Nieoficjalne wyniki wyborów w okręgu 95 (Sejm) (aktualizacja)

115,668 wyborców zagłosowało na Prawo i Sprawiedliwość w całym okręgu kalisko-leszczyńskim. Tym samym PiS zdobył ~31% głosów poparcia. Drugi wynik należy do Platformy Obywatelskiej, która uzyskała ~24% 89,668 głosami. Trzecie miejsce zdobył PSL – 39,874. A Zjednoczona Lewica 32,047.

+

Frekwencja w okręgu kalisko-leszczyńskim wyniosła 47,27%. Wciąż nie wiadomo kto dokładnie został posłami z naszego okręgu. To będzie wiadomo po wdrożeniu metody D’Hondta.

Znamy już nazwiska senatorów Okręgu Kalisko-Leszczyńskiego. Dwa mandaty do Wyższej Izby Parlamentu dostanie PiS, jeden PO. W okręgu 94 mandat zdobył Marian Poślednik z PO (33,802 głosy), w okręgu obejmującym powiat ostrowski, ostrzeszowski i kępiński zwyciężył Łukasz Mikołajczyk z PiS ( 46,949 głosów) a w okręgu 96 – czyli Kalisz, Pleszew, Jarocin Andrzej Wojtyła (43,068 głosów).

AKTUALIZACJA:

Lista nr 1 KWW Zjednoczona Prawica:

1. Joanna Lichocka – 24 122

2. Jan Dziedziczak – 26 665

3. Jan Mosiński – 7247

4. Tomasz Ławniczak – 8669

5. Piotr Lisowski – 5082

6. Piotr Kaleta – 6848

7. Lidia Czechak – 5668

 

Lista nr 2 KWW Platforma Obywatelska:

1.Mariusz Witczak – 25 525

2.Bożena Henczyca – 8 599

3.Jarosław Urbaniak – 14 218

4. Barbara Mroczkowska 5 197

5.Wojciech Ziemniak – 12 043

 

Lista nr 3 KWW Partia Razem:

1.Marta Tycner-Wolicka – 4 431
2.Kamil Krawicki – 1 346

 

Lista nr 4 KWW KORWiN:

1.Zygmunt Kopacz – 6 891

2.Sytek Przemysław 699

23.Ewa Zajączkowska – 1411

 

Lista nr 5 KWW PSL:

1.Andżelika Możdżanowska – 18 777

2.Dorota Kinal 1 682

3. Piotr Walkowski – 3634

4. Krzysztof Nosal – 3436

 

Lista nr 6 KWW Zjednoczona Lewica:

1.Leszek Aleksandrzak – 11 931

2.Szczepański Wiesław – 8 008

 

Lista nr 7 KWW Kukiz’15:

1.Jerzy Kozłowski – 10 587

 

Lista nr 8 KWW Nowoczesna Ryszarda Petru:

CZYTAJ  Ruszyły prace na dawnym PKS-ie. Wiemy co tam się dzieje

1.Adam Szłapka – 12 539

POLECANE NEWSY
Subskrybuj
Powiadom o

20 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
jasny
8 lat temu

Ależ „redaktora” musiał szlag trafić na wieść o mandacie dla Urbaniaka! 🙂

Młody
8 lat temu

Ostrów to prężnie rozwijające się miasto. Bank przy banku, lombard przy lombardzie no i te samoloty na niebie w godzinach rannych przelatujące nad miastem. Aha bo bym zapomniał o siłowniach dla emerytów w parkach i zieleńcach.

głosowałam...
8 lat temu

Jestem osoba przed 40-ką, etatowcem, mój mąż również i uważam że przez ostatnie 8 lat żyło nam się wcale nie najgorzej… Jest jakaś stabilizacja i człowiek nie żyje w ciągłym strachu co dalej. Pomyślcie sobie czy na prawdę macie tak źle? Wydaje mi się że są osoby którym nigdy się nie dogodzi i zawsze będą narzekać zamiast wziąć się do pracy… Dodam że wśród moich znajomych i rodziny nie ma osoby która chciała by pracować i tej pracy nie ma… A jak ktoś chce to dziurę nawet w całym znajdzie.

Oduraczany prze PO
odpowiada  głosowałam...
8 lat temu

To ty chyba na jakiejś zielonej wyspie żyjesz, że taka zadowolona. A może ci jeszcze huczy w głowie po kampanii Kopacz.

IK
odpowiada  Oduraczany prze PO
8 lat temu

Byleby się ta zielona wyspa nie zamieniła tej zadowolonej w zieloną trawkę.

głosowałam...
odpowiada  IK
8 lat temu

nie sądzę…teraz przecież ma być DUUUŻO lepiej 😉

magda
odpowiada  głosowałam...
8 lat temu

słuszny głos a wszyscy myślą że teraz to tylko raj na ziemi

mieszkanka
odpowiada  głosowałam...
8 lat temu

a ja jestem osobą przed 50-tką i tez etatowcem ale za nawet 2 pensje minimalne (ja i mąż) nie żyje mi się dobrze (dodam, że oboje mamy wyższe wykształcenie), w naszym mieście bez znajomości i koneksji nie ma dobrej pracy, za godziwą płacę

wyborca
8 lat temu

podsumujmy żeby się nie pogubić
-500 na każde dziecko
-wypłaty zrównane z wypłatami we Francji Niemczech…
-leki za darmo
-wiek emerytalny 65 lat
– powrót emigrantów zarobkowych do kraju z całej europy
marzę o czasach w których politycy będą rozliczani karnie za obietnice wyborcze .

