Miasto nie inwestuje? „Wina Urbaniaka”

Radni PO twierdzą, że prezydent Beata Klimek w ubiegłym roku pozyskała 500 tysięcy złotych w ramach środków zewnętrznych, co stanowi bardzo skromny wynik przy średniej rocznej Jarosława Urbaniaka na poziomie 17 milionów złotych. Co na ten temat sądzą władze miasta?

+

Stawiany zarzut, że ubiegłoroczny budżet nie był szczególnie proinwestycyjny należałoby postawić prezydentowi Jarosławowi Urbaniakowi, który ten budżet konstruował – mówi Artur Kołaciński z Biura Prasowa UM w Ostrowie Wielkopolskim. – Próby przemodelowania tego budżetu podczas jego uchwalania w dużej mierze nie spotkały się z uznaniem radnych i zostały odrzucone – dodaje Kołaciński.

Władze miasta uważają, że do budżetu udało się i tak wprowadzić do wiele ważnych przedsięwzięć. – Takim sukcesem jest m.in. program niedokończonych inwestycji drogowych, na który przeznaczyliśmy ponad 2 mln zł, a którego w pierwotnym budżecie nie było. Pod koniec roku do budżetu wprowadziliśmy modernizację basenu miejskiego, która również jest dużą inwestycją – przekonuje Artur Kołaciński.

W ratuszu dodają, że pierwszy rok prezydentury Beaty Klimek przypadł na przełom dwóch perspektyw finansowych Unii Europejskiej. W związku z tym trudno więc porównywać miniony rok do wcześniejszych lat. – Manipulacją jest porównywanie czterech lat prezydentury Jarosława Urbaniaka do roku prezydentury Beaty Klimek. Na takie podsumowania przyjdzie jeszcze czas – dodaje na zakończenie Artur Kołaciński.

Kto w tej sprawie ma rację? Czy budżet miasta jest rzeczywiście mało proinwestycyjny?

Zachęcamy do dyskusji.

POLECANE NEWSY
Subskrybuj
Powiadom o

9 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
PITER
8 lat temu

INNI MAJĄ BASENY , HALE MY MAMU H O L D I K O M I MUSIMY TO UTRZYMYWAC BO TO JEST COS CO TYLKO MY MAMY I UTRZYMUJMY TO BO TO NASZE DOBRO

becks`a
8 lat temu

Czego się spodziewać po basenowej? Może przyspieszonych wyborów

miodek
8 lat temu

Ze niby Urbaniak zrobił budżet taki, bo wiedział, że przegra i podłożył świnie Pani Klimek? Pokrętna to logika.
Jaki by ten budżet nie był – nie ma to nic wspólnego z pozyskiwaniem środków zewnętrznych

d
8 lat temu

ostrow wlkp miasto w którym sie nic nieinwestuje haha

zmęczeni żużlem ostrowiacy
odpowiada  d
8 lat temu

W kosza i żużel inwestują. Trochę się kłopoty ostatnio zrobiły z tymi inwestycjami, nie poszło jak miało iść, ale przecież zainwestowano nieźle.

kolega z pietra
8 lat temu

Ooooooo……z pewnością pozbycie się specjalisty od pisania i rozliczania projektów unijnych pomoże poprawić ten wynik pani prezydent już w tym roku.! 🙂 Kierownik biura pozyskiwania środków (jak się już rozeszło po ostrowskim magistracie) wybrał Kalisz i woli dojeżdzać do roboty, bo w Ostrowie zwłaszcza po „trafionych” ruchach kadrowych się po prostu nie dało już! Ale to nic….. wykosi wszystko co się da dla Kalisza, a w Ostrowie będzie się planowało, robiło audyt i pochylało nad problemem i uprawiało PR siebie i przybocznych! 🙂 To się nazywa „dobra zmiana” po ostrowsku!!!

Janka
8 lat temu

Radni panie urzędniku Arturze przeznaczyli kasę na inwestycje. Państwo potrzymaliście przez cały 300 tys. które prezydent Urbaniak przeznaczył na park 600 lecia i nie wydaliście ich, podobnie jak 1,5 mln na stadion, które nagle w końcu roku zmieniły przeznaczenie. Zatrzymaliście inwestycję północna rama komunikacyjna. Więc nie opowiadajcie tu ludziom, że Urbaniak, że radni… To WASZA prezydencko- urzędnicza niemoc i niechęć. Ale jedno muszę przyznać- w odwracaniu kota ogonem jest pan niezły panie Kołacińskii 😉

xyz
odpowiada  Janka
8 lat temu

To ja powiem tak. Jedna perspektywa unijna się skończyła, druga własnie zaczyna. Jak ktoś nie rozumie, że w 2015 nie było środków, to znaczy, że się nie interesuje tematem. Składanie wniosków przypada na ten rok. I nawet jesli (co jest wręcz niemozliwe) nie uda się pozyskać kompletnie zadnych środków zewnętrznych, to i tak przy ZITach jestem pewien, że wyjdzie około 70 milionów. To już jest 17,5 miliona na rok. Tam jest potężna kasa. Podejrzewam, że wśród tych 17 o których mówi były prezydent są spółki, szkoły i inne podległe miastu tematy. I dobrze, że mówi o tych siedemnastu. Pod koniec kadencji Klimkowa będzie miała dużo więcej, to mu tą kwotą sypnie po oczach.

Bolo
8 lat temu

Głupie pieprzenie, 2 banie zabrano ze stadionu i wielce się chwalą że przeznaczyli na inne inwestycje. Tu się nie ma czym chwalić

9
0
Napisz co o tym sądziszx