Mąż spalonej kobiety w Sośniach złożył wyjaśnienia. Są kuriozalne?

W czwartek 4 lutego w Sośniach (powiat ostrowski) doszło do znalezienia ciała 65-letniej kobiety w jej domu. Początkowo zatrzymano męża kobiety. Jak wyjaśnił Janusz Walczak z Prokuratury Okręgowej w Ostrowie Wlkp. – Zarzuty przedstawiono 67-letniemu mężczyźnie, mężowi kobiety. Zarzucono mu nieumyślne spowodowanie śmierci kobiety.

+

W opisie czynu wskazano iż mężczyzna podszedł do kobiety grożąc  podpaleniem mieszkania, trzymając w ręku kanister z benzyną. Kobieta kopnęła kanister co  doprowadziło do wylania się benzyny na jej ciało. A po zapaleniu przez nią zapalniczki, do wzniecenia ognia. Następnie mężczyzna przycisnął głowę żonyy kołdrą co doprowadziło do jej śmierci.

Czyn mężczyzny zakwalifikowano jako przestępstwo z artykułu 155 kodeksu karnego. Wskazane przestępstwo zagrożone jest karą od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności. Zwłoki kobiety zostały zabezpieczone. Została przeprowadzona sekcja przez biegłych z katedry medycyny sądowej Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu. Biegli na jej ciele stwierdzili rany oparzeniowe, głównie
na twarzy, klatce piersiowej i rękach. Ostatecznej opinii odnośnie przyczyny śmierci, biegli nie wydali. Będzie to możliwe po uzyskaniu przez nich dodatkowych badań. Powołano jednak dodatkowo biegłego z dziedziny medycyny sądowej, który w oparciu o protokół sekcyjny, a także dokonane dotychczas ustalenia, stwierdził iż do śmierci kobiety prawdopodobnie doszło w kontekście przyciskania jej kołdrą.

Czynności zmierzające do ustalenia w możliwie pełny sposób, a także weryfikacji wyjaśnień złożonych przez mężczyznę są kontynuowane. Prokuratura Rejonowa w Ostrowie Wlkp. skierowała wniosek o tymczasowe aresztowanie mężczyzny. Sąd wniosek uwzględnił i mężczyzna został aresztowany. Śledztwo jest kontynuowane.

Niezbędne jest dokonanie przeprowadzenie weryfikacji wyjaśnień mężczyzny. Ze złożonych przez niego wyjaśnień wynika, że przyciśniecie przez niego głowy kobiety kołdrą zmierzało do ugaszenia ognia, który wcześniej pojawił się w związku z rozlaniem benzyny.

POLECANE NEWSY
Subskrybuj
Powiadom o

4 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
gogus
8 lat temu

mysle ze dostanie w zawieszeniu nie siejcie propagandy bo wy ludzie h…. a 1oo pytan do co to mm my cie

x
8 lat temu

Kuriozalny to jest poziom waszych artykułów.
Dlaczego nie dodajecie komentarzy? Prawda w oczy kole ?

owulacja
odpowiada  x
8 lat temu

RACJA!!!

motocyklista2
8 lat temu

jakby utonęła w wannie to by powiedział że też próbował ją ugasić……

4
0
Napisz co o tym sądziszx