OSTROW24.tv - Ostrów Wielkopolski

Czas na pączki, czyli tłusty czwartek tuż tuż

4 lutego tuż tuż. Co oznacza ta data w 2016 roku? Dla chrześcijan to ostatni czwartek przed wielkim postem, który rozpoczyna też ostatni tydzień karnawału. W praktyce to przede wszystkim czas objadania się pączkami. Czyli po prostu tłusty czwartek.

+

Jeden z przesądów mówi, że jeśli ktoś w tłusty czwartek nie zje ani jednego pączka, to w dalszym życiu nie będzie mu się wiodło. Przesądnym widzom dla świętego spokoju polecamy zatem skosztować tego dnia chociaż jedną sztukę. Z pewnością nie zabraknie jednak też takich ostrowian, którzy postanowią bić rekordy. O wielu z nich przeczytamy być może na portalach społecznościowych. Posty z pączkami mogą opanować między innymi Facebooka. W końcu tak było już przed rokiem i w latach poprzednich.

Zanim jednak zacznie się wielkie objadanie pączkami, to konieczne jest zrobienie odpowiednich zakupów. Pączki są różne. Różnią się przede wszystkim nadzieniem. Najczęściej spotykamy te z marmoladą, dżemem czy budyniem. Niektórzy są w tej kwestii mniej “konserwatywni” i używają advocatu, orzechów lub czekolady. Najważniejsze jednak, żeby było smacznie.

W związku z tym zachęcamy Państwa do dyskusji w komentarzach.

Gdzie w Ostrowie Wielkopolskim można kupić najsmaczniejsze pączki na tłusty czwartek?

0 0 głos
Oceń temat
17 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
julia
4 lat temu

SZorski nie ma lepszych od mimy a sadzi się jak by nie wiem co wypiekał najlepsze to ma ceny

Trunkowy
4 lat temu

A ja nie skonsumuję ani jednego pączka, bo pączków nie piję!

17
0
Napisz co o tym sądziszx
()
x