Dzieci w skwarze dźwigały sztandary

Udostępnij
Tweet

Nieludzko zaangażowano dzieci, które w 76. rocznicę wybuchu II Wojny Światowej musiały dźwigać sztandary, podczas gdy skwar lał się z nieba. Dodatkowo, chłopcy czuli się zobowiązani być w ciemnych, absorbujących ciepło, garniturach. Pot lał się na całego.

+

Termometry wskazywały w cieniu 32 stopnie Celsjusza. Strach pomyśleć jak bardzo nagrzewały się dzieci w pełnym, południowym słońcu. O ile należy uznać za zasadne upamiętnianie tego typu dat, o tyle wykorzystywanie dzieci, mając wiedzę z prognoz pogody, że będzie upalnie jest nieakceptowalne.

Nie mogło zabraknąć pamiątkowych zdjęć z, o zgrozo, uśmiechem na twarzy. Czy Ci wszyscy ze zdjęcia zapomnieli w jakim celu się spotkali? Czy zapomnieli, że nie były to imieniny pani prezydent, tylko hołd ofiarom z II Wojny Światowej?

POLECANE NEWSY
Udostępnij
Tweet
CZYTAJ  Tężni zaszkodziła woda
Subskrybuj
Powiadom o
27 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
roman
8 lat temu

Dobrze że był upał , to redakcja napisała artykuł o obchodach rocznicowych. Tak pewnie by ten temat przeszedł bokiem.

Czy warto było?
8 lat temu

Czy warto było bronić Polski? gdybyśmy teraz mówili po niemiecku, zarabialibyśmy bez problemu i zbytniego wysiłku na całkiem spokojne wygodne życie. Dobrowolnie Polacy jeżdżą do Niemiec pracować. Więc nie wiem, czy warto było …

maria
8 lat temu

Wydaje mi się,że dzieciaki potraktowały temat z należytą powagą. Głosy na minus zapewne pochodzą od nawiedzonych rodziców co to swojego „maluszka” do końca podstawówki odprowadzają albo dowożą do szkoły i noszą mu plecak…

ZK
8 lat temu

Podziękujmy Frankowi Dolasowi, że nie wywołał II Wojny Światowej w lutym. Dzieciaki ze sztandarami dostały by dolegliwych odmrożeń.

27
0
Napisz co o tym sądziszx