Zastawiłeś bramę? Grozi Ci odholowanie… (wideo)

Udostępnij
Tweet

Kierowcy szukający miejsca do zaparkowania na ostrowskim śródmieściu napotykają spory problem. Nawet gdy zauważamy jakąś lukę pomiędzy zaparkowanymi autami, warto upewnić się czy nie jest to wyjazd z bramy. Nawet przypadkowe zastawienie wjazdu na posesję może się skończyć karą odczuwalną w portfelu.

+

Mieszkaniec jednej z podostrowskich wsi przyjechał do Ostrowa Wlkp. miło spędzić czas. Zaparkował swoje Volvo na wjeździe do posesji przy ul. Raszkowskiej i poszedł. Mieszkańcy kamienicy nie mogli wjechać na podwórze z powodu zaparkowanego luksusowego samochodu. Wezwali straż miejską. Funkcjonariusze przez ponad godzinę próbowali namierzyć właściciela samochodu. Podobno mieli nawet dzwonić pod numer telefonu, którego nikt nie odbierał.

W końcu zapadła decyzja o wezwaniu holownika. Gdy ten dotarł na miejsce, okazało się, że problemem będą zaparkowane z przodu i z tyłu Volvo inne auta. Udało się jednak szybko ustalić kierowców stojących z tyłu auta i pracownicy pomocy drogowej zaczęli rozmyślać nad sposobem załadowania auta. Nie była to taka oczywista sprawa, ponieważ VOLVO miało automatyczną skrzynię biegów, której konstrukcja może ulec uszkodzeniu w czasie wciągania na lawetę bez specjalnego podnośnika tzw. HDS. Drugim problemem był brak miejsca, o które można by zahaczyć linkę.

Operator kamery dostrzegł jednak leżące na miejscu pasażera faktury, na których widniały dane właściciela auta. Dzięki przeszukaniu internetu, udało się w ciągu minuty ustalić numer komórkowy do kierowcy, który niefrasobliwie zaparkował Volvo.

Mężczyzna był bardzo zdziwiony, że zaparkował w bramie i że za chwilę jego auto może zostać odholowane. Na szczęście przebywał na ostrowskim Rynku, skąd miał blisko do miejsca pozostawienia auta. Po udrożnieniu wjazdu do kamienicy, strażnicy miejscy wypisali mandat w wysokości 100 zł, a pomoc drogowa wystawiła rachunek na 120 zł. Gdyby skutecznie odholowali Volvo, kierowca musiałby zapłacić ponad 400 zł za tę usługę plus oczywiście mandat.

W Ostrowie Wlkp. bardzo rzadko stosuje się odholowywanie auta zastawiającego wjazd do bramy. Jak widać, nie jest to niemożliwe. Wystarczy, że osoba, która jest zastawiona wezwie odpowiednie służby u zażąda odholowania danego auta.

[jwplayer player=”1″ mediaid=”79673″]

CZYTAJ  Ostrów pod wodą (ZDJĘCIA)
POLECANE NEWSY
Udostępnij
Tweet
Subskrybuj
Powiadom o
20 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Spokojny do czasu.
5 lat temu

I bardzo dobrze, że skutkiem parkowania na wjeździe do bramy będzie odholowanie. Mieszkam w kamienicy, gdzie zdarzenie miało miejsce. To nie był incydentalny przypadek, Przyjeżdżają sobie na lody, do apteki i w nosie mają fakt, że parkuję na wjeździe. A Ty człowieku szukaj delikwenta bo chcesz wjechać lub wyjechać z bramy. Ja osobiście będę wolał natychmiast straż. Zapłacą raz i drugi, więcej na bramie nie staną.

piotr567
5 lat temu

Zmienią się te przepisy i jeszcze częściej będą odholowywać samochody: https://www.prawo-jazdy-360.pl/aktualnosci/auto-zaparkowane-na-chodniku-bedzie-odholowane

wjw
9 lat temu

Wieś jak zawsze zdziwiona. Myśli, że miasto to pastwisko i wszędzie ma pierwszeństwo i może parkować gdzie chce.
Vide światła na wjazdach do miasta po to żeby jak wcześniej nagminnie sobie buraczanych łbów nie rozbijali.
Jeszcze większy cyrk jest na parkingu na Rynku tam blokowanie prawidłowo zaparkowanych aut to już norma a Straży Miejskiej nigdy nie ma…

heh
odpowiada  wjw
9 lat temu

byłeś ty kiedy w mieście? takim prawdziwym mieście a nie z nazwy

sss
9 lat temu

400 stówy za odholowanie, trochę drogo, ja musze na kasie w markecie tydzien zapierd.lac za tyle !!

hyu
9 lat temu

ten nerwowy pan musi sie najpierw nauczyc jezdzic autem

20
0
Napisz co o tym sądziszx