Paduch vs Klimek. Czy kino Komeda jest nudne?

Radny Jakub Paduch ma zastrzeżenia do repertuaru ostrowskiego kina Komeda, który w jego ocenie jest mało interesujący dla mieszkańców. Mówił o tym podczas ostatniej Sesji Rady Miejskiej. Na ten zarzut odpowiedziała mu prezydent Beata Klimek.

Chciałbym się dowiedzieć, co determinuje jakość repertuaru naszego kina. Nie powiem niczego błyskotliwego, jeśli stwierdzę, że jest on znacznie odbiegający od oferty, które mają kina komercyjne – przekonywał Jakub Paduch.

Zupełnie inne zdanie w tej sprawie miała jednak prezydent Ostrowa Wielkopolskiego. Beata Klimek uważa, że kino ma się czym pochwalić. Wszystko wskazuje zatem na to, że do zmian w jego ofercie w najbliższym czasie nie dojdzie. – To jest jak zwykle sprawa oceny. Ilu oceniających tyle zdań negatywnych lub pozytywnych. Moim zdaniem nie wszystko powinno być komercyjne. Samorządowe i rządowe instytucje kultury są po to, żeby proponować mieszkańcom także niekomercyjne przedsięwzięcia. Osobiście wysoko oceniam repertuar naszego kina, a także inne działania, które są potrzebne mieszkańcom Ostrowa Wielkopolskiego – tłumaczyła Beata Klimek.

Prezydent Ostrowa Wielkopolskiego przypominała, że kino realizuje własne programy takie jak „Nasze kino – mój film” czy „Dyskusyjny klub filmowy”. – Utworzono także kluby filmowe dla seniorów. One cieszą się ogromną popularnością. Przy ostrowskim kinie powstała także „Akademia młodego widza”. Nie wspomnę już o „Nocy horrorów”. Bardzo podoba mi się również najnowsze dziecko kina Komeda. Jest nim cykl największych oper i operetek. Został on zainaugurowany w minioną sobotę i sala była wypełniona prawie po brzegi – wyliczała Beata Klimek.

Kto w tym sporze ma rację? Czy w kinie Komeda rzeczywiście wieje nudą? A może jego oferta jest atrakcyjna i nie wymaga zmian? Zachęcamy do dyskusji w komentarzach.

51 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Najczęściej głosowano
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
ostrowianin
6 lat temu

pracuje w Urzadzie Miasta . Auto parkuje w rejonie KINA – obserwuje tablice z filmami itp., pomimo ,że lubie kino, teatr i dobra ksiazke . od ostatniego filmu ” Gladiator” nic tam ciekawego nie widzialam.
Bałagan wokól kina, stare smieci, trawa, brud i ubustwo. Moje wyjazdy to Kalisz . Ostatni film ZJAWA – tłumy w Kaliskich kinach , a w Ostrowie ? kociska sikaja pod drzwiami kina .
Osoby komentujace problem- sam radny P.. ma racje . Kino Komeda – to ostoja dla prezydenta i innych wlodarzy UM itp. ich znajomych rodzin. Cieplo, syto i nikt nie ma zalu – a to jednak jest inaczej .
Do roboty lala prezydent – rusz zapasione dupsk0, masz dwa metry spaceru i obejrzyj sobie repertuar kina – i porzadki wokół .

dk
6 lat temu

Sympatykiem pana Paducha nie jestem ale w tym przypadku 100% racji. Zimno, brudno i nuda. Bywam tam raz w roku i tylko służbowo. Z rodziną jeżdżę do Kalisza. A szkoda…

podatnik
6 lat temu

No a Pani Prezydent zadowolona….jakie miasto takie kino, jakie miasto – taki basen! Ostrów jak Odolanow, Raszkow, Krotoszyn…na cholerę wam porządne kino?! A to co jest wystarczy tym, którzy tam chodza czyli wyborcom Pani prezydent co karty seniora dostali! A my młodzi możemy jezdzic i zostawiać kase w Kaliszu 🙂

york
6 lat temu

i radny ma 150% racji . Kino ostrowskie od lat to nuda, miernota itp., aby obejrzec dobry, nowatorski, na czasie film , to nalezy wybrac sie na wycieczke do KALISZA .. Odległość, czas i kasa dla KAISZA a obok
naszego kina jade do Kalisza . Prawda dla radnego – czas z tym cos zrobic bo wstyd dla Ostrowa i powiatu aby tak ladne kino generowalo koszty finansowe i pokazywało miernote typu NOCE i DNIE
Aby poprawic syuacje nalezy zrobic jedno – poszukac szefa nie politycznie i rodzinnie ale z kwalifikacjami .

marco
6 lat temu

Co aktualnie leci w kinie Komeda?Tynk ze ścian!

ramzes wędzony
6 lat temu

Kto układa repertuar ???Jak można przez dwa tygodnie codziennie po dwa trzy seanse pokazywac jeden tytuł (ostatnio były to Gwiezdne Wojny).A ogólnie to kino (jako budynek) jest brudne zimne i do d… Nie ma tam ducha kultury jak to było w kinie Roma albo Słonce 🙂 Tam sie chodziło na filmy,a teraz co Nam zostało???Kalisz .Poznan albo Wrocław aby zobaczyc DOBRY FILM, W DOBRYM TERMINIE.pzdr.

mariusz
6 lat temu

słabo się starają osoby które za to odpowiadają do wymiany

Eda
6 lat temu

Dobry radny, taki uczciwy walczy o lepsze firmy.

d
6 lat temu

Ostatni raz w Komedzie byłam na List do M2. Strasznie zmarzłam . Wiecej już sie nie wybiore.

Koziabródka-Wojewoda Łęczycki
6 lat temu

Ja myślę, że ci współcześnie u nas rządzący i ci w radzie miasta zasiadający nie boją się tak jak my kiedyś własnego sumienia.
Oni uważają nas za głupców. Mają swojego lucyfera, a Boga traktują…
Spaczone, przesycone dobrobytem i fałszywą nieomylnością są ich poglądy. Uważają się za panów, my dla nich jesteśmy nieudacznikami i kpią z nas.
Mogę zgodzić się z faktem, że w tym mieście nie jest tak satanistycznie jak w warszawie. Ci jednak nie nazywają tego upadłego miasta po imieniu. Jeżeli się ich pyta o te sprawy to mówią, że to ich tajemnica, rodem z upiornego Torunia albo Tworek.

Janka
odpowiada  Koziabródka-Wojewoda Łęczycki
6 lat temu

Nie jestem radną, ale też uważam ciebie za głupka, koziadupko. Silisz się na oryginalność, a jesteś po prostu nudny jak flaki z olejem.

51
0
Napisz co o tym sądziszx