„Reksio” stracił głowę

Są momenty, kiedy nawet w najbardziej spokojnym człowieku gotuje się krew. A w ostatnich dniach jest o to jakby łatwiej, bo bezmyślność wielu ludzi w obliczu wydarzeń w Paryżu, działa na wyobraźnię ze zdwojoną siłą. Niektórzy nadal próbują udowodnić światu, że białe jest czarne, a czarne jest białe.

+

Na taką odwagę zdobył się wiceprezydent Ostrowa Wielkopolskiego Ziemowit Borowczak, który za pośrednictwem Facebooka podzielił się swoimi spostrzeżeniami na temat ataków terrorystycznych w stolicy Francji. Obok wpisu, którego treść znajduje się poniżej, nie mogliśmy przejść obojętnie. Tak po ludzku był on dla nas po prostu trudny do przełknięcia i strawienia.

borowczak

Jednej kwestii nie zamierzamy podważać. Muzułmanin rzeczywiście może mieszkać od ponad 20 lat w Polsce. Jednak pytanie, kim są barbarzyńcy mordujący innych muzułmanów, chrześcijan czy innowierców i jego odniesienie do organizacji narodowych w Polsce, jest w stanie wyprowadzić z równowagi nawet najspokojniejszego człowieka. Dziwi nas, że osoba piastująca tak odpowiedzialne stanowisko, szerzy w internecie tego typu poglądy i próbuje nimi zarażać innych mieszkańców naszego miasta.

Dla porządku – nie ma wątpliwości, że za zamachami w Paryżu stoją muzułmanie, a część z nich to uchodźcy, którzy dostali się do Francji poprzez greckie wyspy. Co więcej, tylko szaleniec może uwierzyć w przekaz mediów głównego nurtu, że mózgiem operacji w stolicy Francji był… Belg. Wystarczy spojrzeć na twarz tego mężczyzny, żeby dojść do oczywistego wniosku, że z Belgiem ma on tyle wspólnego co krzesło elektryczne z krzesłem. To jednak efekt polityki multikulti i osłabiania wartości narodowych na rzecz tych europejskich.

A logika polegająca na tłumaczeniu, że nie każdy muzułmanin to terrorysta i odniesienie tego do polskich narodowców, którzy będą bezkarni przed prawem, gdy tylko otrzymają broń, to już lewackie samozaoranie. Rzeczywiście, należy zgodzić się ze stwierdzeniem, że muzułmanin nie musi być terrorystą. W tym przypadku autorowi wpisu, z którym identyfikuje się Ziemowit Borowczak, należy przyznać rację. Trudno nie odnieść jednak wrażenia, że zastosował on wygodną retorykę, bo jeśli ją odwrócimy, to odpowiedź nie jest już tak oczywista. Wręcz przeciwnie, dojdziemy wtedy do wniosku, że każdy terrorysta to…? No właśnie, w tym przypadku należało by zadać pytanie wiceprezydentowi Ostrowa. Jest on chrześcijaninem, narodowcem czy Belgiem? A może jest panie prezydencie muzułmaninem?

CZYTAJ  Wydarzenia weekendowe - rozpiska

Ogarnia mnie rozpacz, kiedy czytam tego typu wpisy. 11 listopada media głównego nurtu urządziły lincz na Marszu Niepodległości. Było spokojnie, więc należało się przyczepić do czegoś innego. Padło na hasło promujące „Polska dla Polaków, Polacy dla Polski”. Profesor Płatek postanowiła nawet udowodnić, że jest ono niezgodne z Konstytucją RP. Co te osoby powiedzą dziś, po zamachach, które miały miejsce w Paryżu? Wszyscy powinni zapaść się pod ziemię, a zanim to zrobią przeczytać art. 1 Konstytucji RP: „Rzeczpospolita Polska jest dobrem wspólnym wszystkich obywateli”. Jakich obywateli? Syryjskich, muzułmańskich, niemieckich czy może jednak… polskich? I czy to właśnie nie Polacy powinni w związku z tym decydować, kto korzysta z ich dobra wspólnego, a kto nie?