Sprawiedliwy
odpowiada  wyborca
8 lat temu

W takim razie zacznij karanie od Tuska, bo Duda nie namawiał Polaków póki co do powrotów.

M.
8 lat temu

W Ostrowie wygrywa PO tylko dlatego, że Ostrów touurzędnicy i nauczyciele. I ludzie zrezygnowani ,którzy nie uczestniczą w wyborach. To tak w większości. Stąd taki wynik. Młodych ludzi brakuje, ludzi pracujących mało bo i firm mało, przedsiębiorstw. Przemysłu zero. A urzędnicy i nauczyciele żyją z PO. 🙂 sprobowaliby inaczej zagłosować. 🙂

Ania
odpowiada  M.
8 lat temu

do M. Przemysłu zero? To ty chyba mieszkasz w Ostrowie Kaliskim, wiosce za Prosną. A co do głosujących urzędników i nauczycieli- na PO głosowało prawie 13 tys. ostrowian. Nauczycieli jest jakiś 1 tysiąc, urzędników połowa z tego, dodaj rodziny no to może z 4 tysiące. A pozostałe 9? Brednie tu wypisujesz M.

M.
odpowiada  Ania
8 lat temu

W Ostrowie jest jedna duża firma. Nic więcej. To gdzie ten przemysł? Wszystko upadło. Aniu nie widzisz jak ostrów sie zmienił, podupadl przez te ostatnie lata. Nie mowie o fontannach i parkach dla dzieci. Ulice poumieraly. Same lombardy i second handy. Niestety.

Pan w sile wieku
odpowiada  M.
8 lat temu

A jak Ania ma 18 lat, to skąd ma wiedzieć jak Ostrów wyglądał kiedyś i jakie zakłady pracy tu były?

Ania
odpowiada  Pan w sile wieku
8 lat temu

Ania ma kilka last więcej niż 18, ale zna historię swojego miasta no i dzień obecny. I wie, że dzisiaj jest wiele małych, prężnie działających zakładów produkujących na rynki krajowe i na eksport. Na terenach dawnego ZNTK poza oczywiście EKK Wagon i Kuźnią jest już kilkanaście małych, zatrudniających po kilkadziesiąt osób firm. Mamy też w mieście większe firmy- nie tylko po dawnych ZSM-ach, ale i np Litex, MDM komputery, do tego duże firmy remontowo- budowlane, kilkanaście różnych warsztatów itd itp Nie są to wielkie zakłada, ale jeśli ktoś pośledzi choćby panoramę firm może się zdziwić. Więc proszę nie piszcie, że w Ostrowie nie ma żadnych zakładów. Aha wejdźcie sobie na stronę PUPracy w Ostrowie i zobaczcie ilu poszukuje się fdchowców różnych branż.

ostrowiak
odpowiada  Pan w sile wieku
8 lat temu

Pan M niedawny absolwent liceum ……też. Ale w młodzieży i …PiSie siła ! ha,ha

Obserwator
odpowiada  Pan w sile wieku
8 lat temu

Do Ani. Skoro tu tyle firm i pracy to wytłumacz Aniu dlaczego ludzie z Ostrowa i całe wsie dojeżdżaja do pracy do Skalmierzyc. Znam osobiście takie wioski, że z każdego domu, o ile ktoś w nim pozostał jeszcze w wieku produkcyjnym, to pracuje właśnie tam. Niektóre wsie tak się postarzały, bo większość młodych albo w dużych miastach została po studiach albo za granicę wyjechała, że za kolejne pokolenie już prawie nikogo w nich nie będzie.

ostrowiak
odpowiada  M.
8 lat temu

Teraz PiS , Zjednoczona Prawica to wszystko co pisze ” M ” odbuduje? A swoją drogą poczytaj ” M ” o np. o takim mieście w USA -np. Detroit, o jego historii i teraźniejszości, pooglądaj zdjęcia..
Zaznaczam,a chyba Ty też wiesz :
– w USA nigdy nie rządzili tzw. Komuniści
– w USA nigdy nie rządziła PO !

Uważasz że PiS, lub inna partia by do tego nie doprowadziła ?

M.
odpowiada  ostrowiak
8 lat temu

Oczywiście że nie będzie teraz krainy miodem i mlekiem płynącej:-) ale zmiany są potrzebne. Pamiętam, gdy chodząc do jednego z lo w Ostrowie wszyscy mlodzi ludzie w tym też ja glosowalismy na PO właśnie. Była to wtedy nowa świeża partia pelna rewelacyjnych pomysłów właśnie dla nas mlodych ludzi. W naszym lo wygrało PO w czasie wyborów szkolnych. Bo taka nowoczesna partia. Mieliśmy się uczyć bo dostaniemy super pracę za godne pieniądze. I psikus. Bo większość tych młodych wyjechało z kraju, bo tutaj nie ma pracy. Część opuściła ostrów i przyniosła się do większych miast. Zmiany sa potrzebne. Nie twierdzę że struktury PIS w Ostrowie są idealne. Ich działania nie były takie jak powinny. Ale nie można żyć ciągle w tych samych układach. Dużo osób głosuje na PO bo ciągle wierzą że głosując na nich należą do elity. Sa bardziej nowoczesni. To nic że bez pracy, bez perspektyw. Ale elita. PiS czy nie Pis zmiany prędzej czy później przynoszą coś dobrego. A Ostrów naprawdę potrzebuje dobrego managera. Bo inaczej zostaną młodzi w wieku szkolnym i starsi. W większości.

wyborca77
8 lat temu

Wieprzek Walkowski do koryta marsz !!

20
0
Napisz co o tym sądziszx