Niemiec zwiedzając Polskę ukradł auto

Udostępnij
Tweet

W minioną środę ostrowscy policjanci zatrzymali obywatela Niemiec, który dzień wcześniej w miejscowości Sobótka wsiadł do cudzego samochodu i odjechał. Teraz mężczyzna odpowie za krótkotrwałe użycie pojazdu. Odzyskany przez policjantów samochód powrócił do właściciela.

+

W minioną środę Komenda Powiatowa Policji w Ostrowie Wielkopolskim została powiadomiona o kradzieży samochodu w miejscowości Sobótka. Kiedy zgłaszający zorientował się, że samochód został skradziony powiadomił o tym oficera dyżurnego ostrowskiej komendy. Pokrzywdzony poinformował, że będąc na polu, widział jak nieznana mu osoba wsiada do zaparkowanego nieopodal samochodu i odjeżdża.

Od tego czasu policjanci sekcji kryminalnej prowadzili intensywne działania zmierzające do ustalenia sprawcy kradzieży. Kryminalni sprawdzali i weryfikowali informacje, jakie uzyskiwali w toku prowadzonych działań. Jedna z takich informacji doprowadziła funkcjonariuszy do sprawcy kradzieży pojazdu. Okazało się, że złodziej przebywa na terenie Pleszewa.

Już następnego dnia ostrowscy funkcjonariusze wspólnie z pleszewskimi policjantami zatrzymali podejrzewanego o kradzież samochodu mężczyznę narodowości niemieckiej. Policjanci ustalili, dane osobowe mężczyzny, a także uzyskali informację, że mężczyzna w ostatnich kilku dniach przebywał w jednym z zakładów opieki zdrowotnych w powiecie kaliskim. Następnie miał wrócić pociągiem z Kalisza do Berlina. Okazało się jednak, że 24-latek wysiadł w Ostrowie Wlkp.

Zatrzymany sprawca tłumaczył policjantom, że dalej poruszał się tzw. autostopem. Będąc w miejscowości Sobótka zauważył, stojący w polu samochód marki Fiat Uno i widząc znajdujące się w pojeździe kluczyki postanowił przejechać się tym samochodem.

Następnie policjanci ustalili, że mężczyzna w rejonie Pleszewa porzucił samochód. W toku wykonywania dalszych czynności jeszcze tego samego dnia kryminalni znaleźli pojazd, który powrócił do właściciela.

Teraz obywatel Niemiec, który tłumaczył policjantom, że jest w Polsce, ponieważ zwiedza Europę usłyszał zarzut krótkotrwałego użycia pojazdu. Zwiedzanie świata 24-latka może być przerwane przez najbliższe 5 lat pobytem w więzieniu.

POLECANE NEWSY
Udostępnij
Tweet
Subskrybuj
Powiadom o

12 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Adam
8 lat temu

pewnie zobaczył „swój” samochód który mu skradziono 15 lat temu i teraz postanowił go odzyskać

brocha
8 lat temu

gostek pewno wypróbował jeden z Polskich przysmaków: denaturat lub dopalacze i nie wiedział co się dzieje

heh
8 lat temu

Niemcy swego czasu puszczali w telewizji reklamy pokazujące Polaków jako złodziei samochodów. robimy rewanż?

ostrowianin
8 lat temu

Kulczyki w stacyjce to skorzystał z okazji .Gratuluje właścicielowi tego fiata uno! Następnym razem niech zostawi kartę do bankomatu z kodem Pin.

Adam
8 lat temu

A nam wmawiają że kradniemy

brocha
odpowiada  Adam
8 lat temu

bo kardniemy. Niemiec raz na 100 dni Polak sto rzeczy w ciągu jednego dnia: od denaturato po samochodu

@broha
odpowiada  brocha
8 lat temu

Skąd Ty masz taką informację? BROHA ? Wszędzie kradną równo ! Nasłuchałeś się propagandy niemieckiej ? ….. Jak odkopią „złoty pociąg” to zobaczymy „skarby” niemieckie ….i kraj ich pochodzenia !!!!

brocha
odpowiada  @broha
8 lat temu

i zaś jakiś katołek ma swoje teorie o propagandzie niemieckiej. miej troche dystansu do siebie i samokrytki durny polaczku. cały świat wie że polacy lubieją kraść a europa uważa nas za meksyk do którego nawet uchodźcy nie chcą uciekać

gosc
8 lat temu

Jak Bóg Kubie tak Kuba Bogu !!!! 🙂 🙂 🙂 🙂

Uno
8 lat temu

Takim samochodowo podobnym sprzętem Niemcy jeżdżą po swoich polach , łąkach czy stadninach nikt tam nie uważa tego za samochód być może tak się poczół

roman
8 lat temu

trzeba by zmienić ten niemiecki slogan: …..Jedź do Polski …..Twoje auto już tam jest 😉

xxx
8 lat temu

co za debil

12
0
Napisz co o tym sądziszx