Szachownicą tłukł po głowie

Udostępnij
Tweet

Do czego może doprowadzić spożywanie dopalaczy? Nałóg zmusza do pozyskiwania pieniędzy na ich zakup. Niestety młodzi ludzie często muszą łamać prawo by móc kupić kolejną dawkę dopalaczy. Tak też było w tym przypadku kiedy to 15 lipca 20-latek włamał się do domu i tłukł szachownicą w głowę bezbronną kobietę. Jak widać nieskuteczna walka rządu Platformy Obywatelskiej z dopalaczami to nie tylko osoby w szpitalach, ale również pokrzywdzeni w napadzie przez osoby uzależnione od tych substancji.

+

W Nowych Skalmierzycach zatrzymano w środę mężczyznę podejrzanego o dokonanie rozboju, do którego doszło w nocy 15 lipca tuż po północy w Odolanowie. Zatrzymany 20-latek trafił do policyjnego aresztu. Przestępstwo rozboju jest zagrożone karą więzienia do 12 lat.

Wczoraj, 15 lipca oficer dyżurny ostrowskiej komendy otrzymał zgłoszenie o rozboju w Odolanowie. Na miejsce natychmiast zostały skierowane patrole policji. Jak wynikało ze wstępnych ustaleń, sprawca tuż po północy włamał się do jednego z mieszkań w Odolanowie, gdzie zamieszkiwała samotnie 66-letnia kobieta. Napastnik zaatakował kobietę uderzając ją kilkakrotnie drewnianą szachownicą w głowę. Następnie doprowadzając pokrzywdzoną do stanu bezbronności zażądał pieniędzy. Kobieta wydała sprawcy 300 złotych i 450 euro. Pokrzywdzona doznała obrażeń głowy i trafiła do ostrowskiego szpitala.

Policjanci natychmiast podjęli czynności wykrywcze. Analizowali lokalne środowisko przestępcze zbierając wszelkie informacje. W wyniku podjętych czynności, policjanci z Wydziału Kryminalnego ustalili mężczyznę, który mógł dopuścić się tego rozboju. Mężczyzna nie pojawił się jednak w miejscu swojego zamieszkania. Jego zatrzymanie było tylko kwestią czasu. Patrole na terenie całego powiatu dysponowały rysopisem. Kilkanaście godzin po rozboju, mężczyznę odpowiadającego rysopisowi sprawcy, zauważyli na jednej z ulic w Nowych Skalmierzycach miejscowi policjanci. Został on zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu.

Jest to 20-letni mieszkaniec Odolanowa. Mężczyzna jest dobrze znany ostrowskim policjantom. Był wielokrotnie notowany za inne przestępstwa. Obecnie trwają czynności mające wyjaśnić wszystkie okoliczności tego zdarzenia. Zatrzymany mężczyzna będzie dzisiaj przesłuchany. Policjanci nie wykluczają, że podejrzewany o dokonanie tego rozboju 20-latek nie działał sam. Przestępstwo rozboju jest zagrożone karą do 12 lat więzienia.

CZYTAJ  Nie dojechała po pieczywo (ZDJĘCIA)

[jwplayer player=”1″ mediaid=”79792″]

POLECANE NEWSY
Subskrybuj
Powiadom o

11 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
taaajest
8 lat temu

szach i mat 😉

On
8 lat temu

moja mama jest zmasakrowana jak by ja zaatakowalo dzikie brutalne zwierze!

xxx
8 lat temu

do jurgen zasada 1 to naucz sie czytac z uwaga , jest napisane ze zostal zatrzymany w Nowych Skalmierzycach a nie ze to mieszkaniec bo ponizej wyraznie napisane jest MIESZKANIEC ODOLANOWA

007
8 lat temu

A ten pajac znowu z polityka i ciągle szukaw wrogów, zamiast pisa sensowne reportarze

Ostrowiok
8 lat temu

W Odolanowie panie rzeczniku, a nie jak mawia Józef Wajs, czy tam Weis „w Odalanowie”.

kk
8 lat temu

Dobrzez że w końcu posiedzi może już nikogo nie skrzywdzi, jak można tak się stoczyć żeby dla paru groszy starszej kobiecie zrobić krzywdę-dno, mam nadzieję że tej pani się nic poważnego nie stało,biedna kobieta się strachu najadła

Sprzątacz
8 lat temu

oczywiście dres i adidasy czyli typowy krajowy niedorozwój rozdawać im za darmo innego lekarstwa na nich nie ma jak selekcja naturalna tym bardziej że policja tylko ich notuje.

jurgen
8 lat temu

na w skalmierzycach jest sporo cpunów

paweł
8 lat temu

jak notowany? notujecie w kółko i nic? co to ma byc? do kopania rowów to sie oduczy takich zabaw…

ktoś
8 lat temu

jak się nazywa ??

11
0
Napisz co o tym sądziszx