W szkole pocięli świnię

Udostępnij
Tweet

W III Liceum Ogólnokształcącym w Ostrowie Wielkopolskim realizowany jest autorski program laboratorium biologiczno-chemicznego. Głównym jego założeniem jest propagowanie idei uczenia się poprzez doświadczenie i praktykę w trzyosobowych grupach.

+

Niezwykłe zajęcia mają ułatwić uczniom zrozumienie danego zagadnienia, przekuwają teorię na praktykę.

Podczas zajęć nasi uczniowie przeprowadzili sekcję narządów świni. Wszyscy wyszli z zajęć pod ogromnym wrażeniem i bardzo zadowoleni. Bo czym innym jest analiza krążenia krwi nawet na tablicy multimedialnej lub przy pomocy rozsypanki wyrazowej, a dotknięcie prawdziwej zastawki mitralnej, przekrojenie aorty, czy zerknięcie do wnętrza komory lewej serca. To fantastyczne doświadczenie- powiedział Jacek Pawłowski, nauczyciel biologii III LO.

– Mogliśmy popracować ze skalpelem przecinając poszczególne organy To świetne doświadczenie. To, co widzimy w podręczniku daje nam pewien pogląd na to, jak zbudowane są narządy, ale nie daje tyle frajdy, co dotknięcia wnętrza serca czy uczucie pękających pęcherzyków płucnych. Takie zajęcia nigdy nie mogą stać się nudne i są doskonałym uzupełnieniem lekcji biologii– powiedział Radosław Binkowski, uczeń klasy III b.

W trakcie warsztatów uczniowie mieli niepowtarzalną okazję, by poczuć się jak prawdziwi chirurdzy w trakcie operacji. Zajęcia rozpoczął krótki wykład, po którym przystąpiono do zajęć praktycznych- krojenia, nacinania i oglądania z bliska poszczególnych elementów narządów, takich jak chociażby: mięśnie, zastawki, tchawicę.

biologia-iii-lo

POLECANE NEWSY
Udostępnij
Tweet
Subskrybuj
Powiadom o

23 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Znowu Lady D?
7 lat temu

A kto ci powiedział, że oni te zwierzęta zabijali?! Mała wyobraźnia czy mała inteligencja? To wszystko dociera jako materiał do zajęć razem z pracownikami uniwersytetu medycznego i zajęcia są jak na uczelni. To co? Mam ci życzyć, żeby ewentualnie w przyszlości kroił cię chirurg, który nigdy nie trenował nawet na organach zwierzęcych (nie mówiąc o ludzkich tkankach), bo szkoda „marnować”. A ci od zabijania zwierząt to może trenują w jakiejś zawodówce dla rzeźników albo masarzy. Tam się udzielaj.

Hshgshd
7 lat temu

A marnowanie i zabijanie zwierzat? Gdyby tak w kazdej szkole stalo sie modne zabijanie zwierzat zeby sobie popatrzec i miec frajde :|||||||

gosia
8 lat temu

Świetny pomysł na ciekawe zajęcia brawo dla kreatywnego nauczyciela pozdrawiam p. Jacka

Uczeń II LO
8 lat temu

I tak dobrze, że pocięli świnię, a nikomu jej nie podłożyli.

uczeń
8 lat temu

czy one są piękne ? są wysmarowane tuszem na BRWIACH na OCZACH żeby zobaczyć czy są piękne trzeba je porządne umyć !

Antonio
8 lat temu

Piękne 3 dziewczyny ! Śliczne hmmm

suzuki
8 lat temu

Te młode damy na weterynarzy się uczą ,że biedne świnie kroją.

DiscoInferno
8 lat temu

Przynajmniej ich teroryści z ISIS nie ruszą 🙂 Ładne te uczennice z prawej strony 🙂

Zeniu
8 lat temu

Ech mordercy zwierząt !!! Ide zjesc chlebek z szyneczka, a na obiad schabowego sobie musze przyszykowac pa 🙂

23
0
Napisz co o tym sądziszx