OSTROW24.tv - Ostrów Wielkopolski

Proboszcz nie pomógł niepełnosprawnemu. Kazał dzwonić po policję

Pan Wojciech to starszy, niepełnosprawny mężczyzna. Na co dzień porusza się na wózku inwalidzkim. Do Ostrowa przyjechał z Buska Zdrój. Pokonał ponad 300 km, bo w dniu Wszystkich Świętych chciał być przy grobie swoich zmarłych rodziców.

+

Pan Wojciech miał nocować u dalszej rodziny, ale nie mógł się z nią skontaktować. W rezultacie postanowił spędzić noc na cmentarzu. Temperatura wynosiła tego dnia 6 stopni. Historia mogła mieć przykry finał, gdyby nie ostrowskie małżeństwo, które spotkało mężczyznę w okolicach dworca PKS.

POLECANE NEWSY
214 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Najczęściej głosowano
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Ministrant
odpowiada  ksiądz
5 lat temu

Mam 17 lat. Jestem dobrze zbudowany.
Nie przepadam za winem mszalnym. Jest wytrawne a ja lubię półsłodkie.

Beata
5 lat temu

W sprawie pomocy dla Pana Wojciecha całą winę ponosi Proboszcz Parafii ,jego zdanie jest najważniejsze a nie Wikarego który musi występować przed kamerą…

Betroo
odpowiada  Łukasz
5 lat temu

Czy ja gdzieś rozróżniam cmentarze? Co mnie interesuje ustawa? Chodzi mi o to, że trzeba płacić za miejsce. Nigdzie nie rozróżniałem jaki to cmentarz – to raz. Dwa – poprosić a otrzymasz? Pierwsze słyszę, żeby o rachunek trzeba było samemu prosić. Prosta piłka – kasy fiskalne i opodatkować. Co do ofiary to wiem jakie obowiązuje prawo. Jednak nie o ofiarach rozmawialiśmy a o opłatach za usługi, a to dwie różne rzeczy, także nie próbuj obrażać, bo wyszedłeś na… 🙂

Ateo
5 lat temu

Każdy klecha taki sam 🙂

Podatnik
odpowiada  Opinia
5 lat temu

Mojego kompletnie pijanego sąsiada policja przywiozła i wniosła do jego domu. Dlaczego nie miałaby zawieźć niepełnosprawnego do noclegowni?

Opinia
5 lat temu

Mysle, ze ksiadz postapil slusznie. Policja nie jest tylko do palowania, ale takze do pomocy, bo ma ku temu rozlegle mozliwosci. Dla ew. krytykow: nie zwolennikiem obecnego kosciola.

j
odpowiada  Marek Radziszewski
5 lat temu

Pismo Święte przykazuje postępowanie każdemu bez wyjątku, nie tylko innym (tzn. wszyscy niech przestrzegają mnie to nie dotyczy).
Pozdrawiam

Marek Radziszewski
5 lat temu

Ksiądz rozmawiający z nami nie mówił nic o propozycji noclegu w Domu Katechetycznym. Wspomniał jedynie, że podładował tam telefon panu Wojciechowi. Co do postaw, to mam nadzieję że księża zaczną podchodzić do ludzi tak jak przykazuje Pismo Święte.

znajomy
5 lat temu

Mam pytanie do pana redaktora Marka:
-czy to prawda, że ów Pan otrzymał propozycję noclegu w Domu Katechetycznym przy Św. Antonim?
Jeśli tak było to zadaję kolejne pytanie: dlaczego nie ma o tym mowy w materiale?
Proszę o szczerą odpowiedź.
I jeszcze jedno pytanie: panie Marku, doskonale Pan wie, że powyższy materiał to żadne dziennikarstwo, tylko gonitwa z sensacją. Widzę u Pana dużą niechęć do Kościoła. Nie odpuszcza Pan w sytuacjach kiedy można Mu dołożyć, czy zastanowił się Pan kiedykolwiek nad swoją postawą?
Dodam, że nie jestem księdzem, a dla małżeństwa, które zaopiekowało się biednym człowiekiem czuję wielki szacunek.
Pozdrawiam serdecznie, również tych plujących jadem i nienawiścią.

Maria
5 lat temu

Dlaczego to małżeństwo nie zabrało starszego Pana na wózku do siebie? Warunki maja zapewne dużo lepsze niż jaka kolwiek pomoc społeczna. Młode małżeństwo mogło przecież zaprosić do siebie starszego Pana na wózku choć tylko na herbatkę ! Nie byli w stanie nawet odstąpić swojej szklanki? Dlaczego tego nie zrobili ,niech się może wytłumaczą ? Pan Reporter może teraz powinien z nmi jeszcze raz przeprowadzić wywiad i zapytać dlaczego nawet nie zaproponowali starszemu Panu herbaty w swoim mieszkaniu.Panie Repoterze to byłby następny temat dla Pana na reportaż skoro jak widać Pana ambicje nie sięgają poziomu rozpowszechniania prawdy.

214
0
Napisz co o tym sądziszx
()
x