Pożar gęsiarni w Słaborowicach (wideo)

W piątek doszło do pożaru gęsiarni we wsi Słaborowice k. Ostrowa Wlkp. Strażacy zostali powiadomieni o godzinie 8:30 rano. Do akcji gaśniczej zadysponowano 9 wozów straży pożarnej.

+

Jak udało się ustalić, pracownicy gęsiarni przygotowywali jeden z obiektów na przyjazd 6 tysięcy kaczek. Uruchomili nagrzewnicę i udali się na przerwę śniadaniową. W tym czasie doszło do pożaru, najprawdopodobniej wskutek awarii jednej z nagrzewnic.

Dzięki takiemu zbiegowi okoliczności, żadne ze zwierząt nie ucierpiało. Strażacy jednak musieli zabezpieczać znajdujący się tuż obok drugi budynek, w którym przebywało 2400 dorosłych gęsi. W budynku objętym płomieniami znajdowały się trzy butle z gazem oraz 1000-litrowy zbiornik z olejem napędowym. Po godzinie 40 strażakom udało się ugasić największe skupisko ognia.

Straty wyceniono na 600 tys. zł.

[fvplayer src=”https://www.ostrow24.tv/pliki/filmy/2016/02/gesiarnia-pozar.mp4″ width=”640″ height=”360″ controlbar=”yes” splash=”https://www.ostrow24.tv/wp-content/uploads/2016/02/pozar-slaborowice.jpg”]

POLECANE NEWSY
CZYTAJ  Zwierzęta już nie żyły. Zostały zagłodzone?
Subskrybuj
Powiadom o

4 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
WLADYSLAW
8 lat temu

O 8.30 SNIADANIE CIEKAWA EKIPA REMONTOWA

jeden z ekipy
odpowiada  WLADYSLAW
8 lat temu

Nie kur.a o 12 stej!!

WIWIANA
8 lat temu

Na moje oko to kaczki a nie gęsi!!!

jeden z ekipy
odpowiada  WIWIANA
8 lat temu

No to niech Ci bedzie, że to kaczkarnia jest, a nie gęsiarnia, OK?

4
0
Napisz co o tym sądziszx