OSTROW24.tv - Ostrów Wielkopolski

Anonimowa wojna w II LO

Tak złej atmosfery w II Liceum Ogólnokształcącym nie było już dawno lub nigdy. Najdobitniej świadczą o tym relacje pomiędzy nauczycielami, którzy są bardzo podzieleni. Cały konflikt ogniskuje się wokół dyrektora szkoły, który jest przez wielu z nich mocno krytykowany. Jak podkreśla część grona pedagogicznego, tak złego szefa jeszcze nie mieli.

+

A warto podkreślić, że zarzuty wobec dyrektora są naprawdę poważne. O całej sprawie dowiedzieliśmy się z anonimów, które w ostatnim czasie regularnie trafiały do naszej redakcji. Dyrektor Karol Marszał w rozmowie z nami odpiera wszystkie oskarżenia. Jak twierdzi, są to działania celowe.

164 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
lola
5 lat temu

Znam tego Karolka z lat wcześniejszych…on dyrektorem????? nie zadaje się i tyle!!!!! popierdolone ma w głowie….i to jeszcze moje kochane liceum…Kornaszewski to był dyrektor :))

Maro
odpowiada  lola
5 lat temu

Lola, żeby była jasność nie mam nic do Kornaszewskiego, ale zobacz sobie jakie wykształcenie zdobył ten Karolek jak go nazywasz i czy ktoś taki może mieć pop… w głowie jak piszesz. A tak ogólnie, to mi cię żal.
http://www.moszczanka.osw.pl/Radnywsi/Oradnym/tabid/1281/Default.aspx

Ania
odpowiada  Maro
5 lat temu

Maro, uważasz że wystarczy doktorat żeby być lepszym dyrektorem niż magister? No to najlepiej wybrać profesora 😉 Albo jest się nauczycielem z powołania albo z przypadku. Albo się czuje kierowanie szkołą, albo nie. Albo się ma podejście do nauczycieli i uczniów albo nie. Wykształcenie, szczególnie pedagogiczne może być tylko pomocne. To trzeba mieć we krwi!!!

Maro
odpowiada  lola
5 lat temu
Z Nami Pewny dochód
5 lat temu

Szkoły to klasyczne państwowe koryta. Zaciekłość w walce o swoje “należne” jak i godność osobista nauczycieli są legendarne, zaraz za górnikami i rolnikami.

marta
5 lat temu

pani Renata zapomniała się przyznać, żę po przejściu na emeryturę nadal pracuje w II LO bo ten wstrętny Dyrektor dał Jej mozliwość dorobienia do “nędznej” emerytury – oj nieładnie przemilczać takie sprawy, nieładnie to mało powiedziane

kwojczyńska
5 lat temu

Skąd redaktor wie jak liczne jest grono przeciwników dyrektora skoro nikt z Nich, poza byłą vice się nie wypowiedział-stwierdzenie “dość liczne grono” jest stwierdzeniem nieuprawnionym

Internauta
odpowiada  kwojczyńska
5 lat temu

Zgadzam się z treścią tego wpisu i też mnie zafrapowało stwierdzenie pana redaktora. Jednak dziękuję mu, że pokazał nam prawdziwą twarz pani wicedyrektor, a forum pokazało całą prawdę o II LO. Na szczęście próby zniszczenia dobrej szkoły i jej dyrektora niecnymi metodami nie powiodły się.

Oborowy
odpowiada  Internauta
5 lat temu

W normalnej firmie ktoś kto działa na jej szkodę wylatuje z niej z hukiem. No ale to jest szkoła, a nauczyciel, to święta krowa i może robić gdzie chce.

rodzic
5 lat temu

,,Magda” mam takie same wrażenia co do uroczystości nic dodać nic ująć, ciesze się że moje dziecko podjęło taką decyzję co do wyboru szkoły.

Magda
5 lat temu

Byłam wczoraj jako zaproszony rodzic na uroczystości ślubowania pierwszych klas i akademii Dnia Edukacji Narodowej. To była prawdziwa duchowa uczta. Cieszę się, że moje dziecko wybrało tę szkołę.

imho
5 lat temu

argumenty przeciw wydają się być naciągane,
pani była-vice ładnie strzeliła sobie w kolano

ABW
5 lat temu

Panie Bartku pomyśl pan co by zrobił premier jakiegokolwiek rządu w jakimkolwiek państwie który by się dowiedział, że jakiś jego minister śle na niego kłamliwe donosy?

karamba
5 lat temu

Bartek pamiętaj ,że nawet ptak swojego gniazda nie kala ! …………

Bartek
5 lat temu

Czyli tak patrząc z boku:
– uczniowie odchodzą lub nie przychodzą nowi
– nauczyciele z renomą odchodzą do innych szkół (w czasach walki o ucznia nie sądzę żeby złych nauczycieli chętnie by przyjęto do innych szkół skoro wakatów tak mało, a przecież kto jakim jest nauczycielem to akurat w mieście takim jak Ostrów wiadomo)
– sprawa tak wkurzyła wszystkich, że doszło aż do tego, że zajmuje się nią dziennikarze
– warunki konkurencji wszystkie licea mają w mieście takie same

Jakby na to nie patrząc skoro jest brak klientów, kadra odchodzi i skłócona (obojętnie z jakich powodów) to moim skromnym zdaniem odpowiedzialny jest człowiek odpowiedzialny za strategię firmy i współdziałanie pracowników. To premier jest odpowiedzialny za działanie rządu (choćby nie wiedział co minister robi, a szef firmy za jej sukces).

P.S.
Swoją drogą mimo wszystko gratuluję dyrektorowi znalezienia paru chętnych do pisanie komentarzy tutaj bo przy takim zarządzaniu jest to nie lada wyczyn.

p
odpowiada  Bartek
5 lat temu

Widać Bartek, że inteligencją nie grzeszysz!

Do Bartka
odpowiada  Bartek
5 lat temu

Masz całkowitą racje. Pani premier Kopacz wyrzuciła Sikorskiego, Arłukowicza i wielu innych awanturników.

164
0
Napisz co o tym sądziszx
()
x