Zarzuty dla mordercy z Ostrowa Wlkp.

Powracamy do tematu morderstwa, do którego doszło na początku tego roku w gminie Raszków. Przypomnijmy, że 21 lutego 2015 r. znaleziono zwłoki 54-letniego mężczyzny. Mordercą okazał się o rok starszy ostrowianin.

+

55-latkowi zarzucono, że 21 lutego br. w Jankowie Zaleśnym (gm. Raszków) działając z ewentualnym zamiarem pozbawienia życia, uprzednio powodując u pokrzywdzonego obrażenia ciała w postaci m.in. złamania żeber oraz obrzęków i zasinień twarzy, w wyniku czego doprowadził go do utraty przytomności, przewiózł go samochodem osobowym w odległe od zabudowań miejsce, na polu w pobliżu nieutwardzonej drogi, gdzie porzucił go, pozostawiając jedynie w bieliźnie, po zmierzchu, przy temperaturze powietrza około 00, w wyniku czego doszło do zgonu pokrzywdzonego, w następstwie wychłodzenia organizmu i niewydolności krążeniowo – oddechowej.

Z dokonanych ustaleń wynika, że oskarżony przyjechał samochodem z Ostrowa Wlkp. do miejscowości w której zamieszkiwał – znany mu wcześniej – pokrzywdzony. Następnie doszło do ich spotkania i zdarzenia opisanego w zarzucie. Zwłoki mężczyzny zostały znalezione w godzinach popołudniowych w dniu 22 lutego 2015 r. w wyniku poszukiwań prowadzonych – po zgłoszeniu jego zaginięcia – na polu, w pobliżu drogi gruntowej, w miejscu ich porzucenia.

Zatrzymanie podejrzanego, dokonane w wyniku działań policji, nastąpiło w dniu 23 lutego 2015 r. Prokurator Rejonowy w Ostrowie Wlkp. w dniu 25 lutego 2015 r. skierował do miejscowego Sądu Rejonowego wniosek o zastosowanie wobec podejrzanego tymczasowego aresztowania. Sąd na posiedzeniu w dniu 26 lutego 2015r. powyższy wniosek uwzględnił i zastosował wobec podejrzanego tymczasowe aresztowanie. Obecnie czas jego trwania został przedłużony do dnia 23 sierpnia 2015 r.

W trakcie śledztwa uzyskano szereg specjalistycznych opinii m.in. chemiczno-toksykologiczną, traseologiczną oraz kryminalistyczną związaną z identyfikacją genetyczną. Oskarżony został poddany badaniu przez biegłych – psychiatrów, którzy w wydanej opinii stwierdzili, że w czasie zdarzenia miał on zachowaną poczytalność.

CZYTAJ  Poważny wypadek z udziałem dostawcy jedzenia

Czyn zarzucany wymienionemu zakwalifikowano jako przestępstwo z art. 148 § 1 kodeksu karnego (zabójstwo) zagrożony karą od 8 do 15 lat pozbawienia wolności, 25 lat pozbawienia wolności lub karą dożywotniego pozbawienia wolności.

POLECANE NEWSY
Subskrybuj
Powiadom o

6 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Piec
8 lat temu

szkoda faceta nie zrobił tego a będzie pękał za kogoś…chyba że pęknie…

Zenek
odpowiada  Piec
8 lat temu

dlaczego tak piszesz?

lek
odpowiada  Piec
8 lat temu

Jak tego niby nie zrobił, to nich siedzi za swoją głupotę jeżeli kogoś kryje – w jego przypadku 25l. to pewnie dożywocie.

xyz
8 lat temu

To Krzysiu, ale nawywijał – jest zbrodnia, będzie kara i to pewnie niemała.

haha
8 lat temu

Obywatel to pewnie w MO pracował stary ubek kapus

Obywatel
8 lat temu

Brawo, ale przede wszystkim dla śledczych ostrowskiej policji .

6
0
Napisz co o tym sądziszx