Weekend pod szyldem 2-promilowców

„Nigdy nie jeżdżę po alkoholu” to hasło, którego przesłanie pozostało obce dla pięciu mężczyzn zatrzymanych w ten weekend na drogach powiatu ostrowskiego. Jak się okazało, jazda bez uprawnień i „na zakazie” również nie stanowiła dla mężczyzn żadnych przeszkód aby zasiąść za kierownicą. Wszyscy zostali zatrzymani przez policjantów – grozi im teraz odpowiedzialność karna.

+

Wraz z końcem weekendu zakończyliśmy ferie zimowe. Był to niewątpliwie idealny czas do pożegnania ferii w gronie rodziny i najbliższych przyjaciół. Nie byłoby w tym nic nadzwyczajnego, gdyby nie fakt, że kilka osób postanowiło zlekceważyć podstawową zasadę, która przyświecać powinna każdemu kierowcy – „nigdy nie jeżdżę po alkoholu”.

W piątek, 29 stycznia, w powiecie ostrowskim, policjanci zatrzymali do kontroli drogowej osobowe daewoo, którym kierował 30-letni mężczyzna. W trakcie rozmowy z kierującym, mundurowi wyczuli od niego silną woń alkoholu. Przeprowadzone na miejscu badanie wykazało ponad 2 promile alkoholu w wydychanym powietrzu. Okazało się, że oprócz tego, kierujący posiada czynny zakaz do kierowania pojazdami mechanicznymi. 30-latek otrzymał od policjantów zakaz dalszej jazdy.

Dzień później, w innej miejscowości, policjanci zatrzymali do kontroli drogowej motorowerzystę. 27-latek wzbudził zainteresowanie u policjantów, ponieważ jego tor jazdy daleko odbiegał od standardów. Już podczas rozmowy policjanci byli pewni, że się nie pomylili, a badanie tylko to potwierdziło. U 27-letniego kierowcy badanie na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu wykazało ponad 2 promile. W tym przypadku, policjanci również zakazali mężczyźnie kontynuowania jazdy, do domu musiał już wrócić w inny sposób.

Tego samego dnia, na drogach powiatu ostrowskiego, doszło również do kolizji drogowej. 36-letni kierowca forda, jadąc w kierunku Ostrowa Wielkopolskiego, uderzył w dwa zaparkowane prawidłowo pojazdy. Przybyła nie miejsce policja sprawdziła stan trzeźwości sprawcy zdarzenia. Okazało się, że kierujący fordem, w wydychanym powietrzu miał ponad 2,5 promila alkoholu. W takim przypadku, policjanci powinni zatrzymać kierującemu prawo jazdy. W sobotę nie mogli jednak tego zrobić, ponieważ jak ustalili – 36-latek w ogóle nie posiadał uprawień do kierowania pojazdem.

CZYTAJ  Mieszkańcy skarżą się na remont mostu

Wczoraj, policjanci zatrzymali do kontroli drogowej 41-latka, który znacząco przekroczył dozwoloną prędkość w terenie zabudowanym. Ostrowska drogówka sprawdziła jego stan trzeźwości. Badanie wykazało u kierującego 0,63 mg/l alkoholu w wydychanym powietrzu. Podobny wynik stanu trzeźwości wykazało badanie u 46-letniego mieszkańca powiatu ostrowskiego, którego policjanci zatrzymali do kontroli drogowej w miejscowości Wtórek.

Przypominamy, że jazda „na podwójnym gazie” stwarza zagrożenie dla wszystkich uczestników ruchu drogowego. Warto również pamiętać, że jest to przestępstwo z art. 178a Kodeksu Karnego, które w wyszczególnionych przypadkach, zagrożone jest karą nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

POLECANE NEWSY
Subskrybuj
Powiadom o

1 Komentarz
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Ostrów
8 lat temu

Wszyscy zostali zatrzymani. Dobre sobie bo tylko wśród moich znajomych wracających z magnesu naliczyłem więcej ale konfidentem nie jestem żeby mi to przeszkadzało, o 2 w nocy porządni ludzie są juz w łóżkach wiec mogą co najwyżej rozjechać patologie. „wystrzelajcie się wzajemnie”

1
0
Napisz co o tym sądziszx