„Finansowanie oraz nowe technologie dla firm” – konferencja OCWP

W miniony czwartek odbyła się konferencja zorganizowana przez Ostrowski Centrum Wspierania Przedsiębiorczości, która adresowana była do osób prowadzących własny biznes, osób które są pracownikami firm, ale także do tych, które w najbliższej przyszłości planują firmę otworzyć. Ostrowskie Forum Synagoga wypełniło się po brzegi, a zebrani mogli dowiedzieć się jak skutecznie rozwinąć własną firmę oraz gdzie szukać finansowania działalności. Rozmawiano także o nowoczesnych narzędziach wspierania biznesu. Wydarzenie to objęte zostało patronatem przez Beatę Klimek, prezydent Ostrowa Wielkopolskiego.

+

Organizatorzy konferencji, dzięki znakomicie dopasowanym tematycznie panelom dyskusyjnym, dostarczyli wielu przydatnych informacji osobom, które planują otwarcie własnej firmy. Opowiadano o tym, jak rozpocząć działalność i gdzie szukać wsparcia. Innym, nie mniej istotnym atutem czwartkowej konferencji, była możliwość nawiązania kontaktów na początku działalności biznesowej.

Konferencję otwarła Beata Klimek, prezydent Ostrowa Wielkopolskiego, która wydarzenie to objęła patronatem.

Cieszę się, że spotykamy się w tak licznym gronie  i że jako samorząd miasta mogliśmy dołożyć swoją przysłowiową cegiełkę do organizacji tego cennego przedsięwzięcia. Miło mi również z faktu, iż mogłam objąć to wydarzenie swoim patronatem. Uważam bowiem, że warto wyróżniać i propagować wszelkie inicjatywy dostarczające ważnych i potrzebnych informacji na temat rozwoju firm i przedsiębiorczości – mówiła prezydent miasta.

Z kolej Paulina Starzyńska, prezes Ostrowskiego Centrum Wspierania Przedsiębiorczości, w słowie wstępu, wyjaśniła powody, dla których członkowie stowarzyszenia zdecydowali się zorganizować tę konferencję.

Po pierwsze nasze stowarzyszenia ma misję i jest to m.in. wspieranie przedsiębiorczości na terenie naszego powiatu. Drugi powód, to fakt, że rozpoczyna się kolejna perspektywa unijna 2014 – 2020. Jest ona wprowadzana ze sporym opóźnieniem i właśnie teraz przyszedł czas, by porozmawiać na temat możliwości finansowania firm w ramach tej perspektywy. Po trzecie nasze stowarzyszenie tak dużą konferencję organizowało dokładnie 3 lata temu. Dużo czasu już zatem minęło od poprzedniej tego typu rozmowy o przedsiębiorczości na terenie naszego miasta – poinformowała prezes OCWP.

CZYTAJ  Szybki sposób na kasę. Policja szuka sprawcy

Po niej Izabela Grabska, specjalista ds. funduszy europejskich, zaprezentowała produkty OCWP.

Stowarzyszenie Ostrowskie Centrum Wspierania Przedsiębiorczości powstało w 2003 roku zgodnie ze Strategią Rozwoju Gospodarczego Ostrowa Wielkopolskiego. Zadaniem OCWP jest prowadzenie usług szkoleniowych, informacyjnych i finansowych. OCWP zajmuje się działalnością wspomagającą rozwój gospodarczy, w tym rozwój przedsiębiorczości, promocję zatrudnienia i aktywizację zawodową, w tym osób bezrobotnych i osób niepełnosprawnych. Szczególnym obszarem zainteresowania stowarzyszenia jest rozwój firm i zakładania własnej działalności gospodarczej – przedstawiła cele stowarzyszenia Izabela Grabska.

Kolejne panele poprowadzili:

– Hanna Pawlak – Kornacka, dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Ostrowie Wielkopolskim – Możliwości finansowania szkoleń z Krajowego Funduszu Szkoleniowego,

– Wojciech Marcinkiewicz, z-ca dyrektora Departamentu Instrumentów Inżynierii Finansowej BGK – Finansowanie zewnętrzne dla początkujących firm,

– Anna Grząba – Lipka, Animacja Rozwoju – Jak przygotować się do skutecznego pozyskiwania środków unijnych – dostępne instrumenty i narzędzia,

– Beata Zięba, Mirobiznes na maksa; Monika Zygmunt – Jakuć, bez owijania – Jak rozwinąć własny biznes – przykłady wielkopolskich startupów,

– dr Alicja Szczepińska, prezes Leszczyńskiego Centrum Biznesu – Wsparcie samorządu w tworzeniu lokalnej przedsiębiorczości.

– Mariusz Brandt – Czego pragną startupy – marketing online / offline,

– Przedstawiciele firmy Verseo – GOOGLE – narzędzia dla biznesu,

– Piotr Wawrzyniak, Ideaway – Budowanie silnej marki na rynku,

– Konrad Mroczek, Fouder & CEO /Digital Marketer/ dajmiomarketing.com – Twitter dla biznesu,

Konferencję zorganizowanej dzięki aktywności Ostrowskiego Centrum Wspierania Przedsiębiorczości oraz wsparciu finansowemu Unii Europejskiej zakończyła ogólna dyskusja.

Spotkanie miało charakter niekomercyjny, umożliwiając tym samym udział szerokiemu gronu zainteresowanych. Każdy uczestnik otrzymał gadżety i materiały promocyjne.

2 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Najczęściej głosowano
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
SWój
7 lat temu

Zebrani tam ludzie to naiwni i nawiedzeni, nie mają zadnego pojęcia o prowadzeniu działalnosci gospodarczej nie wspominając o produkcji. Te b r e d n i e , które tam usłyszałem sa kpiną z obywatela. Zniszczono w polsce gospdarkę, a teraz bezczelnie kłamią i szukają naiwnych, bo mają i n s t r u m e n t y i n a r z ę d z i a które przyciągną samobójców gospodarczych do prowadzenia własnej działalnosci. Urzędnik zniszczył wszystko co w miarę poprawnie funkcjonowało. Ta sytuacja trwa już 25 lat. W polskich rękach pozostały dzienniki i portale regionalne.

Bolko
odpowiada  SWój
7 lat temu

W pełni popieram wypowiedz postowicza . Ta banda nieudacznijów sypie sloganami nie wiedzac co one znaczą. Takie słowa jak: konstrukcja, projekt, nowy model, zmieniony dizajn to w ich rozumieniu „nowe technologie”.
Porażajaca niekompetencja, niewiedza. Dla wyjaśnienia urzędasom; technologia to sposób produkcj (użytkownik widzi nowy produkt, a technologia czyli sposób produkcji jest dla konsumenta urzadzenia niewidoczna).
Za wystepy tych pseudo mądrali płaci podatnik, za szkody jakie wyrzadzają gospodarce też płacy podatnik.
Przyszedł czas, aby z tymi praktykami skończyć! Czas odejść, na naukę już za późno.

2
0
Napisz co o tym sądziszx