Co 10. motocyklista ukarany

Udostępnij
Tweet
W ciągu ostatniego tygodnia policjanci baczniej przyglądali się poczynaniom na drogach kierowców motocykli i motorowerów. Kontrolowano trzeźwość kierowców, stan techniczny ich pojazdów i przestrzeganie przepisów ruchu drogowego.
+

Sezon motocyklowy został zainaugurowany już w kwietniu. Wakacje i słoneczna pogoda skłaniają wielu posiadaczy motocykli i motorowerów do częstszego korzystania z tych pojazdów w tym okresie.

Motorowerzyści i motocykliści są zaliczani do tzw. niechronionych uczestników ruchu drogowego. Cyklistów nie chroni karoseria samochodu, nie posiadają pasów bezpieczeństwa, dlatego każde zdarzenie drogowe z ich udziałem w znacznym stopniu zagraża zdrowiu, a nawet życiu.

W ciągu ostatniego tygodnia policjanci ruchu drogowego i prewencji skontrolowali niemal 80 motocyklistów. W 8 przypadkach byli zmuszeni do zatrzymania dowodów rejestracyjnych z uwagi na zły stan techniczny pojazdu i brak aktualnego przeglądu. Niestosowanie hełmów ochronnych, prędkość i niesygnalizowanie wykonywania manewrów, to główne grzechy cyklistów. Za te wykroczenia mundurowi nałożyli ponad 20 mandatów karnych i zatrzymali również 4 nietrzeźwych motocyklistów.

Statystyki nie są tu jednak najważniejsze. Są one pomocne do zdiagnozowania obszarów, w których należy podjąć odpowiednie działania. A cel jest jeden – poprawa bezpieczeństwa na naszych drogach. Pamiętajmy, że w dużej mierze ten stan bezpieczeństwa zależy od nas samych, od naszego rozsądku i przestrzegania przepisów drogowych. Tego typu akcje prewencyjne ostrowska drogówka będzie przeprowadzać cyklicznie.

POLECANE NEWSY
CZYTAJ  Nowa pływalnia na ukończeniu. Tak się prezentuje (ZDJĘCIA)
Subskrybuj
Powiadom o

24 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
ktos
8 lat temu

pozdrowienia dla fotoreportera z myjni trzymaj sie

kiniaa
8 lat temu

Prosze o kontrole decybeli motocykli, bo niektore strasznie glosno pierdza…moze to juz zlomy sa ?? Bardzo dobra akcja, niech ktos wreszcie wleje troche rozumu w te puste glowy motocyklistow, wyprzedzanie na trzeciego, jazda na jednym kole i wiele innych niebezpiecznych manewrow !

burak jakich wielu
odpowiada  kiniaa
7 lat temu

nie lotoj bi Cię jeszcze za nadmierna prędkość zatrzymają…;-)

Mati
8 lat temu

Ulica Chłapowskiego wyścigi motocyklowe po 18 morze by jakiś patrol policji pozdrawiam kierowca zawodowy

Peter
odpowiada  Mati
8 lat temu

MoRZe???slownik ,panie koerowco,się klania!

heh
odpowiada  Mati
8 lat temu

jest naukowo udowodnione że najniższy iloraz inteligencji posiadają kierowcy ciężarówek (ok.60) przy czym poziom mensa to bodajże 140 wzwyż

papagaj
odpowiada  heh
8 lat temu

skoro kierowcy ciezarowek maja 60 to motocyklisci z 20…no moze 25…

kiki
8 lat temu

zapraszam na kontrolę na drogę dojazdową przy obwodnicy codziennie po 19

motocyklista2
8 lat temu

Prawo pozwala motocyklistom na omijanie samochodów w korkach ale widzę czasem miny kierowców w samochodach…..ze złości pewnie by drzwi pootwierali jak szeroko…..LWG..

kuku
odpowiada  motocyklista2
8 lat temu

nie wszyscy… jak widzę motocykl w lusterku to robię mu miejsce czy to w mieście czy to w trasie.

papagaj
odpowiada  kuku
8 lat temu

dokladnie tak samo robie, ale to jak widze normalnego spokojnego motocykliste, bo jak widze wariata to mu jeszcze specjalnie droge zajezdzam !

burak jakich wielu
odpowiada  papagaj
7 lat temu

to lepiej w lustro nie patrz, bo jesteś psychol czystej wody:-)

motocyklista
8 lat temu

bardzo mi się nie podoba jak motocyklisci wciskają się miedzy samochody, przez takie zachowanie wszyscy są oceniani jednakowo niestety

heh
odpowiada  motocyklista
8 lat temu

rowerzyści też wciskają się między samochody przez co pod światłami pierwsi są motocykliści i rowerzyści. różnica jest taka że motocyklisty nie musisz za chwilę wyprzedzać czego o rowerzyście powiedzieć nie można

Qra
odpowiada  motocyklista
8 lat temu

Właśnie wróciłem z południa Europy i tzw.”wciskanie” to jest zwykła kultura jazdy. Panowie i Panie w samochodach sami powinni doceniać to, że mają mniejszą kolejkę do zielonego światła. Mam nadzieję, że Pan motocyklista kiedyś pojedzie do kraju w którym motocyklem lub skuterem jeździ się bezpiecznie omijając korki i nie powodując zagrożenia dla innych. Życzę wakacji i nauki jazdy na wyższym poziomie kultury.

kiu
8 lat temu

a ile było poscigów udanych

gosc
8 lat temu

Ja bym ukarał tych Panów policjantów we trzech jeżdzili sobie mandaty dawali. Mam nagranie jak jeden na podwójnej ciągłej nawraca drugi nawraca po przejsciu dla pieszych trzeciego nie zdążyłem nagrac jak po chodniku jedzie.

widz
odpowiada  gosc
8 lat temu

ale ty jestes krety.n zastanow sie dobrze

ciekawy
odpowiada  gosc
8 lat temu

zgłosc

czujni
odpowiada  gosc
8 lat temu

pozdrowienia „gościu” z myjni !

heh
8 lat temu

nie ma już rasowych motocyklistów w ostrowie. pamiętam że było kilku zawodników, którzy mieli pojęcie co robią, a teraz nie widać żadnego. pozstaje czekać na następne pokolenie z charakterem

elokk
odpowiada  heh
8 lat temu

czyzby „wygineli”…:/

Kabanek
8 lat temu

Co druga osoba na skuterku ma kask nie zapięty oraz te kaski nie mają żadnej homologacji

IlJkevexacly
odpowiada  Kabanek
8 lat temu
24
0
Napisz co o tym sądziszx