Radny zmienił zdanie w cztery miesiące (wideo)

Jeszcze w czerwcu tego roku radny Platformy Obywatelskiej Jakub Paduch zwracał się do prezydent Beaty Klimek z wnioskiem do jak najszybszego rozpoczęcia prac nad uchwałą krajobrazową. W październiku podczas sesji był już przeciwko przystąpieniu do jej realizacji.

+

Ustawa krajobrazowa zwiększa kompetencje samorządów w zakresie wpływania na wizerunek danego miejsca. W Ostrowie miała pomóc w stworzeniu spójnej i schludnej wizji ostrowskiego Śródmieścia i ograniczyć bałagan związany z reklamą wielkopowierzchniową w centrum. W Ostrowie do przyjęcia uchwały, która rozpocznie pracę nad jej realizacją namawiał radny Platformy Obywatelskiej Jakub Paduch.

30 czerwca tego roku zwrócił się ze specjalnym wnioskiem do prezydent naszego miasta Beaty Klimek. W październiku przed przystąpieniem do prac nad uchwałą było głosowane podczas jednej z komisji. Jak informowaliśmy, uchwała nie przeszła, bo zagłosowali przeciwko niej radni klubu PO. Największym zdziwieniem był jednak sprzeciw… Jakuba Paducha.Przyznaję, że składem wniosek w tej sprawie. Stare polskie przysłowie mówi jednak, że tylko krowa nie zmienia zdania.

Na ten moment nie wiemy, jakie są formalne możliwości w związku z tą ustawą. Lepiej poczekać i zobaczyć, jak będą to realizować inne samorządy. Te argumenty mnie przekonały. Nie można wylewać dziecka z kąpielą i przy okazji uderzyć w najmniejszych przedsiębiorców. Na dziś nie wiemy, do czego mogłoby to doprowadzić – tłumaczy się radny rozmowie z naszą redakcją. Jakub Paduch przekonuje, że wcale nie zmienił stanowiska o 180 stopni. Jak tłumaczy, jest „przeciw”, ale tylko tymczasowo.

W ciągu najbliższych kilku czy kilkunastu miesięcy zobaczymy, jak to będzie wyglądać w przypadku samorządów, którym najbardziej zależy na ograniczeniu reklamy wielkopowierzchniowej. W wielu miastach jest ona w przestrzeni publicznej zdecydowanie bardziej dotkliwa. To razi bardziej w oczy niż u nas w Ostrowie. Dziś problemem są u nas wiszące jeszcze przy ulicy Harcerskiej billboardy Andrzeja Dery, ale to nie jest powód, by już teraz biegać jak przy pożarze na siłę szukać rozwiązania. Poczekajmy i zobaczmy, jak robią to inni – dodaje na zakończenie Paduch.

CZYTAJ  Robią TO na ekranie

[fvplayer src=”https://www.ostrow24.tv/pliki/filmy/2015/11/paduch-po.mp4″ width=”640″ height=”360″ controlbar=”yes” splash=”https://www.ostrow24.tv/wp-content/uploads/2015/11/jakub-paduch2.jpg”]

POLECANE NEWSY
Subskrybuj
Powiadom o

14 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Elza
7 lat temu

Powinien się wyuczyć, trochę pożyć a nie od razu w politykę. Toż to trzeba rozumu nabrać, dystansu a nie tak na głupiego i później mącić i zmieniać , kręcić. Ten chłopiec nie wie czego chce.

Elwirka
7 lat temu

Cóż tak bywa kiedy siusiomajtki biorą się za coś, czego nie potrafią lub nie rozumieją.

Tak jakoś........
8 lat temu
były ostrowiak
8 lat temu

ale żeście sobie radnego wybrali w mieście 😀 buhahahaha teraz już mnie nie dziwi dlaczego to miasto upada, przyczyna już jest znana 🙁

14
0
Napisz co o tym sądziszx