Prezydent broni likwidacji Holdikomu

Podczas Sesji Rady Miejskiej prezydent Ostrowa Wielkopolskiego przekonywała, że doszło do likwidacji Holdikomu, a nie do zmiany jego nazwy. Beata Klimek omówiła również zadania nowej spółki, którą jest Centrum Rozwoju Komunalnego.

+

Do tej pory wielu radnych ostro krytykowało Beatę Klimek za sprawę Holdikomu. Wielu z nich przekonywało, że nie doszło do żadnej likwidacji, lecz do zmiany nazwy tylko po to, żeby „odhaczyć” obetnicę złożoną przed wyborami samorządowymi. Obrazowo temat podsumowywał wcześniej na naszych łamach były prezydent Ostrowa Jarosław Urbaniak. – Bierzemy krowę, zwołujemy komisję, a ta za ogromne pieniądze robi audyt. Później kupujemy naklejkę z napisem koń i naklejamy ją na krowę. W ten sposób powstaje koń. Tak przebiegała słynna likwidacja Holdikomu – ironizował Urbaniak.

Wtórowali mu radni Platformy Obywatelskiej, którzy wskazywali na szereg podobieństw pomiędzy Holdikomem a CRK. Na wszystkie zarzuty odpowiedziała prezydent Ostrowa Wielkopolskiego, która przedstawiła wizję działania nowej spółki. – CRK będzie przede wszystkim tańsze – podkreślała Beata Klimek. – Spółka ma służyć wprowadzaniu innowacyjnych rozwiązań w sektorze komunalnym. Holdikom był złą wizytówką naszego miasta, która kojarzyła się z przejadaniem pieniędzy mieszkańców czy przerostem zatrudnienia. CRK powstaje na jego gruzach – wyjaśniała.

Beata Klimek poinformowała, że CRK będzie dokonywać wielu inwestycji. – Ta spółka ma być samowystarczalna. Dywidentny od spółek córek będą przeznaczane na milionowe inwestycje komunalne pod auspicjami CRK – tłumaczyła.

Prezydent odniosła się także do audytu, który za kwotę 49 tys. zł został przeprowadzony w Holdikomie. W ocenie radnych Platformy Obywatelskiej jedynym wnioskiem, jaki z niego wypływał, było stwierdzenie, że „Holdikomu nie da się od tak zlikwidować”. – To nieprawda. Ten audyt pokazał nam, co w Holdikomie było dysfunkcyjne. A koszt jego przeprowadzenia nie powinien nikogo dziwić, bo mówimy o spółce, której majątek jest szacowany na 80 milionów złotych. Swojemu poprzednikowi przypomnę natomiast, że takie kwoty płacił za pojedyncze opinie prawne – dodała na zakończenie Beata Klimek.

CZYTAJ  Mariusz w Masterchef Nastolatki - co dalej?

Czy przekonują Państwo argumenty prezydent Ostrowa Wielkopolskiego? Zachęcamy do dyskusji w komentarzach.

POLECANE NEWSY
Subskrybuj
Powiadom o

7 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Janka
8 lat temu

Nie czepiajcie się. To prawdziwa kobieta jest. Jak nie ma kasy na operację plastyczną to się dowali pudru i szminki i już jest pięknie. No i nowe fatałaszki się założy, włoski pofarbuje, schudnie… No trochę przesadziłam. Łatwiej przytyć. I już inaczej. I tak z tym Holdikomem, nie udało się zlikwidować to puder, szminka i już…

wspołczujący
8 lat temu

„skłamała….z palca wyssała… i wciąż kręci! Na plakatach wyborczych królował już photoshop, na debatach kłamstwa „policzyliśmy, sprawdziliśmy, itd.wiec co się dziwicie! Punkt widzenia zależy od punktu siedzenia! Ja nie głosowałem to nie czuje się wydymany ale wiele osób tak, bo karta seniora oczu im nie zamydli)

radiolog
8 lat temu

Obawiam się, że ten niedouczony naród to kupi bo, jak mawiał klasyk „ciemny lud to kupi”. Tego co ta pani opowiada, to się słuchać nie da. Ma poklask leśnych dziadków bo… mają problem ze słuchem….

hmm
8 lat temu

Uparcie powtórzę, że nie było żadnej likwidacji. Dla chętnych i pamiętliwych: weźcie sobie wypis z KRS Holdikomu (www.ms.gov.pl a następnie link do wyszukiwarki KRS a potem wpisać nazwę spółki). Będzie tam podany numer spółki w KRS. Jak „powstanie” CRK (inaczej zwane CYRKIEM) zróbcie tą samą operację w KRS. Co wyjdzie? Ten sam numer wpisu do KRS, co oznacza, że jest to ta sama spółka. Ja już mam KRS Holdikomu:) Czekam na rejestrację CYRKU:)

Józek
8 lat temu

Podziwiam cię za to, że wierzysz w te brednie, które powtarzasz.

ostatni smętny rycerz
8 lat temu

a marnotrastwo na skalę wielu milionów w ostatnich 8 latach to oczywiście pryszcz dla PO-prańców. Macie szczęście, że jest P. Klimek z lewicy – gdyby był Prezydent z PIS już szczoteczki i golarki powinniście szykować. A może widmo pasiaków byłoby bliskie.

Józek
8 lat temu

Radny Kornaszewski zwrócił uwagę na jedno- pani prezydent jako radna zapowiadała transparentność, a jako prezydentka utajnia co może. Żaden audyt nie ujrzał światła dziennego. A takie były zapowiedzi. Radny zarzuca głoszenie nieprawdy o „likwidacji” Holdikomu, a ona opowiada jaki Holdikom był zły. Albo nie rozumie zarzutu, albo leci w głupa z, no właśnie z kim? Z mieszkańcami Ostrowa, nie tylko z radnymi.

7
0
Napisz co o tym sądziszx