Zobacz jak głosował Ostrów!

Udostępnij
Tweet

Wybory parlamentarne do Sejmu i Senatu 2015 pokazały, że Ostrów Wielkopolski wciąż ma sporo zwolenników PO. Oficjalne wyniki wyborów mają być dostępne we wtorek, ale już dziś wiemy jak zagłosowali ostrowianie.

+

Ostrowianie wybierali Senatora:

Paweł Błaszczyk (PSL) 1696, Przemysław Krysztofiak (PO) 12611, Łukasz Mikołajczyk (PiS) 9708, Alojzy Motylewski (niezależny) 6318.

ostrow-senat

Komentarz: PSL w naszym mieście zdobył i tak całkiem sporo, biorąc pod uwagę, że jest to partia reprezentująca mieszkańców wsi. Przemysław Krysztofiak zdobył o 5 tysięcy głosów więcej niż Jarosław Urbaniak w wyborach do Sejmu. To pokazuje, że elektorat PO nie ma dobrego zdania o byłym prezydencie i szukają nowego lidera w Ostrowie Wlkp. Dyrektor SP9, Łukasz Mikołajczyk, uzyskał jak na przedstawiciela PiS bardzo dobry wynik, tym bardziej, że struktury PiS-u w Ostrowie Wlkp. leżą i kwiczą. Alojzy Motylewski jako jedyny niezależny kandydat zdobył imponujący wynik, zdobywając o kilkaset głosów mniej niż Jarosław Urbaniak w wyborach do Sejmu.

Ostrowianie wybierali posłów:

ostrow-sejm-proc

PO 10230

Mariusz Witczak – 1525

Bożena Henczyca – 1352

Jarosław Urbaniak – 7045

PiS – 8548

Tomasz Ławniczak – 2549

Joanna Lichocka – 1944

Jan Dziedziczak – 1736

Łączna ilość głosów na pozostałe komitety w Ostrowie Wlkp.

Nowoczesna 2568, ZLEW 2496, Kukiz 2280, PSL 1677, KORWIN 1321, RAZEM 1075, Bezpartyjni 166, Stonoga 160

AKTUALIZACJA:

Senatorem w okręgu nr 95 został Łukasz Mikołajczyk z PiS (46 tys. głosów). Pokonał Przemysława Krysztofiaka z PO (43 tys.), Pawła Błaszczyka z PSL (22 tys. głosów), Alojzego Motylewskiego niezależnego (14 tys. głosów).

POLECANE NEWSY
Udostępnij
Tweet
Subskrybuj
Powiadom o

58 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Inżynier
8 lat temu

Nie można się dziwić, że w Ostrowie wygrała PO. Przecież w powyborczych analizach wyszło, że PiS wygrał w dużych miastach i głosujących z wyższym wykształceniem.

Wtórkowianin.
8 lat temu

Gratuluję Panu Mikołajczykowi.
Głosowałem na Jego kandydaturę.

Wtórek
odpowiada  Wtórkowianin.
8 lat temu

Najważniejsze że przy wiejskiej nie będzie pana Piotra.

Głosujący na PiS
8 lat temu

Ci głosujący na PO przypominają mi górala którego pobito na weselu, jego żonę okradziono, córkę zgwałcono, a on poszedł na poprawiny.

roman
odpowiada  Głosujący na PiS
8 lat temu

Obyś tak nie pisał za cztery lata,…. a może już za dwa ? … Za niespełnione obietnice.

Głosujący na PiS
odpowiada  roman
8 lat temu

Moimi spełnionymi obietnicami przez PO było podwyższenie wieku emerytalnego, wyprowadzenie pieniędzy z OFE, najdroższe płatne autostrady w Europie, najdroższy gaz, wygodne połączenia kolejowe z Ostrowa do Wrocławia, Warszawy no i praca na umowy śmieciowe 4 x niższe niż w UE.

roman
odpowiada  Głosujący na PiS
8 lat temu

Dobrze, poczekamy na spełnienie obietnic : 3 000 000 mieszkań, (zaległe) , wyjaśnienie wyprowadzonych pieniędzy ze SKOK ów, 500 zł na KAŻDE dziecko ( obiecane przez PREZYDENTA !), zwiększona kwota wolna od podatku, wiek emerytalny po staremu (bez limitu 40 lat pracy !), likwidacja śmieciówek, praca ( i zachowanie uprawnień ) dla wszystkich, …i nakarmienie WSZYSTKICH głodnych dzieci ..itd. itd. A autostrad to trzy razy więcej i najlepiej bezpłatne.

