Zmiany w segregacji odpadów

Udostępnij
Tweet

Na ostrowskich podwórkach pojawiły się dodatkowe pojemniki na odpady papierowe, a do domów jednorodzinnych trafiły już niebieskie worki na papier. To efekt zmian w systemie segregacji odpadów, które dokonały się z dniem 1 lipca.

+

Od 1 lipca br. w Ostrowie Wielkopolskim obowiązuje nowy system segregacji odpadów. Zgodnie z uchwałą Rady Miejskiej do dotychczasowych pojemników na odpady dołączył kolejny –  przeznaczony będzie na papier.

Do tej pory ostrowianie segregowali odpady umieszczając je w zielonych i żółtych pojemnikach, bądź workach – w przypadku domów jednorodzinnych. Kolor zielony przeznaczony był na szkło, a żółty na tworzywa sztuczne, metal oraz papier. Od 1 lipca br. papier umieszczamy w osobnych – niebieskich – pojemnikach lub workach. Zmiana podyktowana jest kilkoma względami. Po pierwsze miasto chciałoby jak najszybciej osiągnąć przewidziane ustawą wysokie wskaźniki odzysku i recyklingu poszczególnych frakcji odpadów. Drugi powód – to względy praktyczne – dotychczas papier był łączony z odpadami z tworzyw sztucznych i metalami, przez co ulegał zabrudzeniu i często nie mógł być wykorzystywany do powtórnego przetworzenia.

Decyzja ta jest także odpowiedzią na oczekiwania mieszkańców, którzy sami zgłaszali, że chcieliby mieć dodatkowy pojemnik na papier. Przed wejściem w życie tzw. „rewolucji śmieciowej” niebieskie pojemniki na papier funkcjonowały już na wielu osiedlach.

Choć zmiany w sposobie segregacji odpadów były sygnalizowane mieszkańcom już wcześniej, w tej chwili trwa dodatkowa kampania informacyjna MZO, w ramach której mieszkańcy otrzymają ulotki ze szczegółową informacją, jakie odpady należy wrzucać do poszczególnych pojemników.

KLIKNIJ ŻEBY POWIĘKSZYĆ ULOTKĘ

segregacja-ulotka

POLECANE NEWSY
Udostępnij
Tweet
CZYTAJ  Świadkowie Jehowy będą 3 dni robić TO w hali Arena
Subskrybuj
Powiadom o
4 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
krępa
9 lat temu

Opłaty dla osób , które nie segregują powinny być wyższe o 0 3oo %

Sulejman
9 lat temu

Teraz dobrze by było, gdyby Ci którzy segregują wyraźnie odczuli to w portfelach. Bo jak by nie patrzeć, to ten który nie segreguje śmieci ma łatwiej i wygodniej. A opłaty praktycznie takie same.

max
9 lat temu

proponuję jeszcze wprowadzić czarne na kurz, białe na zużyte leki, pomarańczowe na odpady toksyczne. MZO będzie miało więcej czasu na liczenie naszych pieniędzy gówno przy tym robiąc a my będziemy zapychać swoje mieszkania …nastoma workami różnorakich kolorów do segregacji. to kiedy kolejne kolorki wprowadzamy i na co?

Darek
9 lat temu

A może by tak wprowadzić „BRĄZOWE” worki na trawę, gałązki i liście ,które to funkcjonują w innych miastach. Mieszkańcy zapychają swoje pojemniki biomasą a śmieci palą ( bo się palą). Tak do przemyślenia dla Pani Klimek.

4
0
Napisz co o tym sądziszx