Próbowali 8 razy oszukać przez telefon

Aż osiem prób oszustw metodą „na krewnego i policjanta” miało miejsce wczoraj na terenie Ostrowa Wielkopolskiego. Na szczęście okazały się bezskuteczne. Po raz kolejny przypominamy o zachowaniu ostrożności i zdrowego rozsądku podczas rozmów telefonicznych, zwłaszcza jeśli przedmiotem tej rozmowy są pieniądze. Nie dajmy się oszukać! W razie telefonu od fałszywego „wnuczka, krewnego czy policjanta” bądź jakichkolwiek wątpliwości, radzimy jak najszybciej skontaktować się z policją pod numerem 997.

+

Ostrowska policja cały czas prowadzi akcje profilaktyczne informujące o zagrożeniach wynikających z przestępstw m.in. „na wnuczka”. Jak widać przynoszą one zamierzony efekt! Tylko wczoraj, aż w ośmiu przypadkach, pozwoliły zapobiec utracie oszczędności.

Oszuści, wykorzystując społeczne zaufanie do Policji, podają się za funkcjonariuszy i w ten sposób wyłudzają pieniądze od osób starszych. Ostrzegamy: każdy kto dzwoni, podaje się za policjanta i prosi o przekazanie lub przelanie na konto pieniędzy TO OSZUST!

Wczoraj do ośmiu mieszkańców Ostrowa Wielkopolskiego zadzwonili oszuści. Najpierw wykonali telefon podając się za członka rodziny. Osoby do których, dzwonili oszuści próbowały weryfikować z kim rozmawiają i wtedy rozmowa urywała się. Przykład:

-„nie poznajesz mnie po głosie ciociu?”

-„to ty Bartek?”

„to ja” (po chwili mężczyzna się rozłączył)

Kobieta zaraz po zakończonej rozmowie, skontaktowała się z synem, który poinformował ją, że do niej nie dzwonił i ktoś najprawdopodobniej próbuje ją oszukać

Chwilę po zakończeniu pierwszej rozmowy zadzwoniła kolejna osoba – podająca się za funkcjonariusza Policji. Przestępca poinformował rozmówcę o tym, że jest potencjalną ofiarą oszustwa. Mówił, że poprzednia rozmowa telefoniczna była próbą wyłudzenia pieniędzy. Rzekomy policjant, pytał czy osoba jest sama w domu, na jaki adres się dodzwonił, rozpytywał o posiadane pieniądze w domu. Informował, że mieszkanie to jest obserwowane przez policjantów. Gdy oszust otrzymywał informację, że osoba nie jest sama w domu kończył rozmowę.

CZYTAJ  Powiat nagrodził ludzi sportu

Także, w jednym przypadku, gdy osoba poinformowała rzekomego „krewnego”, że ma podejrzenia, że jest on oszustem i w związku z tym dzwoni na Policję, natychmiast oszust kończył rozmowę.

Kiedy osoby zorientowały się, że mogły paść ofiarą oszustwa powiadomiły o zdarzeniu funkcjonariuszy Komendy Powiatowej Policji w Ostrowie Wielkopolskim.

Policja ostrzega i po raz kolejny apeluje, nie dajmy się oszukać!

Tym razem działania przestępców okazały się nieskuteczne. Żadna z osób do której dzwoniono nie dała się nabrać, próbując weryfikować z kim rozmawia. Wówczas rozmowa urywała się. Prawidłowe zachowania tych osób uchroniły je przed oszustami i utratą pieniędzy.

Apelujemy również do wszystkich aby informowali swoich najbliższych, sąsiadów, znajomych ostrzegając ich przed działaniami oszustów. Jeden telefon wystarczy, by uchronić się przed utratą oszczędności całego swojego życia.

O każdej próbie takiego wyłudzenia pieniędzy czy innego działania na szkodę starszej osoby należy natychmiast powiadomić Policję dzwoniąc na numer 997.

POLECANE NEWSY
Subskrybuj
Powiadom o

5 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
kolejarz
8 lat temu

to zapewne byl pracownik ekk wagon mieli ostatnio strajk teraz urlopy bo kasiory nie ma od grudnia wiec dorabia

Anna Grodzka
8 lat temu

do izolatki do pierdla na 3 miechy wsadzić o sucej kromce i wodzie – więcej tego nie zrobią

Maciej.W
8 lat temu

Odnośnie tej przykładowej rozmowy i ” BARTKA” : np. za miesiąc mogą te niedorozwoje dzwonić do tych osób jeszcze raz i podawać się właśnie za tego ” BARTKA” bo wiedzą już jak ktoś z rodziny ma na imię .

Ostrów
odpowiada  Maciej.W
8 lat temu

Aleś ty głupi, masakra

Maciej.W.
odpowiada  Ostrów
8 lat temu

Dziękuje za obrazę publiczną niedługo się spotkamy .

5
0
Napisz co o tym sądziszx