OSTROW24.tv - Ostrów Wielkopolski

14 i 16-latkowie z marihuaną

W minionych dniach ostrowscy policjanci zatrzymali nieletnich w związku z narkotykami. Policjanci ustalili, że 14 i 16-latek posiadali i zażywali środki narkotyczne. Nieletni za swoje czyny będą odpowiadać przed sądem rodzinnym.

W miniony wtorek został zatrzymany i przesłuchany 16-letni chłopak, wobec którego policjanci mieli podejrzenia, że jest pod wpływem środków odurzających. Przypuszczenia policjantów potwierdziły się. Jak się okazało, chłopak był pod wpływem marihuany. Rozpytany na tą okoliczność potwierdził, że zażywał narkotyki w postaci marihuany. Policjanci w toku wykonywania dalszych czynności ustalili, że chłopak w przeszłości również kilkakrotnie posiadał i zażywał ten narkotyk. W sumie nieletniemu przedstawiono 9 zarzutów związanych z posiadaniem narkotyków.

Prowadzone przez ostrowskich policjantów z Zespołu ds. Nieletnich działania mające na celu walkę z zagrożeniami płynącymi dla młodzieży ze strony alkoholu, narkotyków, dopalaczy i innych używek pozwoliły także wczoraj na zatrzymanie 14-letniego ostrowianina, który był pod wpływem marihuany. Mundurowi ustalili, że młody chłopak na początku września br. posiadał środki odurzające.

Materiały przekazane zostaną do Sądu Rodzinnego, przed którym niebawem nieletni sprawcy czynu karalnego będą musieli stanąć.

Po raz kolejny przypominamy, że narkotyki lub inne używki to śmiertelne niebezpieczeństwo, które może bardzo szybko zniszczyć nasze zdrowie i życie. Sięgając po tego typu specyfiki pamiętajmy, że w jednej chwili możemy stracić wszystko co mamy. To życie z dala od używek i uzależnień jest czymś, do czego powinniśmy dążyć.

1 Komentarz
Najnowsze
Najstarsze Najczęściej głosowano
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Iso
2 lat temu

Wy się kutwa znacie marihuana jeszcze nikogo nie zabiła i nie zabije.

1
0
Napisz co o tym sądziszx
()
x