OSTROW24.tv - Ostrów Wielkopolski

NAGRANIE! Tak policjant pomógł uratować dziecko

Wyjątkowym opanowaniem wykazał się oficer dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Ostrowie Wielkopolskim, który odebrał telefon od młodej kobiety, mieszkanki powiatu ostrowskiego. Matka noworodka poinformowała policjanta, że jej dziecko się zakrztusiło i zaczyna sinieć. Policjant natychmiast zareagował, instruując matkę dziecka jak ma się zachować.

+

6 października br. około godziny 20:00 do Komendy Powiatowej Policji w Ostrowie Wielkopolskim zadzwoniła roztrzęsiona kobieta z informacją, że jej dziecko potrzebuje pomocy. Pełniący służbę mł. asp. Piotr Szymanowski natychmiast zareagował. W rozmowie z kobietą policjant ustalił miejsce zamieszkania zgłaszającej, jednocześnie informując o zdarzeniu pogotowie ratunkowe.

Będąc w kontakcie telefonicznym z dyspozytorką pogotowia instruował kobietę jak ma postępować w tym przypadku.

– Szybko, pogotowie potrzebuję, dziecko nam się zakrztusiło! – krzyczała do telefonu zdenerwowana matka. Dyżurny odpowiadał opanowanym tonem: – Tu policja, niech pani się nie rozłącza. W jakim wieku jest dziecko? – pytał. Później instruował kobietę jak ma pomóc noworodkowi. – Położyć je na lewej ręce do dołu i prawą ręką delikatnie uderzać w plecy – tłumaczył.

Wysłana natychmiast załoga pogotowia ratunkowego udała się pod wskazany adres. Na szczęście noworodkowi nic już nie zagrażało.

Być może, właśnie dzięki udzielonym wskazówkom policjanta i dyspozytorki pogotowia ratunkowego udało się zapobiec tragedii.

[fvplayer src=”https://www.ostrow24.tv/pliki/filmy/2015/10/pomoc-policja.mp4″ width=”640″ height=”360″ controlbar=”yes” splash=”https://www.ostrow24.tv/wp-content/uploads/2015/10/piotr_szymanowski-dyurny.jpg”]

17 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Najczęściej głosowano
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
gosc
odpowiada  ArturD
5 lat temu

A nie przyszło ci na myśl że zadzwoniła na numer 112

ArturD
5 lat temu

Ludzie w tym kraju to kompletni idioci. Z problemami zdrowotnymi na policje dzwonić. Jedyne usprawiedliwienie to, że na pogotowiu nikt nie odbierał.

viola
5 lat temu

do fgh, pomyslalas idiotko, ze to moze byc pierwsze dziecko i dziewczyna niei ma pojecia co robic?

fgh
5 lat temu

to chyba normalne i kazda matka powinna wiedziec jak reagowac w takiej sytuacji, a to jeszcze facet tlumaczyl kobiecie jak ma dziecko ogarnac.. wstyd

Tomasz
odpowiada  A Jedzierowski
5 lat temu

W Szczecinie także.

ESTERA
5 lat temu

MATKO AZ SIE POPLAKALAM

Warsiawiak
5 lat temu

Brawo !!!

Kamil
5 lat temu

Szacun!

A Jedzierowski
5 lat temu

Szkoda, ze w Zaganiu nie ma takich policjantow.

Grzywka
odpowiada  ameba
5 lat temu

Internauci zapominają, że jednak nawet wśród policjantów są ludzie, którzy naprawdę chcą służyć i chronić cywilom. Brawa dla tych dobrych Policjantów a nie bandyckiego nasienia, które dziwnym trafem tam pracuje!

17
0
Napisz co o tym sądziszx
()
x