Odpowie za narkotyki i kradzieże z włamaniem

Ostrowscy kryminalni zatrzymali 18-letniego mężczyznę, w związku z przestępstwami kradzieży z włamaniem. W 2013 roku mężczyzna włamał się do baru, natomiast w styczniu tego roku do altanki działkowej na terenie Ostrowa Wielkopolskiego. Mężczyzna dopuścił się już wcześniej podobnego przestępstwa. W związku z recydywą grozi mu teraz nawet do 15 lat więzienia.

+

W styczniu tego roku doszło do kradzieży z włamaniem do altanki działkowej na terenie Ostrowa Wielkopolskiego. Złodziej skradł m. in. wózek dwukołowy i nożyce ogrodowe.

Wykonywane w tej sprawie czynności doprowadziły do ustalenia sprawcy włamania z kradzieżą. Policjanci cały czas zbierali informacje w tym zakresie, co zaowocowało ustaleniem sprawcy popełnionych przestępstw. Złodziej został zatrzymany wczoraj. Okazał się nim 18-letni mieszkaniec gminy Ostrowa Wielkopolskiego. Mężczyzna przyznał się do kradzieży i jak tłumaczył skradziony łup sprzedał następnego dnia na skupie złomu za kwotę 60 złotych.

To nie koniec przestępczego zachowania mężczyzny. W toku wykonywania dalszych czynności, policjanci ustalili, że ten sam mężczyzna niespełna 3 lata temu dokonał włamania do jednego z barów.

Włamanie miało miejsce pod koniec grudnia 2013 roku w miejscowości Lamki. 18-latek w trakcie przesłuchania przyznał się policjantom, że włamał się do baru i powyrywał ze ścian zewnętrzną instalację elektryczną. Policjantom wyjaśniał, że skradzione rzeczy sprzedał na jednym ze skupów złomu. Za co otrzymał pieniądze w kwocie 40 złotych.

Ponadto policjanci ujawnili przy złodzieju ponad 0,5 grama marihuany. 18-latek tłumaczył, że narkotyki kupił od nieznanego mu mężczyzny.

Za popełnione przestępstwa mężczyzna odpowie przed sądem. W związku z recydywą grozi mu teraz nawet do 15 lat więzienia.

POLECANE NEWSY
Subskrybuj
Powiadom o

0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
0
Napisz co o tym sądziszx