Gryzło go sumienie

Udostępnij
Tweet
W miniony poniedziałek na jednej ze stacji paliw w Ostrowie Wielkopolskim doszło do kradzieży paliwa. Sprawca nękany najwyraźniej wyrzutami sumienia, postanowił wczoraj zapłacić za paliwo i zgłosił się na stację. Tu natknął się na policjantów, którzy właśnie przyjmowali zgłoszenie o kradzieży. Za popełnienie wykroczenia kradzieży został ukarany mandatem.
+

Nie ma chyba stacji paliw, na której nie znajdowałyby się kamery monitoringu. Monitoring obejmuje nie tylko pomieszczenia budynku, ale również stanowiska tankowania paliwa. Dzięki temu można odczytać numery rejestracyjne pojazdu tankującego, jak również zarejestrować wygląd osoby tankującej paliwo.

Zapisy monitoringu są pomocne w przypadku nieuczciwych klientów. Zdarza się, że po zatankowaniu pojazdu klient nie ma zamiaru zapłacić w kasie i odjeżdża ze stacji. Takie zdarzenie miało miejsce w miniony poniedziałek. Na jednej ze stacji paliw w Ostrowie Wielkopolskim mężczyzna zatankował kilka litrów paliwa i odjechał nie płacąc.

Wczoraj pracownicy stacji paliw wezwali policjantów, celem zgłoszenia faktu kradzieży. W chwili kiedy dzielnicowi ostrowskiej komendy przyjmowali zgłoszenie, na stacji pojawił się mężczyzna, w którym pracownicy rozpoznali sprawcę kradzieży paliwa. Mężczyzna wyjaśniał policjantom, że przyszedł, aby zapłacić za paliwo.

Najwyraźniej 53-latka gryzło sumienie, co nie zmienia faktu dokonania przez niego kradzieży. Mężczyzna zapłacił za paliwo, a policjanci nałożyli na niego za popełnienie wykroczenia kradzieży mandat karny.

POLECANE NEWSY
CZYTAJ  Miasto rozdaje mieszkania. Jest jeden haczyk
Subskrybuj
Powiadom o

3 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
xxx
8 lat temu

Nie przyjąłbym mandatu, przecież zapłacił… gdyby doszło do tego, że już procedura kryminalna (czyli papierki na komendzie) zostałaby wszczęta to rozumiem… ale za to, że wrócił i zapłacił nie może być traktowany jako złodziej… podstawa do zaskarżenia mandatu!

Maxx
8 lat temu

Do tego jeszcze te dwa policyjne debile wystraszyły „starszego Pana” zamykając sprawę wystawiły mu mandat. Jaka kradzież ??? Ja pier…..e sukces Ostrowskiej policji. I pożywka dziennikarska. Brawooooooo.

marek Uk..
8 lat temu

no standardowo mandat..kurw// o co chodzi tym ludziom..mandaty..???za to ze przyjechal i zaplacil? wszedzie w Europie dostalby max pouczenie ..ale co tam..te gowniarze zaraz po szkole ..troche wladzy maja i za kazdym razem musza je podkreslac. bo w koncu policjant i respekt musi byc…zalosne..chyba jeszcze pod tym katem w Polsce panuje komuna…

3
0
Napisz co o tym sądziszx