Tymczasem media przekonują nas, że najlepszą bronią do walki z terroryzmem i postępującą islamizacją Europy jest solidaryzm, tolerancja i wspólne działania prowadzone w ramach Unii Europejskiej. Ten sam solidaryzm doprowadził do tego, że Francja stała się multikulturowa, w tym samym kierunku podążają Niemcy i inne kraje, które godzą się na przyjęcie uchodźców, wśród których znajdują się terroryści. Cała Europa przypomina w tej chwili biedną, płaczącą dziewczynkę, która nie jest w stanie przeciwstawić się wrogowi, który wyznaje konkretne zasady i nie cofnie się przed niczym, by osiągnąć swój cel.

Z całym szacunkiem panie wiceprezydencie, ale to właśnie ludzie, których nazywa pan narodowcami, jako jedyni przewidywali sytuację w Europie, która teraz ma miejsce. Tylko dbanie o narodowy interes, który powinien mieć pierwszeństwo nad tym europejskim, może mieć obecnie rację bytu. I panie prezydencie, nie każdy „prawdziwy Polak”, będzie mordercą działającym w zgodzie z Pismem Świętym, jeśli otrzyma dostęp do broni. Nawołuje pan do tego, by nie generalizować w przypadku muzułmanów, a co robi pan w stosunku do swoich rodaków? Politycy, którzy zakazują dostępu do broni obywatelom, doprowadzili do tego, że w Paryżu strzelali tylko terroryści, a cała reszta niewinnych ludzi nie miała się jak bronić.

CZYTAJ  Zadecyduj o swoim osiedlu

W lutym 2015 roku władze Państwa Islamskiego zapowiedziały: „Wyślemy wam 500 tys. ludzi na łodziach, a wśród nich ukryjemy terrorystów”. Dotrzymali słowa i napluli nam w twarz, a niektórzy wolą udawać, że wieje wiatr i pada deszcz. Panie prezydencie, za moment zamiast bajki o ulubionym „Reksiu” będzie pan oglądać bajki o islamskich terrorystach.

A tak swoją drogą rozpowszechniona przez pana grafika zawiera treści obrażające wyborców pani prezydent Beaty Klimek. „W Polsce są też fanatycy religijni o IQ przeterminowanej musztardy„. Czy tak pan nazywa wyborców, którzy ona co dzień chodzą do kościoła, wierzą w Boga i oddali głos na panią Klimek w ostatnich wyborach?

POLECANE NEWSY
Subskrybuj
Powiadom o

39 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Adam
8 lat temu

Tak swoją drogą chociaż jestem niewierzący nie odezwałbym się do księdza tak jak dziennikarz, per pan.

kefir
8 lat temu

Proponuję zapytać panią prezydent co myśli o sprowadzaniu nam na kark brudasów. Zobaczymy co będzie gęgać. Myślę, że jest za! Ubogacanie kulturalne…

Darek74
odpowiada  kefir
8 lat temu

pełna zgoda, koniecznie po takich nowinkach należy jej zadać te pytania, mamy prawo wiedzieć co o tym myśli nasza Pani Prezydent, więc Panowie redaktorzy do dzieła z ciekawością poznamy poglądy Pani Prezydent odnośnie uchodźców

Polak
8 lat temu

Jak się czujecie Ostrowiacy mając świadomość, że utrzymujecie takiego wiceprezydenta ze swoich podatków który tak gardzi Polakami?

Dupardajew
8 lat temu

Polscy uchodźcy walczyli pod Monte Cassino, w Anglii w dywizjonie 303 i na wszystkich frontach z okupantem. Arabscy chcą wysokiego socjalu i przy kawie z dala od wojny oglądać jak reszta świata będzie im zaprowadzała porządek w ich krajach. Od czasu do czasu podłożą bomby w kraju który ich przyjął zamiast się szkolić, zbroić i wrócić bronić swojego ojczystego domu. Dlatego uważam, że taki Borowczak powinien zostać wyrzucony z Ostrowa z zakazem zbliżania się do niego na odległość 100 kilometrów.

Ostrowianin
8 lat temu

Ja tam się Borowczakiem nie martwię, bo jak można poważnie traktować kogoś kto nie wyłącza telefonu podczas konferencji prasowej (mówiąc jak Krysztofiak briefingu) i ma zainstalowany w telefonie dzwonek z bajki o Reksiu. Co się tyczy IQ przeterminowanej musztardy, to dobrze, że Ziemowit powiedział coś o sobie, teraz może powiedzieć coś o Polakach.

