Proboszcz nie pomógł niepełnosprawnemu. Kazał dzwonić po policję

Udostępnij
Tweet

Pan Wojciech to starszy, niepełnosprawny mężczyzna. Na co dzień porusza się na wózku inwalidzkim. Do Ostrowa przyjechał z Buska Zdrój. Pokonał ponad 300 km, bo w dniu Wszystkich Świętych chciał być przy grobie swoich zmarłych rodziców.

+

Pan Wojciech miał nocować u dalszej rodziny, ale nie mógł się z nią skontaktować. W rezultacie postanowił spędzić noc na cmentarzu. Temperatura wynosiła tego dnia 6 stopni. Historia mogła mieć przykry finał, gdyby nie ostrowskie małżeństwo, które spotkało mężczyznę w okolicach dworca PKS.

POLECANE NEWSY
Udostępnij
Tweet
Subskrybuj
Powiadom o

214 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Beata
8 lat temu

W sprawie pomocy dla Pana Wojciecha całą winę ponosi Proboszcz Parafii ,jego zdanie jest najważniejsze a nie Wikarego który musi występować przed kamerą…

Ateo
8 lat temu

Każdy klecha taki sam 🙂

Opinia
8 lat temu

Mysle, ze ksiadz postapil slusznie. Policja nie jest tylko do palowania, ale takze do pomocy, bo ma ku temu rozlegle mozliwosci. Dla ew. krytykow: nie zwolennikiem obecnego kosciola.

Podatnik
odpowiada  Opinia
8 lat temu

Mojego kompletnie pijanego sąsiada policja przywiozła i wniosła do jego domu. Dlaczego nie miałaby zawieźć niepełnosprawnego do noclegowni?

Marek Radziszewski
8 lat temu

Ksiądz rozmawiający z nami nie mówił nic o propozycji noclegu w Domu Katechetycznym. Wspomniał jedynie, że podładował tam telefon panu Wojciechowi. Co do postaw, to mam nadzieję że księża zaczną podchodzić do ludzi tak jak przykazuje Pismo Święte.

j
odpowiada  Marek Radziszewski
8 lat temu

Pismo Święte przykazuje postępowanie każdemu bez wyjątku, nie tylko innym (tzn. wszyscy niech przestrzegają mnie to nie dotyczy).
Pozdrawiam

znajomy
8 lat temu

Mam pytanie do pana redaktora Marka:
-czy to prawda, że ów Pan otrzymał propozycję noclegu w Domu Katechetycznym przy Św. Antonim?
Jeśli tak było to zadaję kolejne pytanie: dlaczego nie ma o tym mowy w materiale?
Proszę o szczerą odpowiedź.
I jeszcze jedno pytanie: panie Marku, doskonale Pan wie, że powyższy materiał to żadne dziennikarstwo, tylko gonitwa z sensacją. Widzę u Pana dużą niechęć do Kościoła. Nie odpuszcza Pan w sytuacjach kiedy można Mu dołożyć, czy zastanowił się Pan kiedykolwiek nad swoją postawą?
Dodam, że nie jestem księdzem, a dla małżeństwa, które zaopiekowało się biednym człowiekiem czuję wielki szacunek.
Pozdrawiam serdecznie, również tych plujących jadem i nienawiścią.

Maria
8 lat temu

Dlaczego to małżeństwo nie zabrało starszego Pana na wózku do siebie? Warunki maja zapewne dużo lepsze niż jaka kolwiek pomoc społeczna. Młode małżeństwo mogło przecież zaprosić do siebie starszego Pana na wózku choć tylko na herbatkę ! Nie byli w stanie nawet odstąpić swojej szklanki? Dlaczego tego nie zrobili ,niech się może wytłumaczą ? Pan Reporter może teraz powinien z nmi jeszcze raz przeprowadzić wywiad i zapytać dlaczego nawet nie zaproponowali starszemu Panu herbaty w swoim mieszkaniu.Panie Repoterze to byłby następny temat dla Pana na reportaż skoro jak widać Pana ambicje nie sięgają poziomu rozpowszechniania prawdy.

Ostrowianka
8 lat temu

Czytając niektóre komentarze tutaj , zastanawiam się co wy ludzie macie w głowach? Tak się teraz wszystkim w głowach poprzewracało że nic tylko plotkować oskarżać i obwiniać. A może postawilibyście się na miejscu księdza który nie mógł sam podjąć decyzji czy przyjąć starszego pana pod opiekę na noc, i za decyzją proboszcza niestety nie udało się zapewnić starszemu panu noclegu?? ; / Zadajcie sobie każdy indywidualnie pytanie czy wy przyjęli byście kogoś obcego do domu ? A państwa którzy rzekomo ” zainteresowali się z opieki starszym ” ? najlepiej zbluzgać księży , i w sobie nie widzieć żadnej winy. Skoro tak chcieliście dać panu opiekę można było go zabrać do siebie 😉 . Pamiętajcie każdy będzie sądzony indywidualnie i broń Boże nie broniąc tu nikogo , apeluje o to żeby troszkę pomyśleć nad tym czy warto patrzeć na wszystko i tylko oskarżać , czasami żeby zrozumieć trzeba postawić się w sytuacji 2 osoby..

214
0
Napisz co o tym sądziszx