OSTROW24.tv - Ostrów Wielkopolski

Szybowiec roztrzaskał się we Fabianowie

Silny wiatr mógł przyczynić się do wypadku szybowca, który rozbił się na polach we wsi Fabianów. 19-letni pilot z poważnymi urazami nóg trafił do ostrowskiego szpitala, gdzie przeszedł operację ortopedyczną.

+

Wstępne oględziny miejsca wypadku lotniczego pozwalają przypuszczać, że młody szybownik po zorientowaniu się, że nie doleci do oddalonego o 4 kilometry lotniska w Michałkowie, zdecydował się wylądować awaryjnie. Na miejsce lądowania wybrał trawiasty teren wśród wysokich drzew. Gdy skierował szybowiec pod wiatr, tak jak normalnie się ląduje, najprawdopodobniej doszło do przeciągnięcia i szybowiec spadł z kilku/kilkunastu metrów wprost na ziemię.

Kabina szybownika całkowicie się roztrzaskała. Kadłub połamał się w wielu miejscach. Mężczyznę odwieziono do szpitala karetką na sygnale. Szczegółowe okoliczności wypadku bada specjalna komisja ds. wypadków lotniczych.

WIDEO:

[fvplayer src=”https://www.ostrow24.tv/wp-content/uploads/2015/08/szybowiec-fabianow.mp4″ width=”1280″ height=”720″ controlbar=”yes” mobile=”https://www.ostrow24.tv/wp-content/uploads/2015/08/szybowiec-fabianow.mp4″ splash=”https://www.ostrow24.tv/wp-content/uploads/2015/08/szybowiec-fabianow.jpg”]

Miejsce zdarzenia:

17 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Najczęściej głosowano
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
artm
5 lat temu

co do mlodego wieku pilota, to bym nieprzesadzal, znam bardzo niedojzalych starszych ludzi.
co do analogi do “pierwszego motocykla”, pragne zwrocic uwage, ze ” najprawdopodobniej doszło do przeciągnięcia”, co znaczy ze.. lecial za wolno.
pozostaje cieszyc sie, ze pilot zyje i bedzie mogl wyciagnac wnioski..

cook
5 lat temu

fachowcy, fachowcy, jak nie macie pojęcia to się nie wypowiadajcie

cook
5 lat temu

najfajniej to jest, jak ktoś się wypowiada na temat o którym nie ma pojęcia

J
odpowiada  Pilot
5 lat temu

Od ciebie inteligencją bije!

J
odpowiada  do j
5 lat temu

Nie mów do mnie “CEPIE” ,bo mnie z twoim ojcem pomylą GAMONIU.Nie zazdroszczę ci niczego,szczególnie rozumu.Tylko wypowiadasz się w stylu” CO, MI NIE WOLNO?” A jak ktoś taki zginie, to znicze na forum wstawiasz!

D
5 lat temu

Nie istotne jak ma na imię.

kolega Alojzego
odpowiada  666KAT
5 lat temu

Alojzy

666KAT
5 lat temu

jak ma na imię ten chłopak

Zen
odpowiada  Kammm
5 lat temu

Ty głupi ruski trolu.

D
5 lat temu

Najważniejsze, że chłopak żyje.

17
0
Napisz co o tym sądziszx
()
x