OSTROW24.tv - Ostrów Wielkopolski

Kontrowersyjna sprzedaż mundurków

Od pewnego czasu zgłaszają się do nas rodzice, którzy skarżą się na sposób sprzedaży mundurków dla swoich dzieci w szkołach podstawowych na terenie miasta i w jego okolicach. Postanowiliśmy sprawdzić, czy rzeczywiście dochodzi do nieprawidłowości.

{openx:1}

Rodzice w anonimowej korespondencji informowali nas, że do naruszenia przepisów dochodzi w dwóch kwestiach. Pierwsza miała dotyczyć tego, że sprzedaż jest prowadzona na terenie szkół. Zdaniem rodziców, do takiej sytuacji nie powinno dochodzić, bo szkoła powinna być “wolna” od działalności handlowej. Po drugie, do każdego zakupionego mundurka powinien być dołączany paragon, a z tym w niektórych szkołach miał być problem.

Odwiedziliśmy kilka ostrowskich szkół, a także placówki oświatowe we Wtórku i Raszkowie. W dwóch z nich potwierdziliśmy zarzuty rodziców. Tak było w przypadku Szkoły Podstawowej numer 5 w Ostrowie Wielkopolskim i Szkoły Podstawowej im. Orła Białego we Wtórku. Rodzice powiedzieli nam, że mogli kupić mundurki na terenie szkoły i że nie otrzymali dowodu zakupu. W pozostałych miejscach nie stwierdziliśmy uchybień. Z uzyskanych przez nas informacji wynika, że dyrekcja odsyłała za każdym razem rodziców do sklepu wykonawcy mundurków. Jak się jednak okazuje, tam również nie zawsze były wystawiane paragony, co potwierdziło się podczas naszej wizyty, kiedy sprzedawca poinformował nas, że wydrukowanie paragonu “od ręki” nie jest możliwe.

Prowadzenie sprzedaży bez wydawania dowodu zakupu stanowi naruszenie prawa. Temat z pewnością powinien sprawdzić Urząd Skarbowy.

[fvplayer src=”https://www.ostrow24.tv/pliki/filmy/2015/12/mundurki-szkola.mp4″ width=”640″ height=”360″ controlbar=”yes” splash=”https://www.ostrow24.tv/wp-content/uploads/2015/12/mundurki.jpg”]

 

0 0 głos
Oceń temat
29 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
adam
2 lat temu

Kiedys wszystkie dzieci nosily granatowe mundurki z tarcza na ktorej byl nr szkoly.Byly tez srednie szkoly mundurowe jak technikum kolejowe . nosilem i nie narzekalem.Czasem mysle ze najwiecej narzekaja ci co dzieci nie maja.

29
0
Napisz co o tym sądziszx
()
x