Maria
odpowiada  Ostrowianin
8 lat temu

Boże, ludzie opanujcie się! Ile w was nienawiści… Gdzie są te wasze chrześcijańskie poglądy?

Paweł
odpowiada  Maria
8 lat temu

Co się dziwisz? To są właśnie”chodzący” do kościoła

Ostrowianin
odpowiada  Maria
8 lat temu

A kto ci powiedział, że ja jestem chrześcijaninem?

Ania
odpowiada  Ostrowianin
8 lat temu

Czemu nie podpisze się pan „Autor”? Proszę pisać merytoryczne teksty na poważne tematy, o ile pan jest w stanie się takimi zająć. Może wówczas doceni pan kompetencje pana Ziemowita.

Kacper
odpowiada  Ostrowianin
8 lat temu

Pełna zgoda cymbała mamy jako wiceprezydenta a do tego jeszcze oszołomionego lewaka

Ignacy Białas
8 lat temu

No proszę jak współrządzący Borowczak z Beatą Klimek potrafił się znaleźć w sytuacji gdy multi-kulti zbankrutowało. Niech się teraz wyprowadzi do Paryża wejdzie w tłum Francuzów i spróbuje wyłowić z tego tłumu potencjalnego bandytę. W Ostrowie będzie to o wiele łatwiejsze, bo Merkelowa z Tuskiem jeszcze nie zdążyli nam sprowadzić uchodźców więc tłum jest raczej jednorodny zupełnie inny niż w Paryżu.

Jan
8 lat temu

Ziemowit powinien zmienić imię na Ibrahim.

wnuk Władysława
odpowiada  Jan
8 lat temu

Może i jest synem Ibrahima kto wie. W latach 70/80 trochę Libijczyków i podobnego elementu kręciło się po Polsce.

Wyborca
8 lat temu

W całej Polsce lewactwo nie dostało się do sejmu,a PO przegrało sromotnie z PiS, a w Ostrowie lewactwo dzierży stanowiska prezydenckie miasta, a PO rządzi w Radzie Miasta. Specyficzna durna, małomiasteczkowa gawiedź.

Marcin
odpowiada  Wyborca
8 lat temu

Niestety masz rację smutne to jednak i świadczy o nas tak właśnie jak piszesz

jl
8 lat temu

JL. Proszę sięgnąć do historii pierwszej połowy ubiegłego wieku. Proszę przyjrzeć się powstawaniu władzy Hitlera, jakie ona zrodziła konsekwencje i wtedy oceniać ten wpis. Niestety, przyzwolenie władzy, obojętnie jakiej w danym momencie, przykładem również może być rozpad dawnej Jugosławii, sprawia, że z wielu wcześniej spokojnych i wydawałoby się bogobojnych ludzi wychodzi bestia

dk
8 lat temu

Przykro się patrzy jak opluwa się ciągle takie pojęcia/wartości jak – kultura narodu, korzenie , wiara, patriotyzm itd – wszystko co nas spaja. Tolerujmy wartości muzułmanów ale wartości chrześcijan już nie bo to niemodne. Na pewno dużo ludzi potrzebuje pomocy bo w końcu jest tam wojna (wystarczy zobaczyć aktualne zdjęcia Syryjskich miast) , ludzie umierają i gdyby każdy nas mógł ochronić rodzinę przed tym że zgwałcą ci żonę, przed śmiercią itd, to chciałby to zrobić. Też są pewnie tam luzie wykształceni, lekarze , informatycy a nie tylko terroryści. Tylko, że: dlaczego mamy przyjmować wszystkich jak leci bez jakiejkolwiek weryfikacji, dlaczego są tam obywatele innych krajów-nie tylko Syrii, dlaczego my mamy tolerować że przytłaczająca większość z nich nie chce pracować i uczyć się języka kraju w którym mieszka, dlaczego nie dba się o Polaków mieszkających na Kresach itd Delikatnie mówiąc dziwi mnie polityka m.in. Niemiec – mam nadzieję że My będziemy mądrzejsi.

39
0
Napisz co o tym sądziszx