszych drogach. Pamiętajmy, że w dużej mierze ten stan bezpieczeństwa zależy od nas samych, od naszego rozsądku i przestrzegania przepisów drogowych. Tego typu akcje prewencyjne ostrowska drogówka będzie przeprowadzać cyklicznie.

POLECANE NEWSY
Subskrybuj
Powiadom o

16 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
ciekawy
8 lat temu

troche ta liczba 2 tysiecy jest podejerzana

Rozjemca
8 lat temu

W krajach arabskich nikt się nie kłóci o to czy kobiety jeżdżą lepiej od mężczyzn, bo tym pierwszym nie wolno prowadzić samochodów.

driver
8 lat temu
ona
8 lat temu

Do Trunkowy przez takich jak Ty właśnie giną ludzie.A co do kobiet dużo jezdzi lepiej niz niejeden facet

Taxiarz
odpowiada  ona
8 lat temu

To więcej kobiet jeździ lepiej od mężczyzn, czy mniej?

Trunkowy
8 lat temu

Ja do 3 promili jeżdżę samochodem bezpieczniej niż każda trzeźwa kobieta.

Facet
odpowiada  Trunkowy
8 lat temu

Ja też uważam, że każda kobieta badana alkomatem powinna mieć awansem dodawane dopuszczalne 0,2 promila.

kobieta
odpowiada  Trunkowy
8 lat temu

ty frajerze tylko szczekać potrafisz idę o zakład że przewiozę cie po mieście w minutkę a tak w ogóle to czym fruwasz oplem 1.4 w gazie citroenem na wypasie z guziczkami a może bmw E 46

@kobieta
odpowiada  kobieta
8 lat temu

Nie wsiadłbym na miejsce pasażera gdybyś ty siedziała na miejscu kierowcy, bo nie wiem czy używasz kierunkowskazy tak jak znaki interpunkcyjne, czyli wcale.

Uczeń podstawówki
odpowiada  kobieta
8 lat temu

Kobieto, nie „cie”, tylko cię!

Ja
8 lat temu

Fajna sprawa, częściej takie akcje i lepiej popołudniami

driver
odpowiada  Ja
8 lat temu

Rano ledwie parę sztuk zatrzymają w łapance, choć limit jest śmieszny.
Nie będą łapać po południu z prostej przyczyny. Nie ma szans złapać nikogo, bo rano kierowcy bywają wczorajsi, a po południu tylko kretyn pojedzie po kielichu.

Ja
odpowiada  driver
8 lat temu

Tylko nie wieszcjak dużo jest takich kretynów…

mieszkaniec
8 lat temu

niech tam policjanci uważają podczas zatrzymywania żeby nie zostali rozjechani przez napitych

Rafał
8 lat temu

Popieram. Eliminować takich kierowców.

Ostrów
odpowiada  Rafał
8 lat temu

Na rowery z nimi, rowerzyści nie muszą znać przepisów

16
0
Napisz co o tym sądziszx