Pociągi przyśpieszą. W 80 minut do Poznania

W połowie grudnia PKP wprowadza nowy rozkład jazdy i zapowiada, że pociągi zdecydowanie przyśpieszą. Z Ostrowa do Poznania mamy dojechać w 80 minut. Niecałe cztery godziny ma z kolei trwać podróż do Warszawy.

+

Podróżni mają zyskać pół godziny na odcinkach od Ostrowa Wlkp. do Jarocina i od Ostrowa Wlkp. do Kępna. Szybciej mają jeździć jednak pociągi pospieszne należące do przewoźnika Intercity.

Co więcej, od 13 grudnia ma pojawić się większa liczba połączeń. Czas pokaże, czy te zapowiedzi będą mieć potwierdzenie w rzeczywistości.

POLECANE NEWSY
13 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Najczęściej głosowano
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
marky
6 lat temu

regiolnalne pojada 1..38 wiec rowniez szybciej w porownaniu z tymi co jada teraz 1.51:) wprowadzja nowy tabor i podnoszone sa predkosci na poszczegolnych odcinkach:)

Krzysztof
6 lat temu

Dobrze by było żeby cena biletu pośpiesznego była o wiele niższa bo przejazd pośpiesznym nie jest o połowę krótszy od droższego biletu o 50% to w takim przypadku przejazd na trasie Ostrów -Poznań powinien trwać nie całą godzinę

stepford
6 lat temu

Dziś pośpieszny jedzie 1:20 a od grudnia juz tylko 80minut BRAWO ?

kazimierz w.
6 lat temu

Pojawił się jakiś nowy przewoźnik – „INRECITY”!

wczesniak
odpowiada  Krzysztof
6 lat temu

Teraz to pakuja do bialych worków:)

Frank
odpowiada  W
6 lat temu

„Wielkopolanin ” w takim czasie się mieścił !!!!!!!!!!!!

wyborca
6 lat temu

co to ? cześć dalsza kolejnych obietnic PIS bez pokrycia ?

Pkp
6 lat temu

A do Wrocławia tradycyjnie 95km 2h i przez starą Oleśnicę, po co szybciej. Szkoda, że Koleje Dolnośląskie i szynobusy trasy 160km pokonują w tym samym czasie.

Anna
6 lat temu

tak jak dzisiaj Poznań Ostrów w Kotlinie rozkraczył się i 2 h opóżnienia to ma być szybka kolej

W
6 lat temu

115km w 80 minut na trasie kolejowej projektowanej na 120km/h. 30 lat temu to moze byłby powód do dumy. Dzisiaj powinno to zając jakieś 65-70 minut uwzględniając 3 stacje po drodze. Fakt, ze autem jest to nieosiagalne dzisiaj – po 2023 roku jak będzie cała S11 to PKP znowu straci.

13
0
Napisz co o tym sądziszx
()
x