Kierowali wbrew zakazowi

Udostępnij
Tweet
W miniony weekend zatrzymano kierujących, którzy wbrew przepisom kierowali pojazdami. 46-latek pomimo wydanej decyzji o cofnięciu uprawnień do kierowania pojazdami, wsiadł za kierownicę pojazdu. Natomiast podczas kontroli 60- latka, który kierował motorowerem, okazało się, że posiada on czynny zakaz prowadzenia pojazdów, w dodatku mężczyzna kierował mając w organizmie 1,14 promila alkoholu. Za popełnione przestępstwa mężczyźni odpowiedzą przed sądem.

W miniony piątek policjanci z Nowych Skalmierzyc zatrzymali do kontroli kierującego pojazdem marki Mercedes Sprinter. Podczas jego kontroli okazało się, że nie posiada on uprawnień do kierowania pojazdami mechanicznymi. Jego uprawnienia zostały cofnięte w 2007 r. na podstawie decyzji wydanej przez Starostę Ostrowskiego. 46-letni mężczyzna z gminy Nowe Skalmierzyce kierując bez uprawnień popełnił przestępstwo, za które może grozić 2 lata więzienia.

Natomiast w sobotę w trakcie policyjnej kontroli okazało się, że 60-letni kierowca motoroweru nie posiada prawa jazdy. Wyrokiem sądu orzeczony miał czynny zakaz kierowania pojazdami obowiązujący do stycznia 2016 roku. Dodatkowo okazało się, że kierujący mężczyzna miał w organizmie 1,14 promila alkoholu.

Mężczyźni narazili się na odpowiedzialność karną. Za popełnione przestępstwa odpowiedzą przed sądem.

W miniony piątek miały również miejsce dwie sytuacje, w których doszło do rażącego naruszenia przepisów ruchu drogowego i zasad bezpieczeństwa. Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego ostrowskiej komendy zatrzymali sprawcom zdarzenia drogowego prawa jazdy.

Na jednym z parkingów na terenie sklepu, jak wynika ze wstępnych ustaleń kierująca osobowym citroenem nie udzieliła pierwszeństwa przejazdu podczas wykonywania skrętu w lewo i doprowadziła do czołowego zderzenia z kierującym samochodem marki Rover. Kierujący byli trzeźwi.

Kolejny przykład rażącego naruszenia przepisów ruchu drogowego miał miejsce w miejscowości Raszków na skrzyżowaniu ulic Krotoszyńska i Wałowa. Jak ustalili policjanci, kierujący samochodem 28-letni mężczyzna nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu, pomimo znaku „STOP”, kierującemu fiatem bravo 25-latkowi. Na skutek tego doszło do zderzenia się pojazdów. Uczestnicy zdarzenia trafili do ostrowskiego szpitala. Kierujący byli trzeźwi.

CZYTAJ  Pijany rolnik narozrabiał

O zatrzymywaniu przez policjantów prawa jazdy w związku z kolizjami drogowymi, piszemy na naszej stronie bardzo często. Takie działania, zdaniem policji, mają wymóc na kierowcach rozsądek i skupienie podczas kierowania pojazdem, a przede wszystkim respektowanie przepisów drogowych. Wszystko to ma prowadzić do zwiększenia bezpieczeństwa na naszych drogach, po których praktycznie każdy z nas się porusza.

POLECANE NEWSY
Udostępnij
Tweet
Subskrybuj
Powiadom o
4 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
geniu
8 lat temu

muzulmanin moze gwalcic kobiete ma taki prawo wiec do wiezien trzeba zamykac kierowcow !

Pocą zabierają
8 lat temu

Po co zabierają jak i tak jeżdżą bez prawka. Wyroki są tylko na papierze , karać finansowo i to grubo .

śmiechu warte
8 lat temu

może teraz w końcu będzie mu grozić jakaś kara na przykład jak to się u nas straszy dzieci kominiarzem do 10 lat więzienia

heh
odpowiada  śmiechu warte
8 lat temu

to chyba ty będziesz płacił za trzymanie kogoś we więzieniu za jazdę bez uprawnień. a jak przyjedzie muzułmanin i zgwałci ci żonę/córkę/dziewczynę/matkę to we więzieniu nie będzie miejsca

4
0
Napisz co o tym sądziszx