12-latka podała się za dyrektora szkoły, przyjechało 7 wozów straży pożarnej

Udostępnij
Tweet

Niecała dobra wystarczyła policjantom by ustalić autora, a właściwie autorkę fałszywego alarmu. Przypomnijmy, że w środę zgłoszono pożar świetlicy w Ociążu. Na miejsce wysłano 7 jednostek. Po bardzo gruntownym sprawdzeniu budynku, ognia nie wykryto. Sprawczynią okazała się 12-latka.

+ 12-latka w ubiegłą środę, 2 grudnia w godzinach wieczornych poinformowała Centrum Powiadamiania Ratunkowego (112) o pożarze świetlicy wiejskiej na terenie gminy Nowe Skalmierzyce.

Taka informacja wpłynęła telefonicznie do Państwowej Straży Pożarnej w Ostrowie Wielkopolskim od Centrum Powiadamiania Ratunkowego, które to z kolei zawiadomiła kobieta podająca się za dyrektora szkoły. Strażacy natychmiast podjęli działania. Do akcji wyruszyło 7 jednostek Straży Pożarnej. Jednak na miejscu rzekomego zdarzenia załoga strażaków nie potwierdziła pożaru.

Policjanci natychmiast podjęli działania w celu ustalenia i zatrzymania sprawcy fałszywego zgłoszenia.

Skuteczna praca policjantów z Komisariatu w Nowych Skalmierzycach, a także zaangażowanie się mieszkańców wsi miejscowości Ociąż, przyczyniły się do zatrzymania sprawczyni nieodpowiedzialnego żartu. Okazała się nią 12-letnia mieszkanka powiatu ostrowskiego. Mundurowi ustalili również, że podejrzana działała wiedząc, że takie zagrożenie nie istnieje. Młoda dziewczyna pytana o motywy swojego działania, tłumaczyła, że namówili ją do tego znajomi.

Teraz sprawa 12-latki trafi do Sądu Rodzinnego.

POLECANE NEWSY
Udostępnij
Tweet
Subskrybuj
Powiadom o

40 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Anonim
8 lat temu

Ryszard Swetru odwołując się do twojego komentarzu ze jak by na prawdę się coś działo to nie miał by dyspozytor kogo wysłać.Mylisz się wtedy wysłał by ochotników np: OSP Sobótkę,Czekanów itp to też są wyszkoleni ludzie którzy są gotów ratować życie ludzkie.

życie
8 lat temu

Powinna dostać dużą karę i dożywocie sprzątania ulicy

animowo
8 lat temu

zamiast dzwonić na straż pożarną iść na prezydenta do Warszawy

animowo
8 lat temu

zamiast ta 12 latka dzwonić na straż niech się weżnie za Nauke

m.
odpowiada  animowo
8 lat temu

Z komentarza wynika że ty też się powinieneś za tą naukę zabrać

40
0
Napisz co o tym sądziszx