Kasia
odpowiada  roman
8 lat temu

Jeszcze im wszystkim PiS bokiem wyjdzie

yyyy
odpowiada  roman
8 lat temu

No i do tej listy jeszcze jedno trzeba dodać . Symboliczne 5 zł. za leki dla osób powyżej 75 roku życia hahaha

Księgowy
8 lat temu

Jak na ilość ckliwych bilbordów Krysztofiaka ze swoim dzieckiem i plakatów na płotach z Mikołajczykiem, to ten drugi w Ostrowie zrobił bardzo dobry wynik. A tak swoją drogą jestem ciekaw ile społecznych pieniędzy kosztowała reklama tego pierwszego kandydata na senatora?

wrooo
8 lat temu

wstyd mi za ostrów z którego pochodzę, ale widocznie zarabiacie za dużo:) a z Wrocławia wydawało mi się że zarobki w osw są żenująco niskie, jak widać niektórym się to podoba

Ostrowianin
odpowiada  wrooo
8 lat temu

Zazdroszczę Ci, że już nie musisz mieszkać w tym grajdołku z matołami głosującymi na PO.

Kasia
odpowiada  Ostrowianin
8 lat temu

Tak źle, ale pod galerią parking już za mały. Jakoś w Ostrowie biedy nie widzę

czytelnik
odpowiada  Kasia
8 lat temu

to dlatego ze ludzie na węgiel nie mają!

magda
odpowiada  Kasia
8 lat temu

dokładnie Polska to taki kraj wszyscy stękają i jęczą jak to niedobrze

po
odpowiada  wrooo
8 lat temu

Wstydź się za siebie,za mnie nie musisz.PiS załatwi takie podwyżki zarobków,że nie dojdziemy do siebie,przez kolejnych dziesięć lat.

Bokser
8 lat temu

Czyli co trzeciemu ostrowiokowi wychodzącemu z lokalu wyborczego bez większego ryzyka można było dać w ryja, bo wiadomo, że glosował na PO.

po
odpowiada  Bokser
8 lat temu

Język typowy dla miłosiernego katolika z PiS-u.

Ostrowianin
8 lat temu

Wychodzi na to, że większość ostrowian to idioci. Większość radnych jest z PO, prezydentem jest osoba z lewicy, a teraz kiedy lewica nie dostała się do sejmu, PO ma 23%, to w Ostrowie wygrało PO. Debilizm do potęgi n-tej. Wstyd mieszkać razem z takimi lemingami w jednym mieście.

Ania
odpowiada  Ostrowianin
8 lat temu

Debilem jest ten, któremu przeszkadza to, że mamy jedynego posła z Ostrowa!!!! Ja się cieszę z tego, że cztery lata będziemy mieli swojego posła z Ostrowa, gratulacje panie Urbaniak.

wyborca77
odpowiada  Ostrowianin
8 lat temu

Racja absolutna !

Ostrowiak
8 lat temu

Przykro mieszkac w miescie, w ktorym POstkomuna nadal trzyma sie mocno, ale jest swiatelko w tunelu, ze sprawy ida w dobrym – patriotycznym kierunku. Pozdrawiam i do nastepnego razu.

Kefir
8 lat temu

Wybory do Senatu trudno porównywać do wyborów do Sejmu. Wie to każdy specjalista. Lepiej więć zwrócic sie do specjalistów, niż silic sie na domorosłe analizy. 70 % poparcia z listy, z trzeciego miejsca jest wynikiem godnym

Tea
odpowiada  Kefir
8 lat temu

Kłaniają się liczby bezwzględne. Ostrowianie przecież głosowali na konkretnych ludzi, zwłaszcza tych z Ostrowa Wlkp. Dlatego ja osobiście zgadzam się z komentarzem redakcji.

Oczywiście
8 lat temu

Ciemnota POstrowska!!!!!!
Jak po tym wszystkim można jeszcze glosować na tych złodziei i oszustów. Masakra

antyPO
odpowiada  Oczywiście
8 lat temu

w Ostrowie mafia siedzi i kretacze

auto
odpowiada  Oczywiście
8 lat temu

Nie no a PISiory to niby wzory uczciwości. Nie daleko szukać Dera-Szymańska na zwolnieniu chorobowym, a po sesjach się włóczy i pieniądze bierze. OSZUSTWO i ZŁODZIEJSTWO

roman
odpowiada  auto
8 lat temu

Ciekawe czy za lata PiS powtórzy ten dzisiejszy sukces. Pani Szydło już nie mówi po wyborach : DAMY RADĘ, tylko DALIŚMY …RADĘ ? Nie rozumiem ! To czyżby już wszystkie obietnice z kampanii wyborczej zostały spełnione ?? Czyli jedyną obietnicą która się liczyła dla Pani Szydło było : wygrać wybory ?? A co z pozostałym wielkim workiem obietnic ? Przecież wyborcy teraz czekają na REALIZACJE tych obietnic !! A tu …już koniec bo….: DALIŚMY RADĘ … i pozamiatane …..

Polak
odpowiada  auto
8 lat temu

co ma się zwolnienie lekarskie z głosowaniem do sejmu,kpina

roman
odpowiada  auto
8 lat temu

Teraz dopiero się zacznie prześwietlanie Tych Prawych i Sprawiedliwych ! … Hotel Sejmowy, restauracje, kawiarnie, Hiszpania, Tunezja…… itp. czekają…. A i p. Stonoga ( na wolności !), z kelnerami też czeka. ha,ha.

Polak
odpowiada  Oczywiście
8 lat temu

Racja,racja,racja !!!

58
0
Napisz co o tym sądziszx